Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

B2 kursu sonrasi DSH sinavina girmek

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Pzr Haz 08, 2014 4:57 pm

Herkese selamlar,

Su anda B1 kursuna devam ediyorum, sonrasinda B2 kursuna devam edecegim ve B2 nin bitmesi Agustos ayinin sonunu buluyor. Bende Agustos 23 deki Hannover DSH sinavina girmek istiyorum. Ama guz semestr\'ini kacirmak istemedigim icin en gec eylul ortasinda belki baska bir sehirde de sansimi deneyebilirim. Benim merak ettigim B2 kursu sonrasinda DSH-2 sinavini vermek cok mu zor olur? Yoksa DSH\'a hazirlayan bi kursa gitmek daha mi faydali olacaktir?

Yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar,
Tesekkurler simdiden.

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Haz 08, 2014 6:24 pm

Ben de ayni durumda sayilirim . suan b2 deyim . b2 den sonra dsh vorbereitung kurs yapmayi dusunuyorum . B2 strufe iyi gecildigi takdirde ustune bir de dsh vorbereitung kurs yapilirsa . , dsh sinavinin cok rahat verilebilecegini dusunuyorum. burda sikinti olan tarihler . ben de eyluldeki hannoverin sinavina girerecegim yanliz o zamana kadar basvurulqr sonlaniyor . eger sinavi eylulde verirsem wintersomestr icin hannover de okula baslama sansim var mi bilmiyorum bilen arkadaslar varsa ve bilgi verirlerse cok sevinirim.

murat4

Mesaj gönderen murat4 » Pzr Haz 08, 2014 7:59 pm

Oncelikle DSH tecrubelerime dayanarak sunu soyleyebilirim, B2 den sonra DSH yi verenlerde oluyor ama gercekten siki calismak gerek cunku DSH\'nin seviyesi C1 ve bazen C1 bile yetmiyor. Ama sonucta calistiktan sonra olmiycak sey degil ama ben sahsen C1 den sonra girilmesini yada B2 den sonra hazirlik kursu yapilmasini oneririm. Hannover icin de oraya mail atip sorman gerek basvurumu onceden yapip dil belgemi sonradan gonderebilir miyim diye, bazi universiteler bekliyor dil diplomalarini ekime kadar.

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Pzr Haz 08, 2014 8:22 pm

Cevabin icin tesekkurler murat4. Benim hannoverden on kabulum var, yine de dil belgemi ekime kadar getirecegim diye universiteyi bilgilendirmeye gerek var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 09, 2014 1:59 am

hannover de dsh ya kayit icin herhangi bir sertifika yollamaniz gerekiyor. Sadece online kayit yapip daha sonra sinav ucretini oduyorsunuz o kadar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Pzt Haz 09, 2014 3:40 pm

Dil kursundan alacagimiz B2ye devam ediyor belgesi yeterli olur sanirim. Peki sen ne dusunuyorsun physiker? B2 sonrasi DSH-2 almak mumkun mu yoksa ucuk bir dusunce mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Haz 09, 2014 10:03 pm

Bunu kisinin kendi bilmeli.Herkeste ayni degil cunku.Ben cok kisi tanidim b2 ile testdaf vo.kursunu beraber yapip testdafin hepsinden 5 alan. B2 yi bitirirken zorlaniyorsan, gramatikte halen problemlerin varsa , hic kendini sikma derim.

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Pzt Haz 09, 2014 11:40 pm

agustostaki sinav icin dshya hazirlanacak zamanim olmayacak maalesef, sirf dsh icinde bi iki ay adamakilli oturup calismak lazim anladigim kadariyla. dsh icin onerebileceginiz kitaplar var mi?

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Tem 06, 2014 10:11 pm

Peki universitelerin Dsh sinavi icin istedikleri b2 seltifikasinin herhangibir sarti var mi? yani Turkiye ki kursatan alinan b2 seltifikasini kabul ediyorlar mi acaba.(Dsh sinavina girmek icin )

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 07, 2014 2:23 am

sadece Goethe. GER(Gemeinsamer Europaeischer Referenzrahmen) diye bir sertifika kurali var, ona uymasi lazim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com