Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Devlet Universitesine Kayitliyim ama Luksemburg\'da Tam Zamanli Ise Basladim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lev0

Mesaj gönderen lev0 » Pzr Nis 20, 2014 5:10 pm

Evet arkadaslar,

Baslikta da goruldugu gibi, su anki durumum bu sekilde. 2013, Sonbahar\'inda ilk doneme basladigim Alman devlet universitesinde (Master) ilk donemi bitirdim ve o sirada Luksemburg\'dan aldigim tam zamanli bir is teklifini kabul edip donem arasinda Luksemburg\'a yerlesip ise basladim ve bir yandan da Almanya\'daki universiteye kayitliyim.

Yani sonucta 2 ulkede de oturum iznim var, biri maasli personel, digeri ogrenci icin. Bu durumun egitimimi veya is durumumu sikintiya sokabilecegi sorusuna ne Luksemburg, ne de Almanya\'daki yetkili birimler net bir cevap veremiyor. Yani cok emin olmayarak bu ise basladim ve master\'imi de terketmek istemedim acikcasi. Bu konuya yakin olanlar bana neler olabilecegi konusunda fikir verebilir mi? Yani ben 2 tarafa da yeterli zamani ayirabildigim surece sikinti olmayacagini dusunuyorum. Sonucta 2 farkli ulke, ve 2 farkli yasalar soz konusu.

Goruslerinizi bekliyorum arkadaslar. Su anda Subat\'tan beri Luksemburg\'da calisiyorum ve Almanya\'daki universitede ikinci donem baslayali 3 hafta oldu, fikiksel olarak derslere bir an once katilmazsam buyuk ihtimalle oturma iznim tehlikeye girecek ama dedigim gibi emin degilim.

Tesekkurler simdiden.

lev0

Mesaj gönderen lev0 » Pzt Nis 21, 2014 10:41 am

UP!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 21, 2014 10:27 pm

3 donemden fazla okulu uzatirsan sorun yaratiyor burdaki yabancilar dairesi. Master 4 donem surdugune gore 7. doneme kadar kayitli kalabilirsin, fakat o tarihe kadar en azindan tez seviyesine gelememissen oturum uzatmada sorun cikarirlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lev0

Mesaj gönderen lev0 » Pzr Nis 27, 2014 1:38 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

3 donemden fazla okulu uzatirsan sorun yaratiyor burdaki yabancilar dairesi. Master 4 donem surdugune gore 7. doneme kadar kayitli kalabilirsin, fakat o tarihe kadar en azindan tez seviyesine gelememissen oturum uzatmada sorun cikarirlar.[/quote]

Merhaba Physiker,

Yanitin icin cok ama cok tesekkur ederim. Peki bu surecte universitedeki derslerime hic girmedigim takdirde sorun olmayacagindan emin misin? Sonucta devlet universitesi, bazi derslerde sunum yapma zorunlulugu var, ve yapilmadiginda dersten kalmis sayiliyorum ve bastan almam gerekiyor. Peki normalde Almanya sinirlari icerisinde senede en fazla 4 ay calisma hakkim oldugunu biliyorum, fakat Luksemburg\'da calismam bunu baglamiyor sanirsam. Dogru muyum?

Simdiden tesekkurler Physiker :)

lev0

Mesaj gönderen lev0 » Cmt May 03, 2014 1:36 pm

UP!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 04, 2014 10:46 pm

Derslerin sinavina girmeyeceksin zaten anladigim kadariyla.

Luksemburg da calismakla Almanya nin herhangi bir baglantisi yok.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lev0

Mesaj gönderen lev0 » Cmt May 10, 2014 12:59 pm

Merhaba Physiker,

Cevabin ve ilgin icin cok tesekkur ederim. Bir turlu emin olamiyorum, herkes farkli bir sey soyluyor; yabancilar ofisine bizzat gidip durumumu anlattigimda verecekleri tepkiden de biraz urkuyorum. ("Pat diye bize haber vermeden nasil ise baslarsin, 5 sene ceza sana! Caat!" diye bir tepki olabilir mesela)

Ingilizce ve Almanca yabanci forumlarda bu konuyla ilgili actigim basliklara goz atabilirsiniz;

Ingilizce: http://www.toytowngermany.com/forum/ind ... pic=323481

Almanca: http://www.info4alien.de/cgi-bin/forum/ ... 99678790/0

Cok kafam karisik, okulu mu iptal etsem, isten mi ciksam. En sonunda cok ani ve yanlis bir karar verebilirim...

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzr May 11, 2014 2:40 am

masteri bitirip sonra calismak daha mantikli bence. kaldiki yasalar izin verse bile tam zamanli calismana okulla birlikte isi yurutmek cok zor olur.
gdld