Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yas ve yuksek lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
beginli

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen beginli » Sal Nis 15, 2014 5:10 pm

Herkese merhabalar,

38 yasindayim ve yuksek lisans yapmaya karar verdim. Bir kac danismanlik firmasiyla konustum yasimdan dolayi Almanyanin vize vermeyecegini soylediler. Bu konuda bilgisi olan var midir? Simdiden cok tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 16, 2014 12:19 am

Cok ama cok zor maalesef ogrenci vizesi almaniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lovebender

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen lovebender » Prş Nis 17, 2014 2:22 am

Merhabalar

31 yasindayim vize almam zor mu yada kac yas alti olmak gerekli ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 17, 2014 9:44 am

Master basvurusuysa cok dusuk de olsa bir ihtimal var 31 yasla ama genelde 30 yasin uzerine egitim vizesi vermiyorlar.
www.deutschstudent.com

lovebender

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen lovebender » Prş Nis 17, 2014 1:04 pm

Tesekkurler, master icin sormustum.

nuernberger

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen nuernberger » Prş Nis 17, 2014 11:47 pm

ya peki bu yas sikintisi lisansta olur mu? 25 yasinda 2. kez lisans okumak icin basvuran birisine, her ne kadar vize gecmisi cok saglam olsa da, almanyadan daha once 1 yillik oturumu olsa da "ablacim bu yastan sonra ne okulu, otur oturdugun yerde" derler mi ki?

lovebender

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen lovebender » Cum Nis 18, 2014 1:37 am

Merhabalar

Ben bu yaz master icin ciddi ciddi ugrasmayi dusunuyodum.hic ugrasma denecek kadar nadir mi vize veriyorlar . yoksa denemek lazim mi.Yada alan kac kisi var vize.Aydinlatirsaniz sevinirim.yasim 31 gida muhendisiyim

Deadly Impact

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Nis 18, 2014 6:06 pm

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

ya peki bu yas sikintisi lisansta olur mu? 25 yasinda 2. kez lisans okumak icin basvuran birisine, her ne kadar vize gecmisi cok saglam olsa da, almanyadan daha once 1 yillik oturumu olsa da "ablacim bu yastan sonra ne okulu, otur oturdugun yerde" derler mi ki?[/quote]
ikinci kez lisan okumak istemenize biraz yuklenebilirler yani neden sorusuyla cok karsilasirsiniz. Onun haricinde gercekten amacinizin egitim oldugunu gostermeniz lazim . O yuzden egitim gecmisinizi didik didik ederler kanaatimce.

Deadly Impact

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Nis 18, 2014 6:08 pm

[quote]lovebender tarafindan yazilan metin:

Merhabalar

Ben bu yaz master icin ciddi ciddi ugrasmayi dusunuyodum.hic ugrasma denecek kadar nadir mi vize veriyorlar . yoksa denemek lazim mi.Yada alan kac kisi var vize.Aydinlatirsaniz sevinirim.yasim 31 gida muhendisiyim[/quote]
tabi sansinizi deneyebilirsiniz lakin uzak bir ihtimal.30 ustu olupta ogrenci vizesi alani sahsen ben gormedim ama az da olsa bir ihtimal alan olabilir.

nuernberger

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen nuernberger » Cum Nis 18, 2014 11:54 pm

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

ya peki bu yas sikintisi lisansta olur mu? 25 yasinda 2. kez lisans okumak icin basvuran birisine, her ne kadar vize gecmisi cok saglam olsa da, almanyadan daha once 1 yillik oturumu olsa da "ablacim bu yastan sonra ne okulu, otur oturdugun yerde" derler mi ki?[/quote]
ikinci kez lisan okumak istemenize biraz yuklenebilirler yani neden sorusuyla cok karsilasirsiniz. Onun haricinde gercekten amacinizin egitim oldugunu gostermeniz lazim . O yuzden egitim gecmisinizi didik didik ederler kanaatimce.[/quote]

evet bunu tahmin edebiliyorum, simdiden hazirlandim zaten. ben zaten alan degistirmek istiyorum ama turkiyede istedigim alanlarda istedigim pozisyonlarda calisabilmem icin su an sahip oldugum ogretmenlik diplomasindan cok daha baska, daha gecerli bi diplomaya sahip olmam lazim. kurslara gidip denedim sansimi, olmadi yine istedigim gibi bir is bulamadim. turkiyede yeniden universite okumak icin de sifirdan sinavlara girmem lazim ki bu da fizik biyoloji vs artik mumkun degil. almanyada okumak hem kariyer acisindan, hem de dil acisindan bana cok sey katacak ve turkiyeye dondugumde de cok daha saglam bir altyapiyla donmus olacagim.

lovebender

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen lovebender » Pzr Şub 22, 2015 8:00 pm

Merhabalar

31 yasinda aldim vizeyi(master) 1 aydir almanyadayim. Profesyonel destek(Gurkan Yalcin) sart tabiki .

nuernberger

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen nuernberger » Pzr Şub 22, 2015 9:56 pm

Oh, cok sevindim :) ben de yazmisim buraya daha once, ben de guncelleme yapayim o zaman. 25-26\'dan sonra ikinci lisansimi yapiyorum almanyada ve okul da konsolosluk da zorlamaya dair en ufak bir sey dahi yapmadi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 23, 2015 12:26 am

Lisans mezunu olarak is basvuru yapsan seni kimse ise almaz nurnbergli. Ben de almam bak. O yuzden akademik kariyer vs birseyler yap burda kalmak istiyorsan.
www.deutschstudent.com

lovebender

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen lovebender » Çrş Şub 25, 2015 1:07 am

Bende sevindim senin adina , basarilar

Florenzi

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen Florenzi » Çrş Şub 25, 2015 1:32 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Lisans mezunu olarak is basvuru yapsan seni kimse ise almaz nurnbergli. Ben de almam bak. O yuzden akademik kariyer vs birseyler yap burda kalmak istiyorsan.[/quote]

Valla Physiker -sayet espri degilse yazdigin- gorusune katilamam
Oyle insanlar tanidim ki burda. Turkiyede tornacilik bitiripte 35 yasinda commerzbank\'a giren gibi
Burda da cevre cok onemli

Keita

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen Keita » Çrş Şub 25, 2015 2:12 pm

Ben de su anda okulu bitirdim is arama asamasindayim. Yasa cok onem veriyorlar elbette. 35 yasindaki tornaci abimiz bayagi sansliymis sadece.

Orcn

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen Orcn » Çrş Mar 04, 2015 10:25 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Lisans mezunu olarak is basvuru yapsan seni kimse ise almaz nurnbergli. Ben de almam bak. O yuzden akademik kariyer vs birseyler yap burda kalmak istiyorsan.[/quote]

Nedenlerini de kisaca yazabilirseniz cok sevinirim. Ben de benzer durumdayim, Turkiye\'de mezun oldugum alandan farkli bir alanda lisans egitimine baslamak icin basvurmayi dusunuyorum. Mezuniyet sonrasi saglik problemleri vs. derken 2 seneden fazla kaybettim ve is tecrubem de olmadigi icin is bulmam iyice zorlasti.

Lisans sonrasi, hem master yapip hem de calismak mumkun olabilir mi Almanya\'da? Yoksa cok mu zor olur ikisini bir arada yurutmek?

mehmetsah

Yas ve yuksek lisans

Mesaj gönderen mehmetsah » Prş Mar 05, 2015 12:25 pm

oncelikle merhaba
ben turkiyede matematik bitirdim ve master yapma amacli 2010 kasimda almanyaya geldim. ama fikrimi degistirip 2012/2013 ta kaydimi elektrotechnik /informationtechnik yaptim.
ve benim de yas konusu canimi skyo acikcasi.
suanda Bosch firmasinda 6 aylik staji bitirmek uzereyim ve bi skinti cikmazsa agustosta mezun olurum gibi ama bakalim bu yasta kim bize is verecek.
bu arad ben 28 girdim.:((