Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kabul aldim..

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Prş May 21, 2009 9:37 pm

saol

maniaturk

kabul aldim..

Mesaj gönderen maniaturk » Cum May 22, 2009 1:25 pm

Merhaba Selma oncelikle aramiza hosgeldin.

Bende TUM\'da Informatik okuyorum ayrica senin bolumunde okuyan arkadaslarimizda var.

Oncelikle senden ricam proil degistirme kismindan bulundugun kismi Munih olarak isaretleyebilirmisin? Cunku bizlerde nereden ne kadar ogrenci var bir istatistik olusturmak istiyoruz.

Soruna gelince, bu dedigini bayern eyaletinde yapman cok zor ama bunu en iyi bilecek kisi Anerkennungsstelle\'dir.

Yani bence sen Anerkkennungsstelle\'yi ara ve sor bir cunku en iyi orasi bilir. Diger eyaletleri pek bilemeyecegim maalesef...

Bu arada Site olarak bayern eyaleti bulusmasi yapmak istiyoruz sende katilirmisin?

selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Cum May 22, 2009 4:29 pm

hosbulduk.elektrotechnick informatik mi yoksa sadece informatikmi cunku eger germanistik olmasa benimde dusundugum bolum informatik.zulassungsfrei oldugu zaman hemen birakiolar informatikde ole degil demi?kac hakkin var mesela 1 derste?tamam degistiriorum profili bulursam tabi

maniaturk

kabul aldim..

Mesaj gönderen maniaturk » Cum May 22, 2009 5:03 pm

Merhaba Selma, ben informatik okuyorum Garching\'te. Yalniz sen karistiriyorsun. Zulassungsfrei olan Elektrotechnik und Informationstechnik.

Bizde yani Informatik\'te unendlich viele versuche yani istedigin kadar girebiliyorsun sinavlara ama bolume girmek zor yani once nottan eliyorlar, sonra da profosor ile sozlu mulakata giriyorsun.

Elektro- und Informationstechnik\'te herkesi aliyorlar ama ilk seneki 9 sinavin hepsini gecmek zorundasi ve sadece iki deneme sansin var.. :)

selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Cum May 22, 2009 5:22 pm

evet biliyorum ole oldugunu elektrotechnik und informarik in cunku benimmide ole bioprozesstechnik.sozlu mulakata ne soruyorlar mesela??dilmi yoksa?

selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Cum May 22, 2009 8:43 pm

bide sanada 2.semesterde Erasmus Intensive Language Courses
2009-10
die mail gedlimi bunla ilgili bilgin varmi?

maniaturk

kabul aldim..

Mesaj gönderen maniaturk » Cum May 22, 2009 9:29 pm

Ne mi soruyor? himmm neden bu universite, neden bu bolum, simdiye kadar ne yaptin bu bolumle ilgili, simdiden sonra ne yapacaksin, bir de mantik sorusu soruyor.. :)

bu arada anerkennungsstelle notunu kac olarak cevirdi?

selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Cmt May 23, 2009 11:56 am

iyi o zaman zor degilmis sorular:Pgitmedimki oraya sonrada yapabilirsin dediler...

maniaturk

kabul aldim..

Mesaj gönderen maniaturk » Cmt May 23, 2009 1:53 pm

anladim ama soyle bir tahmin yap o zaman, gecen sene bizleri 2,8 ile aldilar en son.

Benim Turkiye\'deki diploma notum 4.98 olmasina ragmen 2,4 olarak cevirdiler. Onu da hesaba kat. Bu arada bizim bayern bulusmasina katilmak istermisin?

selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Cmt May 23, 2009 9:35 pm

o nasil not oyle lise diplomasi mi diyorsun 4.98 diye?:)bu siralar katilamam ama ins baska bir bulusmanizda

selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Cmt May 23, 2009 9:37 pm

ee sen nasil kabul edildin o zaman 2.4 le?

maniaturk

kabul aldim..

Mesaj gönderen maniaturk » Pzr May 24, 2009 2:33 pm

alman notu 2,4 olarak cevirdiler yani 2,4 2,8\'den daha yuksek.. :)

selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Pzr May 24, 2009 2:59 pm

ayy evet dogru ya:))

selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Pzt May 25, 2009 7:45 pm

yeni fark ettim yukarida o kadar anlatmissin ona ragmen elektrotechnik ve informatik yazmisim ya:)))pardon

selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Pzt May 25, 2009 7:51 pm

ic mimarlik ta secme ihtimalim var ozel yetenek sinavi olmadan kabul eden universite varmi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

kabul aldim..

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 25, 2009 8:16 pm

mimarlik bolumlerinde eignungsprufung vermeden alan bir yer duymadim..ama arastirdigim kadariyla sinav oldukca basitmis.. asagidaki sayfayi incelemeni tavsiye ederim.. orda bahsedildigine gore, dusseldorf biraz kolay kabul veriyormus..

http://www.tektorum.de/studium-beruf/16 ... nover.html

selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Pzt May 25, 2009 8:18 pm

zaten dosya istiyorlarmis bisiler cizip veriyormussun burda nmunchende ole...ama ben simdi kursa falanda gitmedim o yuzde:(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

kabul aldim..

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 25, 2009 8:25 pm

asagidaki uni veya fh larda icmimarlik okuyabilirsin.. kendin tek tek bakarak belki biseyler bulabilirsin.. yukarda verdigim link disinda asagidaki listeye bakabilirsin..

Burg Giebichenstein, Hochschule fur Kunst und Design Halle

> Innenarchitektur Bachelor Fachhochschule Kaiserslautern

> Innenarchitektur Bachelor Fachhochschule Trier, Hochschule fur Technik, Wirtschaft und Gestaltung

> Innenarchitektur Bachelor Fachhochschule Wiesbaden

> Innenarchitektur Bachelor Hochschule Darmstadt

> Innenarchitektur Bachelor Hochschule fur angewandte Wissenschaften Fachhochschule Coburg

> Innenarchitektur Bachelor Hochschule fur Technik Stuttgart

> Innenarchitektur Bachelor Hochschule Ostwestfalen-Lippe

> Innenarchitektur Bachelor Hochschule Wismar, University of Technology, Business and Design

> Innenarchitektur Bachelor of Arts Hochschule fur angewandte Wissenschaften - Fachhochschule Rosenheim

> Diplom Akademie der Bildenden Kunste Munchen

selma

kabul aldim..

Mesaj gönderen selma » Pzt May 25, 2009 8:29 pm

cok saol ya ararim hepsini

awesom-o

kabul aldim..

Mesaj gönderen awesom-o » Sal Tem 28, 2009 3:14 am

[quote]maniaturk tarafindan yazilan metin:
Bizde yani Informatik\'te unendlich viele versuche yani istedigin kadar girebiliyorsun sinavlara ama bolume girmek zor yani once nottan eliyorlar, sonra da profosor ile sozlu mulakata giriyorsun.
[/quote]

Merhaba maniaturk hocam, TUM\'un sitesinde gordum informatik icin mulakat ve sinav yapildigini. Madem bu konuda da konusulmus burada sormak istedim. Sen 4.98\'lik lise diplomasiyla kabul almissin sanirim, 4.77 de yeterli bi not mudur kabul icin? Ben ayni zamanda Turkiye\'den bilgisayar ogretmenligi diplomasi ve birkac sirkette is tecrubesiyle gelecegim seneye acaba bu alanda yaptiklarim kabul sansimi arttirir mi?Ya da Oss\'de bilgisayar muhendisligine yerlestirilip gelmem kabul sansimi yukseltir mi?