Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeni bir uni-assist sorunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
gonuliii

Mesaj gönderen gonuliii » Prş Tem 17, 2014 7:55 am

Merhabalar,
Dunden beri ben de bir uni-assist sorunuyla cebellesiyorum. uni-assist\'e Uni Marburg icin gonderdigim belgelerde sorun oldugu icin basvurumun tamamlanmadigini, IELTS belgemin onaysiz oldugunu soyleyen bir mail aldim dun. Oysa Ielts belgem icin DAAD Istanbul\'u aradigimda konsoloslugun onayinin yeterli oldugunu soylemislerdi, konsolosluk onayli olarak Ielts sonuc belgemi gonderdim. Eger konsolosluk onayi gecerli degilse IELTS icin nereden onay almak gerekiyor? Bir de asil mesele uni-assistin bu maili son basvuru tarihi olan 15 Temmuz\'dan once degil de dun gondermesi. Uni assiste mail attim hemen ama artik basvuruya gec mi kaldim? Eksik ya da uygun olmayan belgeler ile ilgili bizimle irtibata basvuru tarihinden once gecmeyecekse uni assitin ne anlami var ki?
Ozetle su anda yapabilecegim var mi bu konuda, yoksa basvurumu unutmali miyim?

pia

Mesaj gönderen pia » Prş Tem 17, 2014 10:24 am

Inanmiyorum ya ben de oyle yapmistim :o sanirim istedikleri sey ielts i yapan kurum tarafindan direkt olarak gonderilmesi. O kurumu arayarak belli bir ucret karsiliginda gonderebilirsin. Eger uni assist sitemlerinde kayitliysa ki oyledir Online olarak gonderiyorlar bu sayede daha fazla vakit kaybetmezsin. Universiteden universiteye gore degisiyor gerci ama bazi universiteler ekstra sure taniyor eksik evrak varsa mesela yerlestirme sonucu, belki basvurun yanmaz:) Yine de uni assist e konsolosluk onayinin yeterli oldugunu konusunda aciklayici bir mail gondermeni tavsiye ederim.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş Tem 17, 2014 10:40 am

Belgelerini ne zaman yollamistin Uni Assist\'e?

gonuliii

Mesaj gönderen gonuliii » Prş Tem 17, 2014 11:02 am

belgelerimi 30 haziran\'da gondermistim, 2 temmuz\'da da belgelerin ulastigina dair mail almistim. uni assist\'e dun hemen mail attim ama tabii ki geri donen olmadi. sabah okula bununla ilgili bir mail gonderdim

Maelstrom

Mesaj gönderen Maelstrom » Prş Tem 17, 2014 3:09 pm

IELTS belgesinin konsolosluk onayinin yeterli olacagini dusunuyorum. Bende TOEFL belgesinin fotokopisini konsolosluktan onaylatip gondermistim ve Uni-Assist kabul etmisti.