Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

hangi vizeyi secmeliyim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cturna

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen cturna » Çrş Tem 30, 2014 8:31 pm

selam arkadaslarim

ben almanyada okumaya devam etmek istiyorum eylul sonu ekim basi gibi almanyada Frankfurt da Tandem dil kursuna baslicam , benim nasil bir vize almam gerekiyor? cozemedim dil kursundan sonra okula basvurucam fakat ben burada 2 yillik uni okuyorum son 2 dersim kaldi seref yoksunu hocalar gecirmedi 2. donem TR ye gelip sinavlara girip almanyaya geri donucem dil kursu vizesimi almaliyim yoksa ogrenci adayi vizesimi ?

cturna

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen cturna » Prş Tem 31, 2014 1:32 am

okuyan cok ama cevap yok anlasildi yarin ben bir konsolosluga gidip danisiyim sizlerede bildiririm durumu

pelinde

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen pelinde » Prş Tem 31, 2014 1:45 am

Bildigim kadariyla once sartli kabul almalisin cunku tek dil kursuna vize vermiyorlar, yani ogrenci vizesi alman gerek

cturna

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen cturna » Prş Tem 31, 2014 1:58 am

[quote]pelinpelin tarafindan yazilan metin:

Bildigim kadariyla once sartli kabul almalisin cunku tek dil kursuna vize vermiyorlar, yani ogrenci vizesi alman gerek[/quote]

peki mezun olmadan sartli kabul verirlermiki acaba ?

pelinde

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen pelinde » Prş Tem 31, 2014 2:32 am

Liseyi 4 yil okuduysan ve 4 yillik bir bolume yerlestirildiysen evet yoksa sanirim studienkolleg yapmalisin ya da 2 yillik bir yeri bitirmelisin diye biliyorum

cturna

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen cturna » Prş Tem 31, 2014 11:56 am

dil kursu vizesi basvurus yapicam 3 aylik ve bunu gittigimde uzaticam okumaya devam ettigim icin zaten ulkeye donus yapicam. geldigimde okul basvurusu yapip tekrar vize alicam biraz farkli bi durum oldu ama yapicak bisey yok.

ayrica neden dil kursu vizesi vermiyorlar dediginizi cozemedim

lwntygt

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen lwntygt » Prş Tem 31, 2014 1:31 pm

Dil kursu vizesinde baya sikinti cikariyorlarmis cok gercekci bi sebebin olmasi lazim almanca ogrenmek icin yoksa zormus

cturna

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen cturna » Prş Tem 31, 2014 2:13 pm

zaten dil kursuna gidip sonrada uniye devam edicem ama bu sirada okulumun sinavlarina da gelicem ulkeme iyi niyet mektup u yazmak lazim anlasilan durumu aciklayici

lwntygt

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen lwntygt » Prş Tem 31, 2014 5:29 pm

Yaz bitmeden basvuru Yap ozaman sonucta ogrencisin tatildeyim almanca ogrenmek istiyorum bir ay diyebilirsin belki kabul ederler daha once sitede ogrenci olup dil vizesi alan gormustum

cturna

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen cturna » Prş Tem 31, 2014 8:53 pm

3 aylik kurz parasi odicem, daha sonra 3 aylik vize basvurusu yapacagim

helios

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen helios » Prş Tem 31, 2014 9:14 pm

Dil kursu vizesinde bankada bloke para gosterirsen vizeni alman %80 lere cikar. her kaldigin ay icin 670 kusur € yatirmis olman gerekiyor. mesela 4 aylik basvuru yaptin almanya da gelecegin sehirde ki herhangi bi bankada (deutsche bank veya is bankasi) bloke hesap actirmis ve 4x670 € para yatirmis olman gerekiyor.

Ben 6 aylik dil kursu vizesi aldim. Hem de 23 gunde olmasi lazim yanlis hatirlamiyorsam. Vizeni alinca passoportunda 3 aylik gorunuyor. sonra buraya geldikten sonra ne kadar basvurduysan o kadar ay daha uzatiyorsun. Bunu yaparken 50€ islem ucreti aliyorlar. Sonuc olarak Vizen burada tekrar yenileniyor. Kursun bitisinden 10-15 gun daha fazla bi zamana vize verebiliyorlar. tabi bu durum senin ne kadar zamana kadar saglik sigortasi yaptirdiginla da ilgili. ben 10 ekime kadar saglik sigortasi yaptirdim. normalde 26 eylulde vizem bitiyor ama kadin bana 10 ekime kadar vize verdi. sanirim saglik sigortam nedeniyle fazla vermesini istedigimde bu sekilde verdi zamani.

Ayrica hic korkmana gerek yok vize konusunda. Sakin vize danismanlarina da para kaptirma ben o aptalligi yaptim. ilk yurtdisim vs diye baya evham yapmistim oysa cokk gereksiz. her seyi zaten sen yapicaksin yine onlar sadece senden istediklerini dosya icine koyup vize randevu gunu eline vericekler :D

Son olarak ben de frankfurttayim ve bugun ogrendigime gore; sana Goethe Universitesi veya Goethe Institut\'u oneririm. hem daha uygun fiyat olarak hem daha basarili ogrenirsin. Goethe institut pahali biliyrdum ama bugun yabanci bi arkadas 300 € 1 ay dedi. Ben kendi dil okulumdan da memnunum ama biraz daha pahali bunlara gore. Benim ki Sprachcaffe Dil Okulu. Eger benim dil okulum hakkinda bilgi almak istersen de yardimci olurum.

Son olarak bende eylulde turkiyeye donup vizemi dil okulu degil ogrenci vizesine donusturmem gerekicek. Bu vize degisimi ne yazik ki almanyadayken olmuyor. Turkiyeye gidip tekrar basvurman gerekiyor. Ben universite kabulumu aldim diger unilerden de cevap bekliyorum. Ona gore uni secimimi yapip eylul de tekrar vize icin turkiyeye erken donecegim.

Anlatacaklarim bu kadar umarim yardimci olmusumdur. Su zamanlarda birilerinden bir seyler ogrenmeye baya ihtiyaci oluyor insanin. Stresli gunler ama gecer. Hayirlisi olsun.

cturna

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen cturna » Prş Tem 31, 2014 9:47 pm

[quote]bklccc tarafindan yazilan metin:

Dil kursu vizesinde bankada bloke para gosterirsen vizeni alman %80 lere cikar. her kaldigin ay icin 670 kusur € yatirmis olman gerekiyor. mesela 4 aylik basvuru yaptin almanya da gelecegin sehirde ki herhangi bi bankada (deutsche bank veya is bankasi) bloke hesap actirmis ve 4x670 € para yatirmis olman gerekiyor.

Ben 6 aylik dil kursu vizesi aldim. Hem de 23 gunde olmasi lazim yanlis hatirlamiyorsam. Vizeni alinca passoportunda 3 aylik gorunuyor. sonra buraya geldikten sonra ne kadar basvurduysan o kadar ay daha uzatiyorsun. Bunu yaparken 50€ islem ucreti aliyorlar. Sonuc olarak Vizen burada tekrar yenileniyor. Kursun bitisinden 10-15 gun daha fazla bi zamana vize verebiliyorlar. tabi bu durum senin ne kadar zamana kadar saglik sigortasi yaptirdiginla da ilgili. ben 10 ekime kadar saglik sigortasi yaptirdim. normalde 26 eylulde vizem bitiyor ama kadin bana 10 ekime kadar vize verdi. sanirim saglik sigortam nedeniyle fazla vermesini istedigimde bu sekilde verdi zamani.

Ayrica hic korkmana gerek yok vize konusunda. Sakin vize danismanlarina da para kaptirma ben o aptalligi yaptim. ilk yurtdisim vs diye baya evham yapmistim oysa cokk gereksiz. her seyi zaten sen yapicaksin yine onlar sadece senden istediklerini dosya icine koyup vize randevu gunu eline vericekler :D

Son olarak ben de frankfurttayim ve bugun ogrendigime gore; sana Goethe Universitesi veya Goethe Institut\'u oneririm. hem daha uygun fiyat olarak hem daha basarili ogrenirsin. Goethe institut pahali biliyrdum ama bugun yabanci bi arkadas 300 € 1 ay dedi. Ben kendi dil okulumdan da memnunum ama biraz daha pahali bunlara gore. Benim ki Sprachcaffe Dil Okulu. Eger benim dil okulum hakkinda bilgi almak istersen de yardimci olurum.

Son olarak bende eylulde turkiyeye donup vizemi dil okulu degil ogrenci vizesine donusturmem gerekicek. Bu vize degisimi ne yazik ki almanyadayken olmuyor. Turkiyeye gidip tekrar basvurman gerekiyor. Ben universite kabulumu aldim diger unilerden de cevap bekliyorum. Ona gore uni secimimi yapip eylul de tekrar vize icin turkiyeye erken donecegim.

Anlatacaklarim bu kadar umarim yardimci olmusumdur. Su zamanlarda birilerinden bir seyler ogrenmeye baya ihtiyaci oluyor insanin. Stresli gunler ama gecer. Hayirlisi olsun.[/quote]

verdigin degerli bilgilerdi benim icin cok sagol gercekten, suan bende senin durumundayim :) ben ozaman 3 aylik bloke hesap actiriyim dil kursunu odiyim, yaticak yerimide odiyim kagitlarim gelsin,, 3 ay tamamlanincada orada tekrar vize uzatmak icin odemelerimi yapip devam ederim..

gothe 1050 euro yaziyor bizmi yanlis bakiyoruz acaba ? nasil kayit olabilirim o fiyatlara ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 31, 2014 10:40 pm

yorumlarin hepsini okuyamadim, bir kismini ama cok yanlis bir yol izliyorsun. Universite kabulun olmadan sadece dil kursu vizesi icin basvuru yaparsan bloke hesabin bile olsa sansin hic bir zaman %80 olmaz. En fazla %50 olur.

Hadi aldin diyelim vizeyi, ilk asamada 3 aylik alacaksin, sonra buraya geldiginde 9 ay daha oturum alacaksin. Toplamda 12 ay dolduktan sonra tekrardan Turkiye ye donmen gerekecek vizen bittigi icin. Cunku dil kursu vizesi uzatilmiyor burda(cok nadir istisnalar disinda uzatani gormedik, zaten kanunda da acikca yaziyor dil kursu vizesi, egitim vizesine cevrilmez diye, yok oluyor diyen olursa kanunu da yazabilirim).

Isin kotu tarafina gelince, sayet 12 ay sonunda dsh veya testdaf i veremezsen(Turkiye den gelen ogrencilerin ortalama kazanma sureleri 15 aydan asagi olmaz), tekrar Turkiye ye gittiginde yine dil kursu vizesi icin basvuru yapamiyorsun. Yani her halukarda bu 12 ay icerisinde dsh yi kazanmis olman gerekiyor.

Yani kisaca, bir universiteden on kabul al, dil kursu kaydini yaptirt, bloke hesabini ac, varsin 2 ay daha gec git ama sorunsuz bir sekilde dil kursu + egitim vizesi icin basvurunu yap, sonrasinda basin cok agrimasin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

sena12

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen sena12 » Prş Tem 31, 2014 11:10 pm

merhaba en uygun bu baslik oldugu icin buraya yaziyorum da onumuzdeki egitim yili icin vizeye basvurmus ve vizesi gelmis olan arkadas var mi.

cturna

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen cturna » Cum Ağu 01, 2014 1:18 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

yorumlarin hepsini okuyamadim, bir kismini ama cok yanlis bir yol izliyorsun. Universite kabulun olmadan sadece dil kursu vizesi icin basvuru yaparsan bloke hesabin bile olsa sansin hic bir zaman %80 olmaz. En fazla %50 olur.

Hadi aldin diyelim vizeyi, ilk asamada 3 aylik alacaksin, sonra buraya geldiginde 9 ay daha oturum alacaksin. Toplamda 12 ay dolduktan sonra tekrardan Turkiye ye donmen gerekecek vizen bittigi icin. Cunku dil kursu vizesi uzatilmiyor burda(cok nadir istisnalar disinda uzatani gormedik, zaten kanunda da acikca yaziyor dil kursu vizesi, egitim vizesine cevrilmez diye, yok oluyor diyen olursa kanunu da yazabilirim).

Isin kotu tarafina gelince, sayet 12 ay sonunda dsh veya testdaf i veremezsen(Turkiye den gelen ogrencilerin ortalama kazanma sureleri 15 aydan asagi olmaz), tekrar Turkiye ye gittiginde yine dil kursu vizesi icin basvuru yapamiyorsun. Yani her halukarda bu 12 ay icerisinde dsh yi kazanmis olman gerekiyor.

Yani kisaca, bir universiteden on kabul al, dil kursu kaydini yaptirt, bloke hesabini ac, varsin 2 ay daha gec git ama sorunsuz bir sekilde dil kursu + egitim vizesi icin basvurunu yap, sonrasinda basin cok agrimasin.[/quote]

Selam benim problemim okuldan(2 yillik myo) mezun olamamam dan kaynaklaniyor 2. donem 2 dersim kaldi yani onumuzdeki sene haziranda diplomami alabilcem , nisan ve mayis da vizelerim hazirandada finallerim olucak toplamda 2 kez gel git yapicam bu bosluktada almanca yi dogru duzgun almanyada ogreniyim istemistim suan basvurabilcegim bir okul varmi bu sekilde ?

ve ayrica 3 aylik vizeyi aldim diyelim uzerine orada 12 aya kadar uzatma yaapabiliyormuyum ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 02, 2014 4:45 pm

myo yu da bitirmedigin icin Almanya da egitim alma hakkin yok su anda ve vizede red alirsin kesin. Ayrica bu redden oturu seneye myo yu bitirip egitim vizesi icin basvuru yaptiginda bir defa red yedigin icin tekrar vize alma sansin cok dusuk olur. Bence bu sene yine Turkiye de kal, acele etme ve Turkiye de dil kursuna gidip gelecek seneye kadar b1 seviyesinde almanca sertifika alirsan vize sansin cok yuksek olur.
www.deutschstudent.com

bauen

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen bauen » Cmt Ağu 02, 2014 5:19 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

myo yu da bitirmedigin icin Almanya da egitim alma hakkin yok su anda ve vizede red alirsin kesin. Ayrica bu redden oturu seneye myo yu bitirip egitim vizesi icin basvuru yaptiginda bir defa red yedigin icin tekrar vize alma sansin cok dusuk olur. Bence bu sene yine Turkiye de kal, acele etme ve Turkiye de dil kursuna gidip gelecek seneye kadar b1 seviyesinde almanca sertifika alirsan vize sansin cok yuksek olur.[/quote]

selam pyskiker yeni baslik acmadan buradan sorayim , goethede b1\'i bitirdim turkiyede. kasim gibi dil kursu vizesi alabilir miyim sence? mart gibi de sartli kabul icin basvurucam. 4 yillk universite mezunuyum. marta kadar yani bahar donemine kadar beklemek istemiyorum turkiyede . cunku burada daha yavas ogreniliyor vakit kaybetmeyeyim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 03, 2014 12:03 am

surekli basvuru yapilan universiteler var, onlara basvuru yapabilirsin. Kabul olmadan vize basvurusu yaparsan sikinti cekersin.
www.deutschstudent.com

bauen

hangi vizeyi secmeliyim

Mesaj gönderen bauen » Pzr Ağu 03, 2014 1:26 am

paderborn o sekilde sanirim . baska hangi universitelere basvurabilirim bu ay icerisinde veya eylul ayi icerisinde ?