Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil okulu+master vize

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
uurrccnn

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen uurrccnn » Çrş Mar 16, 2016 5:21 am

arkadaslar merhaba;
mayis ayi icerisinde berlinde dil okuluna baslamayi planliyorum. ardindan yeterli almanca dil seviyesine ulastigimda yuksek lisansa baslamayi planliyorum.bunun icinde aday ogrenci vizesine basvuracagim. bu arada yesil pasaportum mevcut.

benim asil sorum dil okuluna 3 ay kayit yaptirmayi planliyorum. 3 ayda yeterli seviyeye gelemeyecegimi de biliyorum. kurstan 3 aylik ogrencimizdir yazisi aldigimda bana konsolosluk muhtemelen 3 aylik vize verecek.
birincisi yesil pasaporttan dolayi vizem c tipi mi olacak? ya da direk aday ogrenci oldugum icin d tipi mi vize cikacak?
ikincisi 3 aylik vize cikti diyelim herhangi biri 3 ay egitimim icin yeterli olmayacagi icin vizeyi kursa tekrar kaydolarak yabancilar burosundan uzatabiliyor muyuz?
not:acikcasi kursa daha gitmeden 6 ay parasi baglamak istemiyorum.
yardimlariniz icin simdiden tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 16, 2016 9:55 am

Anlamadigim nokta zaten yesil pasaportun varsa 3 ay kalabiliyorsun, neden tekrar 3 aylik vizeyle ugrasiyorsun?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

uurrccnn

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen uurrccnn » Çrş Mar 16, 2016 11:21 am

Mevzu dil okulu sonrasi master aday ogrencilik mevzusu aslinda. Dil egitimi sonrasi yuksek lisans yapacaksan bu mevzuya basvuracaksin diyor. Vizesiz gittim diyelim adam 6 ayda en fazla 3 ay kalabilirsin diyor geri donmek zorunda kalmak istemiyorum acikcasi.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 16, 2016 1:39 pm

Neden 3 aylik kayit yaptiriyorsun ? Eger amacin gidip gormek, dil kurusnu , almanya yi tanimaksa Yesil Pasaportunla gelip gor. Dil kursu vizesi , cok yuksek oranla burda cevrilmiyor. Turkiyeye donup yeniden vize ye basvurman gerek.

uurrccnn

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen uurrccnn » Çrş Mar 16, 2016 8:15 pm

Bugun konsoloslugu aradim isleri kesinlestirmek amaciyla yesil pasaportla sadece dil kursu, konaklama yeri bulmak icin gelebilirsiniz dedi. Dil okulu icin ulusal vizeye basvurmaniz gerekmektedir, ayrica baslangic olarak 3 aylik vize veriyoruz dediler. Vize uzatma islemini almanyadan yapabiliyorsunuz dediler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Mar 17, 2016 12:33 am

Yesil pasaport ile 3 ay burda kalma hakkin var. Bu 3 ay icinde de ne yapmak istiyorsan onu yaparsin.

Eger amacin dil kursundan sonra master yapmak ise, ve sen dil kursu vizesine basvursan , dil kursundan sonra bu vizeni burda ceviremiyorsun.Yani master kabulu alsan bile turkiyeye donup basvurman gerek.
Ogrenci vizesine basvurmak istiyorsan da bir sartli kabul alman gerek.

uurrccnn

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş Mar 17, 2016 5:38 pm

eren_f2007 yaptigim arastirma ve konsoloslugu aradiktan sonra senin soyledigine pek katilmiyorum. Konsoloslugun sitesinde eger bir dil okulu ve sonrasinda master yapmayi planliyorsaniz aday ogrenci vizesine basvurmaniz gerekmektedir seklinde belirtiyor. Gerekli bilgiler konsoloslugun sitesinde bulunan dosyanin linki: http://m.tuerkei.diplo.de/contentblob/4 ... werber.pdf

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Mar 17, 2016 6:37 pm

Ben farkli bir sey soylemiyorum. Ogrenci adayi vizesi icin, bir okuldan sartli kabul almaya ihtiyacin var. Ve bu vizeyle zaten 18 ay hakkin var, dil sinavlarindan(testdaf,dsh) birini gecmeye. Sonrada tabiki master ini yapmaya baslayabilirsin. Yukarida 3 ay lik sure diliminden bahsediyorsun. Burdan yola cikarak dil kursu vizesine basvurmak istedigini dusundum.

uurrccnn

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş Mar 17, 2016 6:48 pm

Ufak bir anlasmazlik olmus👍

Development

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen Development » Prş Mar 17, 2016 6:55 pm

Merhabalar,

Yesil pasaport ile turist vizesi ile yaptigin ziyaret kismini yapabilirsin.Dil ve universite egitimi gibi faliyetleri yapamazsin.

2 Varyantin var :

1) Herhangi bir universiteden on kabul (sartli kabul) alip ilgili yada kabul goren bir dil kursuna yazilmalisin.Burada isi cok fazla ticarete dokmemis,alman mantelitesinde olan dil kurslarini tavsiye ederim cunku onlara danisirlar.3 aylik verilebilen (D) ulusal vizeye basvuru yapabilirsin.3 ay dolmadan yabancilar polisinden kurs suresi boyunca oturum karti alabilirsin.Kursda basarili olamadiginda 2 sene uzatma hakkin vardir dil kursu evragi ile bu vizeyi.

2)Yada c tipi sadece dil kursu vizesine basvuru yapabilirsin bundada trye donup tekrar vizeye basvurman gerekmektedir.

Bir diger tavsiyem universite kabulunu istersen papua yenigideden al,Basvurdugun eyalat universiteyi kabul eden evragi alir testdaf veya DSH sarti belirten evragi alirsan gerisi hikaye :)

Daha farkli konular olursa yardimci olmaya calisirim.

SAYGILARIMLA

uurrccnn

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş Mar 17, 2016 7:42 pm

Development tesekkur ederim. Oldukca aciklayici olmus. Baska yardim konusu var aslinda henuz vize icin randevu almadim. D tipi icin bloke hesap actiracagim. Bunun icin konsoloslugun hukuk burosunda banka belgeleri ve pasaport fotokopisinin tasdikini istiyorlarmis. Hukuk burosu ne kadar sureye randevu veriyor? Bir bilginiz var mi? Ayrica berlinde konaklama icin yardimci olabiliyor musunuz?

guneys

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen guneys » Cmt Mar 26, 2016 4:48 pm

ref

Development

dil okulu+master vize

Mesaj gönderen Development » Cum Nis 08, 2016 12:34 am

[quote]uurrccnn tarafindan yazilan metin:

Development tesekkur ederim. Oldukca aciklayici olmus. Baska yardim konusu var aslinda henuz vize icin randevu almadim. D tipi icin bloke hesap actiracagim. Bunun icin konsoloslugun hukuk burosunda banka belgeleri ve pasaport fotokopisinin tasdikini istiyorlarmis. Hukuk burosu ne kadar sureye randevu veriyor? Bir bilginiz var mi? Ayrica berlinde konaklama icin yardimci olabiliyor musunuz?[/quote]

Selamlar,

Bloke hesap icin hangi bankadan destek alicaksin ?

Vize icin basvuracagin dil kursunun onemini tekrar altini ciziyorum .Bir cok kisi 500-1000 euro yatirip 3 aylik belgeyi aliyor ama emin olun saglam sinav merkezi olabilen kurslar paranin yarisini alirlar ve yabancilar polisinede sizin yazismalariniz geldiginde etkin olurlar.Berlin\'de hangi kursa yazildin ?Surekli forumu takip edemiyorum.Skype adresini pmlersen destek olmaya calisayim.

Saygilar