Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
qarim

master

Mesaj gönderen qarim » Prş Nis 10, 2014 4:37 pm

almanyaya es durumuyla geldim samsun 19 mayis universitesi istatistik bolumu mezunuyum not ortalamam 2,35
braunschweig universitesi veya hannover universitesinde ekonomi masteri yapabilirmiyim suan entegresyon kursuna gidiyorum tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

master

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 10, 2014 6:20 pm

Istatistik matematik agirlikli bir bolum Turkiye de bildigim kadariyla, o yuzden ekonomi masteri icin kabul vereceklerini sanmam. Ama sadece tahmin tabiki, Hannover ya yine de basvuru yapmani tavsiye ederim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

qarim

master

Mesaj gönderen qarim » Prş Nis 10, 2014 7:10 pm

Braunsweigh teknik uniden hangi bolumleri benim bolume denklik veriyor not ortalamasi konusunda sizce yeterlimi.

meltem41

master

Mesaj gönderen meltem41 » Pzr Nis 13, 2014 9:19 pm

Merhaba arkadaslar ben paderborn universitesine master icin basvuru yapacagim ama sigorta belgesi istiyorlar bunu nasil ayarlayacagim sigorta belgesini konsolosluk ister genelde

pardon

master

Mesaj gönderen pardon » Pzr Nis 13, 2014 10:52 pm

Okula kayitta da vermen gerekiyor, ben de kayit olurken vermistim. Bir sigortaya kayit olucaksin (77 euro civari olan sigorta). Onlardan da belge mi ne alicaksin yada kartin kopyasi da olabilir hatirlamiyorum tam. Turkiye\'den sigortali isen at11 belgesi alip onu buradaki bir sigortaya verirsen para odemene gerek kalmiyor.

meltem41

master

Mesaj gönderen meltem41 » Pzr Nis 13, 2014 11:25 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Okula kayitta da vermen gerekiyor, ben de kayit olurken vermistim. Bir sigortaya kayit olucaksin (77 euro civari olan sigorta). Onlardan da belge mi ne alicaksin yada kartin kopyasi da olabilir hatirlamiyorum tam. Turkiye\'den sigortali isen at11 belgesi alip onu buradaki bir sigortaya verirsen para odemene gerek kalmiyor.[/quote]

Yurt disina tatil icin ciktigimizda yaptigimiz sigorta gibi mi? Birde sigorta sirketine ne diyecegim suresi ne kadar olacak?

pardon

master

Mesaj gönderen pardon » Pzr Nis 13, 2014 11:53 pm

Yaptiracagin sigorta "gesetzliche Krankenversicherung". AT-11 belgesi ile nasil basvuruluyor, yada o belgeyi aldiktan sonra mi kayit yaptirmak lazim bilmiyorum.

meltem41

master

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Nis 14, 2014 1:09 am

Yaptiracagin sigorta "gesetzliche Krankenversicherung". AT-11 belgesi ile nasil basvuruluyor, yada o belgeyi aldiktan sonra mi kayit yaptirmak lazim bilmiyorum.[/quote]
Benim Turkiyede sigortam yok okula evrak gonderirken bu sigortayi turkiyede yapmam gerekiyor bu asamada turkiyede bu dediginiz sigortayi mi yoksa baska bir sigorta mi yaptircam?? Bu konuda hic bisey Bilmiyorum birde bu hafta halledip evraklari gondermem gerekiyo bu yuzden stresliyim cok sorduysam kusura bakma...

Deadly Impact

master

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Nis 14, 2014 2:09 am

[quote]meltem41 tarafindan yazilan metin:

Yaptiracagin sigorta "gesetzliche Krankenversicherung". AT-11 belgesi ile nasil basvuruluyor, yada o belgeyi aldiktan sonra mi kayit yaptirmak lazim bilmiyorum.[/quote]
Benim Turkiyede sigortam yok okula evrak gonderirken bu sigortayi turkiyede yapmam gerekiyor bu asamada turkiyede bu dediginiz sigortayi mi yoksa baska bir sigorta mi yaptircam?? Bu konuda hic bisey Bilmiyorum birde bu hafta halledip evraklari gondermem gerekiyo bu yuzden stresliyim cok sorduysam kusura bakma...[/quote]
dil kursuna baslayacak birisinden gesetzliche Krankenversicherung istememeleri lazim bence. Anladigim kadariyla siz daha vizenizi de almadiniz . Vize de dediginiz gibi basit seyahat saglik sigortasi istiyorlar 3 aylik olandan. Ama pederbornun daha basvuru asamasinda sigorta istemesini tam anlayamadim . Isteseler bile Careconcept gibi dil kursu ogrencilerin yaptigi saglik sigortasini istemeleri gerek bence.. Ama Unilerin dil kursuna giden ogrencilere nasil bir prosedur uyguluyorlar onu bilmiyorum.

meltem41

master

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Nis 14, 2014 12:27 pm

Ben daha yeni uniye basvuru yapacagim basvuru formunun sonunda istenen belgeleri yazmislar orada yaziyordu. Sigorta belgesini istiyorlarmis.Vizeye okuldan cevap geldikten sonra basvuru yapmayi dusunuyorum yanlis mi olur? Okul birde pasaport fotokopisi istemis ben cikartmadim pasaportu.

Deadly Impact

master

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Nis 14, 2014 3:18 pm

Ben daha yeni uniye basvuru yapacagim basvuru formunun sonunda istenen belgeleri yazmislar orada yaziyordu. Sigorta belgesini istiyorlarmis.Vizeye okuldan cevap geldikten sonra basvuru yapmayi dusunuyorum yanlis mi olur? Okul birde pasaport fotokopisi istemis ben cikartmadim pasaportu.[/quote]
oncelikle pasaportunuzu cikartmqniz gerekli. Okuldan kabul olmadan basvurunuzu yapmamaniz daha iyi olur . ortalama kabul alma suresi 4-6 hafta son basvuru tarihlerine gore degismeler olabiliyor.

pardon

master

Mesaj gönderen pardon » Pzt Nis 14, 2014 4:44 pm

Benim Turkiyede sigortam yok okula evrak gonderirken bu sigortayi turkiyede yapmam gerekiyor bu asamada turkiyede bu dediginiz sigortayi mi yoksa baska bir sigorta mi yaptircam?? Bu konuda hic bisey Bilmiyorum birde bu hafta halledip evraklari gondermem gerekiyo bu yuzden stresliyim cok sorduysam kusura bakma...[/quote]

Dedigim sigortayi universiteye kesin kayit yaptirirken yaptirman lazim, ben kesin kayit icin basvuruyorsun sandim. Sartli kabul veya vize icin nasil kesin bir bilgim yok.

meltem41

master

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Nis 14, 2014 5:40 pm

Sadece basvuru yapicam kabul ederlerse kayit yaptircam ama basvuru formunun altinda istenen belgelerde yaziyordu sigorta isteniyor birde pasport isteniyor ben pasaport cikartmamistim simdilik lazim olmaz diye acaba yanlis islem mi yapiyorum :(

Deadly Impact

master

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Nis 14, 2014 7:52 pm

Sigorta kayot asamasina gelindiginde istenir basvuru surecinde sigorta istenmez . Sahsen ben de pederborndam kabul almistim ama sigorta falan gondermedim. Pasaport bu asamada hayati bir sey o yuzden en kisa zamanda pasaportunuzu cikartmaniz cok iyi olur. Bir de kimlik fotokobisini de pasaportun fotokobisinin yaninda zaten gonderceksiniz z ama sadece kimlik, passiz yeterli olmaz.

meltem41

master

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Nis 14, 2014 7:55 pm

Cok tesekkurler yarin pasaport icin basvuru yapacagim :)

meltem41

master

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Nis 14, 2014 7:56 pm

Senden baska neler istediler?

Deadly Impact

master

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Nis 14, 2014 8:03 pm

rica ederim.Bu sartli kabul surecinde;, gerekli belgelerin ne oldugunu, sureci vs vs. cok guzel izah eden konu basliklari var onlari takip edebilirsiniz.

adolftr

master

Mesaj gönderen adolftr » Pzt Nis 14, 2014 9:17 pm

Arkadaslar acikogretimde lisans bitiren bir kisi almanyada yuksek lisans yapma sansi var mi ?

Deadly Impact

master

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Nis 14, 2014 9:38 pm

[quote]adolftr tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar acikogretimde lisans bitiren bir kisi almanyada yuksek lisans yapma sansi var mi ?[/quote]
acikogretim universitesini master icin kabul ediyorlar ama lisesini etmiyorlar etselerde cok zor diye biliyorum

meltem41

master

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Nis 14, 2014 9:44 pm

Lisans diplomasi ve lise diplomasini cevirdikten sonra notere onaylatmak gerekiyor mu? Ben onaylamayi dusunuyorum gerek var mi?