Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

karlsruhe universitesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Serap

karlsruhe universitesi

Mesaj gönderen Serap » Pzt Ağu 04, 2014 1:16 am

Merhaba arkadaslar, karlsruhe universitesinden kabul aldim fakat okulun yaptigi dil sinavina girmem gerekiyor. acikcasi gecmem su durumda pek mumkun gorunmuyor. ve hazirlik okumam gerekebilir. size birkac sorum olacak.

1. Turkiye de bir sene mezuna kaldim ve bir sene de hazirlik okudugum icin kafadan 2 senem gitti. sizce simdi de almanca hazirliga kalmam cok fazla sene kaybi mi?

2.Universite icin cok zor herkes ilk seneden dokuluyo atilanlar oluyo demisler gozum korkmadi degil orda okuyan biri yardimci olabilirse bana cok sevinirim.

3.hazirlik ucreti olarak 400 euro demisler fakat aylik mi senelil mi yoksa donemlik mi diye belirtmemisler bilgisi olan var mi acaba?

abdullah cansu

karlsruhe universitesi

Mesaj gönderen abdullah cansu » Pzt Ağu 04, 2014 1:33 am

1-sene kaybi bakis acina gore degisir. Cok kisi var almanyada 26 27 yasinda olup lisansini yeni bitirenler yada lisan i okumaya devam edenler ki eger almanyada okumak istiyorsan sene kaybi degildir bence sonucta dil ogreniyorsun.
2-duzenli calisirsan bence dokulecegini sanmiyorum. Ilk donem dilden dolayi zorlanirsin ama 2.donemden itibaren sinavlari vermeye baslayabilirsin.
3-tam emin olmamakla birlikte buyuk ihtimal donemliktir

Serap

karlsruhe universitesi

Mesaj gönderen Serap » Pzt Ağu 04, 2014 2:58 pm

tesekkur ederim dusunceleriniz icin umarim dediginiz gibi pozitif olur hersey. Bu arada bu sabah okulla gorusme yaptik ve ucretin donemlik oldugunu soylediler