Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DIL KURSU VE SEHIR DEGISIKLIGI

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
writerfunk

Mesaj gönderen writerfunk » Pzr May 25, 2014 4:36 am

arkadaslar merhaba
ben istanbulda yasiyorum ve gecen yaz ogrenci vizesi icin basvuru yaptim ama vizeyi alamadim.
turist olarak gitmistim almanyaya gecen yaz.
almanyadayken hannover universitesine gittim ve orada gorustugum bayan insaat muhendisligi icin sinir yok evraklarin varsa kayit edeyim dedi. neyse yoktu evraklarim falan turkiyeye dondukten sonrada gitmek icin islemlere basladim ama kayit kabul donemi bitmisti ve sadece hannoverde bi dil kursuna yazildim para yatirdim bankaya is bankasina ev kiraladim. burada gerekli evraklari toplayip konsolsluga gittim bu arada almancam sifirdi.
ama bana islem bitmedi diye bi yazi gondermislerdi vizeyi alamamamistim. dedilerki senin universite kabulun yok sadece dil kursu icin gelemezsin.

simdide duisburg essen universitesinden insaat muh. bolumunden sartli kabul aldim ve bu arada goetheden a1 sertifikasida aldim.

a2 kursu temmuzda basliycakmis onuda beklemek istemiyorum biran once gitmek orda dil ogrenmek istiyorum acikcasi ve soyle bi sorum var

benim okuyacagim bina tabi dsh falan verdikten sonra essende
ama dil kursunuda orada mi yazilmak zorundayim
hannoverde arkadaslarim var ve aslinda ben hannovere basvuru yapicam ama o ben dil kursuna giderken cevaplanir agustos eylul gibi...

eger hannoverden kabul alirsam zaten orada devam edecegim universiteyede.

peki ben suan hannoverde dil kursuna baslasam ve orada 1 sene kursa gitsem sorun yaratirlar mi bana ?

yani duisburg-essen disinda bir dil kursuna yazilmis olmam (hannover) onlar icin negatif bir problemmidir ?

bana bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim
hannoverde dil kursu ve kira kontrati falan hemen halledebilirim orada arkadaslarim var
benim icinde cok rahat olacak
ama duisburg ve essende kimseyi tanimiyorum ve orada ev tutmak dil kursuna para odemek istemiyorum

ve gittikten sonra mesela essende ev tutsam ve dil kursuna yazilsam sonra hannovere oradan gecmem ne kadar surer? yani yabancilar dairesinden evraklarimi gondertmem gerek buda bi sorun olur mu ve ne kadar surede bunu yapabilirim mesela 3 ay orada kalma zorunlulugum falan varmi ?

cok selamlar

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Pzr May 25, 2014 12:51 pm

Sen sartli kabul almissin ve duisburg essene gitme gibi bi zorunlulugun yok sunucta sartli kabul kesin kayit degil istedigin her sehirde dil kursunu gorup baska universiteye kayit yaptirabilirsin yani kisacasi duisburg essende okuma ve orda dil kursu gorme gibi zorunlulugun yok

writerfunk

Mesaj gönderen writerfunk » Pzr May 25, 2014 1:31 pm

cok tesekkur ederim yardimlariniz icin.cok fazla sey cikariyorlar sorun olarak o yuzden sormak istedim. surekli forumlari takip ediyorum cok sacma aksilikler cikariyorlar insanlara. acikcasi korkuyorum
bende oyle dusunmustum ama bi sorun cikarirlarmi diye tekrar sormak,yardim almak istedim.

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Pzr May 25, 2014 2:59 pm

Bol sanslar diliyorum tekrar :)

John Steinbeck

Re: DIL KURSU VE SEHIR DEGISIKLIGI

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Kas 12, 2017 11:09 am

Yeni bir başlık acmak istemedim.

Simdi biz gottingen universitesinden sartli kabul alsak daha sonra heidelbergin 350 eurouluk kursundan yararlanabilir miyiz ? Makalede demiski kabulden sonra dil kursu icin kayit olabiliyorsunuz doye, oysaki biz gottingenden sartli kabul alsak ardindan heidelbergin 350 euroluk kuraunda egitim gorebilir miyiz ? Birde oranin yurtlarindan yararlanabilir miyiz ?

muhammet88

Re: DIL KURSU VE SEHIR DEGISIKLIGI

Mesaj gönderen muhammet88 » Pzr Kas 12, 2017 3:09 pm

prosedürü yanlis biliyorsunuz. Sprachkurs+ Studium amaçlı vize isteyecektiniz ve Hannover Unideki bayan arkadaştan bir sonraki dönem için Zulassungsbescheinigung isteyecektiniz.