Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

lisedeki basari durumumuz

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bskan

Mesaj gönderen bskan » Pzt Haz 30, 2014 2:06 am

Iyi aksamlar diyelim ki bitirdigimiz lisedeki diploma puani ortalamalari 90 civari benim 80 lerde kabulde sikinti olur mu ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 30, 2014 7:54 pm

lise notunun hic bir onemi yok, lys giris puanina bakiliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bskan

Mesaj gönderen bskan » Sal Tem 01, 2014 1:57 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

lise notunun hic bir onemi yok, lys giris puanina bakiliyor.[/quote]

Hocam bu kesin mi ? Ornegini yasadiniz mi ?

tahiro98

Mesaj gönderen tahiro98 » Sal Tem 01, 2014 9:09 am

Okadar danismanliklar bakiyor diye kac kez soyluyor,bakmasalar lise diplomani isterlermi,bence cok sacma

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 01, 2014 10:07 am

[quote]bskan tarafindan yazilan metin:

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

lise notunun hic bir onemi yok, lys giris puanina bakiliyor.[/quote]

Hocam bu kesin mi ? Ornegini yasadiniz mi ?[/quote]

ornegini nerdeyse hergun yasiyorum evet.

Master basvurusu icin de lise diplomasi istenir ama universite notlarina bakilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

tahiro98

Mesaj gönderen tahiro98 » Sal Tem 01, 2014 10:32 am

Kardes ozaman lys yerlestirmeye niye bakiyorlar? Sanki turkiyeden ciddi bir cogunluk almanyaya universite okumaya gidiyormus gibi,kiyaslama yapiyorlar vakif bilmemne ozel universiteler daha pahali almanyaya gore ama almanyanin parasi € yaklasik 3 katini veriyorsun kolaymi dilini ana dili gibi bilmedigin sehirde yasamak,bir cok danismanda 4000-8000 € suk kurslara gitmelinisiniz en az diyor,stede danisman abi ve arkadaslarda 2000€ luk kurslari oneriyor sokaktan almanca bilenni getirip ders verdiriyorlar,almanyaya gidiceksen arkadas ilk yil, en az 20.000€ yu gozden cikarican ,10.000 kurs geri kalanida yasam masrafi,oraya gidipde diyet yapip zayiflicaksan o senin bilecegin is,turkiyede okadar danismanla konustum bir bu sitede lise diplomasinin onemi yok deniyor.ne diyim ilginc

bilk

Mesaj gönderen bilk » Sal Tem 01, 2014 10:45 am

ergen klavyesiyle ugrasmak zor hocam. :)

Kural oyle iste lys sonuc belgesine bakiyorlar, bir problemin varsa veya mantiksiz buluyorsan gidip gerekli mercilere basvurunu yapabilirsin, bu almanya bizim neden lise notlarina bakmiyor kardes cok sacma bu kardes diye bir itiraz yapabilirsin kardes.

danismanlik sana tabiki pahali kurslari onerir. adam senin uzerinden komisyon alacak kardes.. universitenin kurslari da var, yilligi 1000-2000 euro arasi kardes. oyle sacma sapan ismi olan did, evolanguage gibi kurslara gitmek istiyorsan illaki ve para cok, harcayacak yer bulamiyorum diyorsan buyur seni tutan veya zorlayan yok kardes.:)

tahiro98

Mesaj gönderen tahiro98 » Sal Tem 01, 2014 10:48 am

Benim istedigim universitenin kurslari yk ben napicam ozamn kardes bisey de allah askina ozaman,herkes farkli bisey dior kafam sikldi yani.berlinde,munihte tavsiye ettigin kurslar varmi ?

bilk

Mesaj gönderen bilk » Sal Tem 01, 2014 10:51 am

yahu kardesim farkli birsey diyen yok. Gidip danismanlik firmalarina sorarsan adam seni tabiki ortak calistigi kursa cekmeye calisip senin uzerinden bir dunya komisyon alacak. 2000 euro da danismanlik alacak, sana aklina geleni sallar tabiki. Bu site disinda hic bir kaynaga inanma. Munchen de universitenin degil ama universite ile de calisan bir dil kursu vardi diye hatirliyorum. Berlin de ben de 3 ay kurs aldim Hartnackschule de, fiyati yillik 2500 euro civarina denk geliyordu ve ogretmen kalitesi ve okul kalitesi oldukca iyiydi. Goethe den gelen arkadaslar bile daha iyi oldugunu soyluyordu kursun.

bskan

Mesaj gönderen bskan » Sal Tem 01, 2014 12:48 pm

Aynen arkadaslar danismanlik para tuzagi dikkat edin.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Tem 01, 2014 1:00 pm

Ingilizcen varsa okullarka yazismalari kendin yap. Onlar gerekli her turlu bilgiyi verip her turlu yonlendirmeyi yapiyor zaten. Cevremden gordugum kadariyla danismanlar gercekten de ne dediklerini, ne yaptiklarini bilmiyorlar.

tahiro98

Mesaj gönderen tahiro98 » Sal Tem 01, 2014 1:00 pm

Yaw kardes ben simdi geothe istanbulda a1 sertifikami alicam dha sonra almanyada dil okuluna gidicem ama netur dil okuluna gidicem bi fikrim yk,icine ettiler kafamin daa sonra testdaf a giricem ama nasil hazirlanicagimi bilmiyorum.berlinde ve munihte tavsiye etttiginiz dil okullari varmi? Yogun kurslar ve pc ile donanmis kutuphanesi olan bedava wifi baglanti hizmeti veriliyormu?,Odevler hakkinda yardimci olan hocalarr etutler yapan Bildiginiz okullar varmi? Var inglizcem fiyatlarini aldim ama did,carl duisberg ,prolog,lingua,eurasia ve geothe institut var hangi birini secicem anlamadim ,birini secelim diyoz burdakiler verdigin paraya degmez dior ne bilm anlamadim, danismanliklarda euraisayi oneriyor,asyalilarin kursumu ora?