Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH Sinavinda Yararli Olabilecek Ipuclari

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
omier

Mesaj gönderen omier » Prş Kas 13, 2008 3:24 am

Selam Arkadaslar,

Kaiserslautern TU\'da DSH kursu goruyorum bilindigi uzre. Kurs direkt DSHya hazirlik olunca, her hafta DSH simulasyonu yapiyorz. Anlayin iste Horverstehen, Leserverstehen vs..

Arkadaslar gecende bir sinav olduk tum moralim altust oldu. Hani Horverstehen bi nebze zor geldi. ilkinde 30uzerinden 10 mu ne almistim ki hayatimda ilk defa oluyorum.. Diger ikincisini bugun yaptik bu sefer cok daha yuksek beklyiorum.. Ama bahsedecegim sinav Leserverstehen...

Arkadaslar adamlar oyle bir makale yazmislar ki eyvahlar ola... Turkcesini cikartip verseler onume, abartmiyorum yine 45 uzerinden 45 alamam heralde.. 40uzeri alirim belki, anadilim olmasina ragmen illaki hatam cikar:D isin sakasi o derece zor..

Beni simdi bi korku sardi, textprodition sanirim grafik yorumlama oluyodu, onu yaparim o cok basit belli kaliplari var.. Horverstehen ise tamamen sansa bagli, eger ki uzerinde birazcik bilgi sahibi oldugum bi konuysa yaparim, aksi halde baya bi puan dusecektir..

Ama leseverstehen bu oldugumuz sinav gibi olursa gecmisler ola, 45 puan uzerinden 3 4 puan belki alinir ki bu ilk sinavin sonucu aciklanmamasina ragmen beklidigim puan bu ki 90 kisi var sinifta alayi boyle bekliyor.. Belki de gozumuzu korkutmak icin mi yaptilar ne bilinmez..

Dostlar benim ilk resmi DSH 14 Subatta... Ben isimi saglama almak istiyorum, bu tarihe yakin bir iki hafta once ve bir iki hafta sonraya yapilan diger uni ya da egitim kurumlarinin DSH sina girmek istiyorum, bana bu konuda yardimci olabilir misniz.. ve en onemlisi dsh gormus gecirmis arkadaslar olarak bana neler onerebilirsiniz ciddi dardayim..

omier

Mesaj gönderen omier » Prş Kas 13, 2008 2:39 pm

dostlar konu alta kaydi guncellensin diye bu sacma cumleyi yaziyorum.. ;)

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Kas 13, 2008 3:31 pm

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 13, 2008 3:39 pm

unutmadik omer aklimdaydi :)

sondan baslamak gerekirse,subat da gireceksen sinava onceden 12. ayda dsh sinavlari oluyor uni lerde genelde ve ona disardan katilamiyorsun ne yazikki.. disardan sadece mart ve eylul aylarindaki dsh sinavina girebiliyorsun.. ama 12. aydaki sinavlara kabul veren uni lerde var mesela :D bunlardan birisi hannover.. 13 aralikta sinav varmis ve hic bir belgeye ihtiyacin yok, ayrica dsh sinavi da oldukca basit.. kendine guveniyorsan bi dene derim..

http://www.fsz.uni-hannover.de/mitteilu ... 202008.pdf

ayrica 13 ocak ta lausitz fachhochshule nin dsh si var, 150 euro odenem yetiyor girebilmen icin :D 01.05-12 arasi kayit yaptirman gerekiyor..

23 ocakta darmstadt da var, online den basvuru yapabiliyorsun..

http://fbsuk.h-da.de/index.php?id=dsh

dsh ile ilgili onerileri dsh basliginda yapalim.. ama ilk onerecegim leseverstehen icin 14 subat a kadar 4 ay var nerdeyse bence en az 4 kitap oku o zamana kadar, kendindeki degisimi farkedeceksin, gercekten cok faydali oluyor, ayrica tamamen her kelimesini anlayarak okumaya calis..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

omier

Mesaj gönderen omier » Prş Kas 13, 2008 10:27 pm

hiPoKoNdRiyAk hocam oraya bakmistim zaten..

Physiker hocam hannoverda bir arkadasim var bugun kayit yaptirmis sinava 130 euro mu ne vermis.. Parasi hic onemli degil de abi kaiserslauternden dunyanin yolu var oraya.. istanbul antalya gibi bise.. napsam diye dusunuyorum.. en iyisi yakinlardaki sehirlerde bulmak..

darmstadt cok iyi yavas trenle catlasa 2 saat surer.. ona kayit yaptircam ama online kayit olmuyor yazmislar, ve saatler de 8 30 ile 12 arasi saka yapiyolarmis gibi bide yazmislar onu..

TUM ARKADASLAR VE PHYSIKER BU KONUDA DAHA FAZLA BILGINIZ VARSA LUTFEN YARDIM EDIN..

DSH ICIN TUYO ALMAK BIRAZ SACMA OLDU DUYDUGUNU ANLAMAK SART, BIRAZ DA SANSLA ILGILI O GUNE BAGLI.. EN IYISI ONCEDEN BI KAC SINAVA GIRMEK VE SON SINAVI SADECE FORMALITEN IBARET BIRSEY KILMAK..

FRANKFURT MAINZ MANNHEIM DARMSTATD STUTTGART HEILDERBERG BU UNILERDE OKUYAN ARKADASLARIMIZ VARSA BENLE IRTIBATA GECEBILIR MI ACABA

omier

Mesaj gönderen omier » Sal Kas 18, 2008 8:45 pm

Selam Arkadaslar.. Yarin deneme amacli okulda DSH olacagiz.. Dostlar bir grafik yollarken feti$ cumleler ve kelime obekleri oluyordu , hani giris gelisme sonuc bolumlerinde kullandigimiz.. Hep belli kaliplarda oluyordu.. Elimde kagit vardi ama suan bulamiyorum.. Yeni tasindim belki o arada kaybetmis olabilir.. Grafigi bildigim sekilde de yorumlayabilirim, ama biraz hoch deutsch olsun istiyorum..

Yardim edebilecek arkadaslar...?

ipek

Mesaj gönderen ipek » Çrş Ara 03, 2008 7:33 pm

Evet ya bu grafik yorumlamalarini benim en buyuk derdim.
Kurstada gostermiyolar zaten, malum olmasini bekliyolar heralde.
Bu kaliplari bulabilecegimiz bi kac kitap tavsiye edermisiniz?
Omer sen buldun mu sorunun yanitini??
Buldusan paylasirsan sevinirim..

omier

Mesaj gönderen omier » Çrş Ara 03, 2008 7:47 pm

ben de vardi zaten de kagitlari kaybetmistim.. tarayicimda yok ya, fotokopi falan yollarim istersen

ipek

Mesaj gönderen ipek » Çrş Ara 03, 2008 7:51 pm

:D Yok artik fotokipiylen zor olur sana ya..Tesekkur ederim ama.
Ben bi kitap falan buliyim yada hocalari sikistiriyim biraz..
Yoksa Dsh de 1 i zor gorurum, nisana az kaldi..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 03, 2008 8:01 pm

bi kac tane ekleyim ben buraya :D

Giris bolumu icin bi kac oneri :

Die Tabelle gibt einen Uberblick uber ......( konuyu oldugu gibi yazin ) Die Quelle der Grafik stammt aus ....( grafigin altinda kaynagi yazin yoksa Die Quelle der Grafik ist jedoch unbekannt.. yazabilirsiniz ). Die Zahlen beziehen sich auf das Jahr ( hangi yildaki bilgiler gosterilmisse )

Baska bi secenek de Diagramm varsa soyle baslayabilirsiniz :
Das vorliegende Diagramm beschaeftigt sich mit der Frage, wie ..... .

gelisme bolumu icin

Der Grafik ist zu entnehmen , dass .....

Auf den ersten Blick sieht man, dass..

Grafikteki degisimleri anlatmada azalan bi deger icin : Die Zahl der Werte??? sinkt von 50?? im Jahr 1990?? auf 34 ?? im Jahr 2000?? .. artiyor sa erhoht sich veya steigt .. an

aklima simdilik gelenler bunlar :D
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ipek

Mesaj gönderen ipek » Çrş Ara 03, 2008 8:04 pm

Tesekkurler Pysiker...

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzr Şub 08, 2009 3:22 pm

Grafik bolumu konusunda arkadaslarin Testdaf materyallerini kullanmasini tavsiye ederim. Gercekten cok faydali olacaktir. Bayern bulusmasinda bu konuda Tipp ler verebilirim.. :)

ipek

Mesaj gönderen ipek » Pzr Şub 08, 2009 4:05 pm

O tippleri ne zamandir istiyoruz da iste...:)
Ben halletim zaten coktan, artik ogrendim. Su sinavi bi geciyim, paylasicam tum materyalleri, tabi bi tarayici bulabilirsem.
Bu arada Test-daf benim garibime gidiyor.herkes daha basit oldugunu soluyor. Nedense dsh benim basitime geliyor. (Genel olarak).

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Cum Eyl 03, 2010 11:44 pm

kurz und ubung adinda bir kitap var grafik tanimlama icin gayet guzel bir kitap textproduktionla iligili baya bi bilgiyi bulabilirsiniz hatta kitapta thalia diye kitapci var oradan siparis edebilirsiniz 9.80 Euro tabi bi de Losungsheft i var onla beraber 14.60 tutuyor ama gayet guzel bir kitap