Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ACIL Iki farkli kesin kabul arasinda secim hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lorddahaka

Mesaj gönderen lorddahaka » Pzr Ağu 03, 2014 7:46 pm

Merhabalar. Cok acil bir sorum olacakti. Benim dil sertifikam B2. Yarin sabah Izmir baskonsoloslugunda vize gorusmem var. Su anda iki ayri universiteden kesin kabul aldim. Bir tanesi Uni Bonn digeri HU Berlin. Ancak soyle bir sikinti var. HU Berlin b2 ile kesin kabul yolladi, Zulassungsbescheid\'in uzerinde dil ile ilgili herhangi bir ibare yok gel kayit ol diyorlar. Ancak Uni Bonn\'un uzerinde DSH sinavina girilmesi gerektigi kaydin ancak boyle olabilecegi yaziyor.

Simdi hangi kabul belgesi ile vize almam daha kolay olur sizce? Uni Bonn\'da okumayi daha cok istiyorum ama uzerinde DSH\'a girmem gerektigi yazdigi icin sorun olur mu? Ne yapmaliyim?

Mesela HU Berlin\'in kabulunu versem sadece, sonra Auslaenderbehorde\'yi degistirip bonn\'a mi kaydolsam?

Cok acil cevaba ihtiyacim var. Saygilarimla.

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzt Ağu 04, 2014 12:20 am

kardsm hangisinin senin icin daha iyi olacagini bilemezsin ilerde fikirlerinde degisir sen arastirmalarina gore kendi kafana yatani secmen mantikli zaten olurda vizeni alirsan ilerde istedigin uniye basvurunu tekrar yapabilirsin ilk is vizeyi almak.
gdld

MBau

Mesaj gönderen MBau » Pzt Ağu 04, 2014 10:22 am

Vizenin daha kolay verilip verilmeyecegi, bence, hangi universiteye kayit olacaginla bir alakasi yok. Onemli olan bu universitelerin seni bir ogrenci olarak kabul etmeleri. O yuzden o konuda kendine stres yapma.