Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hochschule Mannheim hakkinda!

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cum May 22, 2009 4:23 pm

oncelikle butun site sakinlerine selamlar.Arkadaslar ben durumumu daha once anlatmistim elektronik ogretmenliginden sonra muhendislik okumak icin almandaya birkac uni.ye transkript ve ders iceriklerini yolladim bazi unilerden cevap geldi Hochschule Mannheim den de cevap geldi bu Hochschule ne demek arkasalar burada elektronik muhendisligi var yani bildigimiz elektronik muhendisligi degilmi,bu konuda yorumlarinizi bekliyorum sevgilerimle

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum May 22, 2009 5:17 pm

evet bildigin elektronik muhendisligi. bu konu hakkin da genisce bilgi sitede var
Fachhochschule\'ler uzerin cokca sorulan sorular ve cevaplari!!! basligi
2. sayfada
orda aradigini bulabilirsin

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cum May 22, 2009 5:57 pm

evet biliyorum ama fachhocshulebilgiler var Fachhochschule ile hochschule arasindaki fark nedir yoksa ikiside aynimi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 22, 2009 6:52 pm

hochschule, fachhochschule ikisi ayni seyler.. elektrotechnik olarak geciyor bolum almanya da..

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt May 23, 2009 1:19 am

1)hochshule mannheimden sifir almanca ile sartli kabul alabilirmiyim
2)diyelimki bu uniden alamaz isem hangi universiteden sifir almanca ile sartli kabul alabilirim?
3)mesela a unisinden sartli kabul aldim oraya geldikten sonra illa a universitesine gitmek zorundamiyim yani baska bir uniyede basvurabilirmiyim?
4)sartli kabul alabilmek icin universitenin belirledigi takvime goremi hareket etmelimiyim yoksa yil icinde her zaman basvurabilirmiyim .

biraz fazla oldu ama :)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cmt May 23, 2009 1:54 am

1. sorun incelenmesi gerekir. mannheim FH tanitildimi bilmiyorum sitede
ancak 2.3 ve 4. sorular yuzlerce defa cevaplandi denilebilir

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt May 23, 2009 3:03 am

[quote]yolcu54 tarafindan yazilan metin:
1. sorun incelenmesi gerekir. mannheim FH tanitildimi bilmiyorum sitede
ancak 2.3 ve 4. sorular yuzlerce defa cevaplandi denilebilir[/quote]
2 ve 3 u siteden buldum evet haklisin ama 1 ve 4 bulamadim bilen varsa aydinlatsin lutfenn :bye

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 23, 2009 3:42 am

1.Soru
Universitaet Mannheim tanitimi sitede yapildi..
Almanya\'da Egitim basligina bakabilirsin ancak bu Uni yani FH degil arada fark var mi bende bilmiyorum..

4.Soru
Universitelerin basvuru tarihlei neyse o araliklarda basvurabilirsin aksi taktirde basvurun gecersiz sayilir..

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt May 23, 2009 5:35 am

HS-mannheim sitesine baktim ama net birsey bulamadim sartli kabul icin :( bu sartli kabulu mannheim universitesinden alabilirmiyim ama benim bolumum orada yok boyle birsey mumkunmu yani

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 23, 2009 3:29 pm

[quote]hedosss tarafindan yazilan metin:
HS-mannheim sitesine baktim ama net birsey bulamadim sartli kabul icin :( bu sartli kabulu mannheim universitesinden alabilirmiyim ama benim bolumum orada yok boyle birsey mumkunmu yani [/quote]

Mannheim Unversitesi sifir Almanca ile kabul veriyor..Yakin bir bolum secip kabul almayai deneyebilirsin,hic olmazsa Almanca kursuna katilmis olursun..Sinavi verdikten sonra ise FH Mannheim\'a basvurursun.

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Cmt May 23, 2009 4:38 pm

FuNdeRSchatteN sagolasin sitede baktim mannheim online basvuru suresi gecmis istedikleri belgeler felan nerden bulablirim? ben simdi basvursam yetisirmi acaba? ayni zamanda kursada hemen basvurmam lazim degilmi

Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Prş May 28, 2009 5:20 pm

FuNdeRSchatteN sagolasin sitede baktim mannheim online basvuru suresi gecmis istedikleri belgeler felan nerden bulablirim? ben simdi basvursam yetisirmi acaba? ayni zamanda kursada hemen basvurmam lazim degilmi [/quote]

Hochschule Mannheim i soruyorsan sabahtan beri ordakilerle konusuyorum.Mannheim uni demiyorum bak sakin karistirma burasi farkli Hochschule Mannheim.Oncelikle kayit icin diplomani tanitmalisin.Bunun icinde konstanz a diplomani yolluyorsun.Yollamadan once de asli gibidir diye bir stempel vurdurmalisin ki buda ancak konsoloslukta oluyormus kadinin bana dedigi biz Turkiyedeki Noter in vurdugu asli gibidir damgasini tanimayiz.Anliyacagin bu Fh ya da Hochschule lere basvuru normal uni ler gibi degil biraz zahmetli bir is.Sana onerim oncelikle Dil kursu olan bir uniye kayit olman.

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Prş May 28, 2009 5:52 pm

[quote]Novemberrain tarafindan yazilan metin:
FuNdeRSchatteN sagolasin sitede baktim mannheim online basvuru suresi gecmis istedikleri belgeler felan nerden bulablirim? ben simdi basvursam yetisirmi acaba? ayni zamanda kursada hemen basvurmam lazim degilmi [/quote]

Hochschule Mannheim i soruyorsan sabahtan beri ordakilerle konusuyorum.Mannheim uni demiyorum bak sakin karistirma burasi farkli Hochschule Mannheim.Oncelikle kayit icin diplomani tanitmalisin.Bunun icinde konstanz a diplomani yolluyorsun.Yollamadan once de asli gibidir diye bir stempel vurdurmalisin ki buda ancak konsoloslukta oluyormus kadinin bana dedigi biz Turkiyedeki Noter in vurdugu asli gibidir damgasini tanimayiz.Anliyacagin bu Fh ya da Hochschule lere basvuru normal uni ler gibi degil biraz zahmetli bir is.Sana onerim oncelikle Dil kursu olan bir uniye kayit olman.[/quote] ben zaten sartli kabul almak icin basvuru yapiyrm benim bransim elektronik ama mannheim universitesinden yani normal mannheim unisinden sifir dille sartli kabul almak istiyorum bunun icinde bolumume yakin bir bolum tercih ettim ama online kayitta sorun cikti hereseyi doldurduk kayit et deyince birseyler oldu baska bir sayfa a yonlendirildik yani kayit olamadim

hedosss

Mesaj gönderen hedosss » Prş May 28, 2009 6:03 pm

sartli kabulu aldip oraya gelecegim dil kursunu bitirdikten sonra universitelere basvuracagim