Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

UNIVERSITE CALISMA IZNI

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
metehanzor

UNIVERSITE CALISMA IZNI

Mesaj gönderen metehanzor » Pzr Tem 06, 2014 4:31 am

Iyi gunlwr oncelikle suan 6 aydir mannheim univ dil kursu goruyorum almancami baya ilerlettim cunku baya akrabam var hep almanca konusuyoruz vizem eylul 2015e kadar kasim 2014 de kursum bitiyor sonra testdaf hazirlik kursu yapip sinavi girmeyo dusunuyorum ama skntim su ailem fazla yardim yapamiyorum 470 euro kurs ucreti gidergiderlerimi sayarsak 700 euro masrafim var suan dil kursu gorurken almanyanin sadece dini bayramlarnda calisma iznim var yeni yasaya gire artik 120 tam 240 yarim gun olmua bu izni aldim ben fakat universiteye gittigimizde sadece dini bayramlardami yoksa haftalik belirli bir sure varmi calismak icin bunu ogrenmek istiyorum calisip hemde dil ogrenerek 6 ayda baya ilerlettim garantor hesabi ile gelmistim kuzenim garantor oldu bunu merak ediyorum cevaplarsaniz sevinirim bide gecen yil turkiyeden burda okuyacagim bolumun 4 yilligini kazandim ama gecen sene gecti bu sene de dil kursu oldugum icin kayit yaptiramadim mannheim univ sartli kabul vermiyor seneye ne olursa olsun kayit yaptirmam mi gerekiyor bu kazandigim bolum turkiyeden 2 sene mi gecerli boyle bir durum var mi

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

UNIVERSITE CALISMA IZNI

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Tem 07, 2014 12:10 am

oss belgesi 10 sene gecerli.Universiteye baslarken calisma iznini alirsin.120 tam 240 yarim.

GK

UNIVERSITE CALISMA IZNI

Mesaj gönderen GK » Sal Tem 08, 2014 2:07 am

uniye gecince yine ayni sekilde 120 gun tam veya 240 gun yarim zamanli seklinde calisma izni alicaksin fakat sadece tatillerde degil istedigin zaman calisabilirsin.

osym belgesi 10 yil gecerli.