Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Telc C1 Sinavi Butun Universitelerde Geciyor

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 29, 2016 8:38 pm

Dun resmilesen yeni bir kanuna gore artik direk kabul icin Almanya daki butun universiteler "Telc C1 fur Hochschule" sertifikasini direk kayit icin kabul edecekler.

Ozellikle son donemde DSH veya TestDaF sinavlari icin yer bulmak oldukca zor olmaya baslamisti. Nerdeyse 1 dakika icinde online kayitlar bitiyordu. Bu sinavlara alternatif olarak artik ogrenciler Telc C1 sinavina da girebilecek. Telc sinavi ise oldukca esnek, hemen hemen her ay yapilabiliyor. Telc sinavi, telc tarafindan sertifika alan almanca kurslarinda yapiliyor. Sinav tarihlerini kurslar kendileri belirliyorlar. Fakat sinavdan en az 2-3 hafta onceden bildirmeniz gerekiyor.

Telc sinav sonuclari genelde TestDaF gibi 4-6 haftada geliyor. Fakat ornegin cok acilse fazladan 50 euro odeyip bu sureyi 2-3 haftaya da cektirtebilirsiniz. Telc sinav ucretleri ise 250-300 euro arasi degisiyor.

Ayrica Telc sinavina Turkiye de de girmek mumkun. Asagidaki linkte ulke ve hatta Almanya icin sehire gore nerde telc sinavina kayit olabileceginizi arastirabilirsiniz:

https://www.telc.net/pruefungsteilnehm ... y]=Germany
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

pasam2012

Mesaj gönderen pasam2012 » Sal Nis 05, 2016 2:45 am

Sadece Hochschule lerde degil demi Uni lerde de geciyor?
Birde seviye olarak Test daf a kiyaslayinca daha zor yada kolay diyebilirmiyiz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 05, 2016 11:31 am

Zorluk olarak aynidir. Diger sorunun cevabi zaten hem baslikta hem yukarda gayet acik yaziyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ffmelihads77

Mesaj gönderen ffmelihads77 » Çrş Nis 06, 2016 10:27 pm

Telc sinavinin not sistemi hakkinda bilgi verebilir misniz, C1 sertifika sinavi gibi mi yoksa dsh gibi bolum bolum ve hepsinden 67 ustu almak zorunlu mu

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Çrş Nis 06, 2016 10:58 pm

Telc sinavi hakkind bilgisi olan aydinlatirsa iyi olur :)

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Nis 07, 2016 9:26 pm

https://www.telc.net/tr/sinav-katilimci ... vlari.html burada turkce olarak telc in yaptigi butun sinavlar hakkinda bilgi var kendi sitesi zaten

psenoglu

Mesaj gönderen psenoglu » Çrş Nis 20, 2016 5:45 pm

daha once telc c1 sinavina hazirlanan ve giren var mi? kaynak olarak neleri onerebilrisiniz?

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Cum Nis 22, 2016 2:32 pm

Tam da bugun istedigim birkac okula kayit icin Telc C1 Hochschule\'yi kabul ettigi icin Frankfurt\'taki Volkschule\'den kayit yaptirdim. Kadin Termin icin bi kitapcik acti ve bana sonraki sinav tarihi olarak 16 Juli verdi. Sinav ucreti ise 200 euro idi.
Sinava giren sayisi 16 kisi ile sinirliymis.
Kaynak olarak ise Telc\'in kendi sayfasindaki kaynak kitaplar disinda bulamadim. Orda da 3 degisik sinava hazirlik kitabi var. Ilki kontenlos indirilebiliyo cd ile beraber ama diger iki kitap cd ile beraber 27 euro civari idi.
Ancak sonra aklima Telc\'in sinavla ilgli Faq kisminda sinav tarihleri duzenleyen kuruma baglidir yazisi geldi. Sanirim Frankfurt\'ta sinavi yapan baska kurumlari da arayip onlarin tarihlerini ogrenirim. Aslinda sinav tarihi iyi lakin juni sonu olsa iyi olurdu.
Bence basvurmak isteyen varsa vakit kaybetmeden igili kurum bulup basvuru yapmali

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt May 30, 2016 9:36 pm

[quote]Anil_ tarafindan yazilan metin:

Tam da bugun istedigim birkac okula kayit icin Telc C1 Hochschule\'yi kabul ettigi icin Frankfurt\'taki Volkschule\'den kayit yaptirdim. Kadin Termin icin bi kitapcik acti ve bana sonraki sinav tarihi olarak 16 Juli verdi. Sinav ucreti ise 200 euro idi.
Sinava giren sayisi 16 kisi ile sinirliymis.
Kaynak olarak ise Telc\'in kendi sayfasindaki kaynak kitaplar disinda bulamadim. Orda da 3 degisik sinava hazirlik kitabi var. Ilki kontenlos indirilebiliyo cd ile beraber ama diger iki kitap cd ile beraber 27 euro civari idi.
Ancak sonra aklima Telc\'in sinavla ilgli Faq kisminda sinav tarihleri duzenleyen kuruma baglidir yazisi geldi. Sanirim Frankfurt\'ta sinavi yapan baska kurumlari da arayip onlarin tarihlerini ogrenirim. Aslinda sinav tarihi iyi lakin juni sonu olsa iyi olurdu.
Bence basvurmak isteyen varsa vakit kaybetmeden igili kurum bulup basvuru yapmali[/quote]

Frankfurt ile Darmstadt arasi 20 dakika.
Bu sinav icin ben de bugun bir kurs ile gorustum ve sinav basvuru suresi bittigi icin 250€ istedi. Sinavi yapacaktim ama simdi ornek sinava baktim DSH mantigindan cok uzak farkli metodu olunca tirstim ve tereddut ettim bana cok zor geldi.
sinav 25 haziranda bakalim haftaya kadar dusunecegim olmadi kayit olup elimden geleni yapacagim.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

katala

Mesaj gönderen katala » Pzt May 30, 2016 9:51 pm

Ben de dsh bulamayinca kaydoldum. Deneme sinavina baktim bayag zor geldi. 70dk\'da 350 kelimelik yazi isteniyor. Bakalim 11 Haziranda giricem tecrubelerimi aktaririm. Kaynak falan yok bu arada sadece Telc\'in sitedekiler.

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt May 30, 2016 10:02 pm

[quote]katala tarafindan yazilan metin:

Ben de dsh bulamayinca kaydoldum. Deneme sinavina baktim bayag zor geldi. 70dk\'da 350 kelimelik yazi isteniyor. Bakalim 11 Haziranda giricem tecrubelerimi aktaririm. Kaynak falan yok bu arada sadece Telc\'in sitedekiler.[/quote]

Telch\'in sitesinde ben sadece deneme testi gordum baska da bir sey goremedim. Sanirim yarin ben de kayit olacagim. Rica etsem elindeki kullandigin kaynaklari bana link olarak verebilir misin?

katala

Mesaj gönderen katala » Pzt May 30, 2016 10:12 pm

Telc C1 Hochschule icin kaynak yok malesef. Ben bayag aradim bulamadim. DSH kitaplarindan calisiyorum. Link de vereyim burda bir suru kitap var:

http://vk.com/topic-12399143_26684501

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt May 30, 2016 10:31 pm

ben C1\'i ogrendigimde aldigimiz kitabin icindeki konular ve alistirmalar bu sinavda cikanlardandi az once aklima geldi actim baktim evet icinde bayagi ubung mevcut.

Belki isine yarar ya da almak istersin.

kitap:

Mittelpunkt Neue C1

katala

Mesaj gönderen katala » Pzt May 30, 2016 11:19 pm

Biz de o kitabi kullandik da pek bir alakasi yok. Genelde DSH, Testdaf, Goethe sinav sorulari vardi. O ilk Text beni cok zorladi. Hani aralara cumle yerlestiriyoruz. Onunla ilgili ornek bulsam guzel olurdu. Ama en azindan Horverstehen kolay :)

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal May 31, 2016 11:43 am

Biz de o kitabi kullandik da pek bir alakasi yok. Genelde DSH, Testdaf, Goethe sinav sorulari vardi. O ilk Text beni cok zorladi. Hani aralara cumle yerlestiriyoruz. Onunla ilgili ornek bulsam guzel olurdu. Ama en azindan Horverstehen kolay :)[/quote]

Benim en cok korktugum HV. Nasil kolay buldun ya ☺ bu nasil sinav anlamadim insan hv ornegi falan koymaz mi arkadas ☺

katala

Mesaj gönderen katala » Sal May 31, 2016 4:09 pm

Horverstehen\'de en azindan DSH gibi dunyalari yazmiyorsun. Hatta cogu soruda kelime yaziyorsun. Bana daha kolay geliyor. Bir de dinlerken doldurabiliyorum kisa olunca. Bu arada dediginiz gibiymis birkac soru tipi var Mittelpunkt\'da ama genel olarak dsh testdaf olunca dikkat etmemisim.

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Çrş Haz 01, 2016 1:28 am

Horverstehen\'de en azindan DSH gibi dunyalari yazmiyorsun. Hatta cogu soruda kelime yaziyorsun. Bana daha kolay geliyor. Bir de dinlerken doldurabiliyorum kisa olunca. Bu arada dediginiz gibiymis birkac soru tipi var Mittelpunkt\'da ama genel olarak dsh testdaf olunca dikkat etmemisim.[/quote]

Evet yanlis hatirlamiyorsam 2 ya da 3 hv birebir ayni formatta ornek sinav ile.

Ayrica bugun kurs hocam bana bir oneri verdi Goethe ve OSD\'nin sitelerindeki c1 sinavlarini da coz ayni formati kullaniyorlar dedi onlari da cozecegim.

Hv olarak kullandigin materyalleri paylasirsan sevinirim eger varsa tabiki

katala

Mesaj gönderen katala » Pzr Haz 12, 2016 10:45 am

Telc C1 Hochschule sinavina dun girdim. Leseverstehen\'de ilk text bana en zor gelmisti ama bu sinavda biraz kolaydi. Diger Textler cok zordu. Sprachbausteine inanilmaz zordu. Ve siklar acayip celiskiliydi. Horverstehen fena gecmedi c1 seviyesinde diyebilirim kacirmaniz zor, sinav gayet anlasilir ve sorular acikti. Textproduktion cok zordu konulardan biri nasil daha etkili ogrenebiliriz mutlu rahat bir sekilde mi yoksa disiplinli cok calisarak mi. Digeri de devlet ekonomiye mudahale etmeli mi yoksa serbest mi birakmali. Bu konulari tartisip 350 kelimelik text yazmanizi istiyorlar 70dk\'da. Ben yazdim ama cok fikir yurutemedigimden hep ayni konularin etrafinda dondum durdum ( bayag sacmaladim ). Mundlich\'e kadar 3 saat ara verdiler ve sirayla 2serli gruplar halinde aldilar. Mundlich bayag kolaydi. Bana 1B Aufgabe senin dediler ben de ona hazirlandim ama meger 1A yi da yapmak gerekiyormus. 1B partnerinizi dinleyip not almak onu ozetlemek ve 1 soru sormak. Boyle olunca da sira bana gelince ben konum oldugunu bilmeden dogaclama gittim ama konu kolay olunca kitlenmeden konusabildim. Konu: okurken staj yapmak mantikli midir degil midir? Mundlich sinavin en kolay kismiydi diyebilirim. Ama ben birsuru DSH cozdum boyle zor textler gormedim. Girecek arkadaslara basarilar ama DSH secenegine daha bir siki sarilin derim.