Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

(ACIL) Basvuru asamasinda fotokopiler onaylatilmali mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
HH Hamburgerin

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Cmt Haz 21, 2014 5:32 pm

Merhabalar,
Almanya\'da universiteye basvuru asamasinda belgelerin (diploma, dil sertifikasi vs.) sadece fotokopilerini gondermenin yeterli oldugu, kabul mektubundan sonra belgelerin orjinallerinin istenecegini okudum ancak bazi sitelerde fotokopiler icin noter veya konsolosluk onayi gerekli diye yaziyordu. Konsolosluga fotokopileri onaylatmali miyim?
Ya da ceviri yapilan belgeler yeminli tercumandan mi olmali, e-okulun kendi cevirdigi sayilmaz mi? (Kabul mektubundan once gonderilecek fotokopilerden bahsediyorum)

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Pzt Haz 23, 2014 5:40 pm

Bende bu konuyu merak ediyorum okula basvuru yaparken fotokopileri onaylatmak sart mi acaba yada illaki diploma vs belgelerin asillarini gondermemiz gerekiyormu

Merter

Mesaj gönderen Merter » Pzt Haz 23, 2014 6:13 pm

Bende kisa sure once evraklarimi uni-assist e yolladim benden hepsinin herhangi bir alman devlet kurumu tarafindan beglaubigen yapilmis (yani tasdikli) fotokopilerini istediler. Ondan sonra da ceviri yapilmasi gereken belgeler icin (diplomam ve kazandi belgem) yeminli tercuman a beglaubigen yapilmis evraklari verdim o da cevirisini yapip damgasini vurdu ama tavsiyem lisenden transkriptini ingilizce alabiliyorsan oyle yap o zaman cevirtmene gerek kalmiyor. Simdiden kolay gelsin.

murat4

Mesaj gönderen murat4 » Pzt Haz 23, 2014 6:31 pm

nasil yani turkiyeden noter onayli belgeleri tekrar beglaubtigung yaptirmaya mi gerek var? ve Vorpraktikum icinde gerekli mi beglaubtigung?