Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Is bulmak , mavi kart ( tavsiye, gorus )

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
aleko

Mesaj gönderen aleko » Cum May 30, 2014 11:54 pm

Merhaba arkadaslar , dil kursu ve sonrasi Master icin gelmistim , dil kurslari coktan bitti wuppertal dan Master kabulu aldik ama malesef kucuk bir fark ile dsh 1 aldim . Ancak bu arada bir akraba vasitasiyla bir Alman elektrik firmasi tarafindan is gorusmesine cagirildim(elektrik muhendisiyim )
. 2 ay beklemeden sonra isin en basindaki seviyeden baslamak uzere kabul edildim.bu blau kart icin gereken sozlesmeyi yapabilecekler.10. Aya kadar vizem var. Acaba bu firmanin sundugu sozlesme ile bu blau kart a basvursam sonuc alabilirmiyiz ? Sirket gereken kolayligi gosterecegini teyit etti . Maddi imkansizlik ve Turkiye\'deki bazi problemlerden dolayi benim icin tAm bir cikis yolu. Ancak tabiki tekrar Master ve dsh basvurusu yapacagim. Bu konu hakkinda bilgisi gorusu olan Yada boyle bir sekilde izin almis bir tanidigi Yada duyumu olan arkadaslar fikir ve goruslerini paylasirsa sevinirim
. Saygilar selamlar .

iamselcuk

Mesaj gönderen iamselcuk » Cmt May 31, 2014 10:16 pm

Benim takip etmek istedigim yoldan sonuc almissiniz. Ben bir sure once bluecard.eu sitesine uye oldum ve ozgecmis biraktim, firmalarin degerlendirmesi icin, ama malum nedenlerden teklif alamadim. Benim bildigim firma eger ozgecmisini begenirse teklif yapiyor sana sozlesmeyle. Sozlesme belli bir rakamin ustunde olmasi lazim. Siz sozlesmeyle birlikte konsolosluga basvuru yapiyorsunuz ve mavi kart veriliyor. Dolayisiyla isinizin buyuk bolumu hallolmus gorunuyor.
Bende size birsey sormak istiyorum. Bazi arkadaslar diyorki dil kursu vizesi zor veriliyor. Mastera basvurarak dil kursana gelebilirsin. Siz nasil dil vizesi alabildiniz. Bena bunu aciklarsiniz size minnettar olurum. Bana hangi yolu tavsiye edersiniz. Agustos basinda ona gore bende dil vizesiyle veya masterla gelmek istiyorum.

aleko

Mesaj gönderen aleko » Cmt May 31, 2014 11:06 pm

Ben sadece dil vizesi degil , size arkadaslarinda bahsettigi dil kursu + Master icin geldim.sizi cok iyi anliyorum . Bende bircok yere basvuru yaptim ama hep olumsuz yanit aldim . Acikcasi bu isi bir yakinim sayesinde buldum kendisi is adami ve sirketin sahibi ile arkdas . Sans etkili oldu . Buna ragmen 3 aydir sonuc icin bekledim , dil vizesi zor evet. Eger yapacaksaniz , turkiyede belli seviyeye gelip , sonra gelin derim . Maliyet daha az olur . Tabi Master basvurusu ile.