Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul alarak tip okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hasankubilay

Mesaj gönderen hasankubilay » Çrş Tem 02, 2014 2:36 am

Almanya\'da sartli kabul alarak tip okuyabilecegim bir yer var mi ? Bir de diploma notum 82.50, kabul edilir miyim acaba ?

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Tem 02, 2014 7:13 am

Tip icin Turkiye\'de OSS yolu ile tip veya benzeri bir bolum okumaya hak kazanmis olmaniz gerekli.

Sartli kabul hakkinda bilgim yok.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

hasankubilay

Mesaj gönderen hasankubilay » Prş Tem 03, 2014 2:21 am

parali birkac tip geliyor. onun disinda biyoloji eczacilik vb. yerlere gidebilirim. Hic bilgisi olan yok mu bu konuda ? Tercih zamanina kadar yeterli bilgi almam gerek.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Tem 03, 2014 3:56 am

Internet uzerinden pek bilgi bulacaginizi sanmiyorum. Tip bolumu yabanci ogrenciler arasinda da kompetitif bir bolum, bir cok insan girmek istiyor. Ondan dolayi sartli kabul oldugunu acikcasi sanmiyorum.

Bazi universitelerde tip bolumune giris icin ozel bir sinav vardir. Mesela Frankfurt Uni. Yabanci ogrenciler sadece bu yolla tip/discilik okuyabilir Frankfurt\'ta. Sanirim birkac tane universite daha bu yontemi kullanmaya basladi son zamanlarda, emin degilim.

Onun disinda ilgilendiginiz universitelerle kontaga gecmenizi tavsiye ederim. En saglikli bilgiyi direkt olarak universitelerden alirsiniz.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Prş Tem 03, 2014 10:49 am

Ben bide bi yerde tam hatirlamiyorum neresi oldugunu hukuk ve tip bolumune normal diger bolumler kadar girisin kolay olmadigini gormustum farkli seyler isteyebilirler helennpeanutsin dedigini gibi ozel sinav felan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 03, 2014 2:28 pm

TIP icin Heidelberg, Gottingen ve Essen den sartli kabul alabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com