Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kyk kredisi cekme?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Weiner

Kyk kredisi cekme?

Mesaj gönderen Weiner » Cum Mar 14, 2014 4:36 pm

kredi cikti ve sube olarak ankara yenisehir subesi gorunuyor. Parayi almanya\'da nasil cekecegiz yahu? ziraat bankasi almanya subeleri hicbir islem yapmiyorlar, bizimle tr\'deki ziraat bankasinin bir alakasi yok diyorlar.

irhemt

Kyk kredisi cekme?

Mesaj gönderen irhemt » Cum Mar 14, 2014 5:28 pm

kartini takip, ziraat bankasi bankamatikten cekeceksin. 7 aydir yaptigim bir islem. Ama dedigim gibi bankamatikle halletmen lazim. Diger turlu giseden cekmeye kalkisirsan havaleye giriyor. Suanki durumda aylik 100 € cekebiliyorsun bankamatikten ornegin.

Weiner

Kyk kredisi cekme?

Mesaj gönderen Weiner » Cmt Mar 15, 2014 12:53 am

1- bankamatik kartini nereden nasil aldin? islem ucreti odedin mi bunun icin?
2- bankamatik karti turkiyedeki ziraat bankasina mi ait yoksa alman ziraat bankasi mi duzenledi? sayet turkiyedeki bankaya aitse, almanyadaki ziraat bankasindan aylik 100 euro mu aliniyor? anlamadim tam. ve herhangi bir kesinti oluyor mu? para bankamatikten euro olarak mi geliyor yoksa tl olarak cekme imkani da mevcut mudur?

irhemt

Kyk kredisi cekme?

Mesaj gönderen irhemt » Cmt Mar 15, 2014 1:07 am

kartini o yazilan subeden aliyorsun, bu zaten standart bir prosedur. ucret filan yok, kredi cikan herkesin bankamatik karti var zaten. Kartini turkiyeden aldiktan sonra almanyada ziraat bankasi atm sindencekiyorsun parayi. 100 euro dememin sebebi su, zaten tl olarak para cekemiyorsun, euro olarak cekiyorsun. Ben 2 aydir cekmedim, ama zam gelmeden once (280 tl yattigi zamanlarda) 100 euro cekebiliyordum, bu da yaklasik 280 tl yapiyordu. Yani doviz cevirmelerinden kaynakli belki 1-2 lira filan kesiliyordur, onu bilemem ama 10 20 tl kesilmesi imkansiz, oyle olsaydi 100 euro cekemezdim. O yuzden ozetle bankadaki paranin euro degerini cekiyorsun. artislarinda belki 100 degil de 90 cekersin bazen. O yuzden para cekecegin zaman doviz kurlarina bakarak cek

Weiner

Kyk kredisi cekme?

Mesaj gönderen Weiner » Cmt Mar 15, 2014 3:36 am

tesekkurler. peki turkiye\'ye gitmeden bu karti ve kartin sifresini alabilme imkani yok mudur?

Weiner

Kyk kredisi cekme?

Mesaj gönderen Weiner » Pzr Mar 16, 2014 10:21 pm

yukari

Sencer

Kyk kredisi cekme?

Mesaj gönderen Sencer » Sal Mar 18, 2014 12:46 am

En kolay yolu, Almanyada bulundugunuz bolgede bulunan bir Ziraat Bankasina gidip Turkiyedeki hesabinizin bulundugu subeyle iletisime gecip, kartinizi buraya istemek. KYK nin bana gonderdigi mailde aynen su yaziyor:

1- Ogrenci Turkiye’de ise kendilerine en yakin TC Ziraat Bankasi Subesine basvurarak TC Ziraat Bankasi (0471) Ankara YENISEHIR Subesinde bulunan kredi veya burslarini bulunduklari subeye istetebilirler ve bank kart islemlerini de yurt icindeki subelerden yapabilirler.

2-Yurtdisinda TC Ziraat Bankasinin Subelerinin bulundugu sehirde ogrencilere, talep etmeleri halinde Bank Kartlari bu subeler araciligiyla teslim edilebilecektir.

Weiner

Kyk kredisi cekme?

Mesaj gönderen Weiner » Sal Mar 18, 2014 9:28 am

Almanya\'daki Ziraat Bankasi: "karti isteyebiliriz de sifre gelmez" gibisinden bir sey sacmaladi. Ayrica 21 euro da kart isteme ucreti olacakmis... Siz nasil hallettiniz?

Sencer

Kyk kredisi cekme?

Mesaj gönderen Sencer » Sal Mar 18, 2014 11:49 pm

Veya en son ihtimal en yakin T.C Konsoloslugundan vekaletname duzenletip ailenize iletmek. Boylelikle aileniz sizin yerinize butun banka islemlerini halledip. Karti size postalayabilirler.
Sifre islemlerini +90212444 00 00 arayarak daha sonra kendin halledebilirsin.
Kart isteme ucreti konusunda ise nasil olsa bir kere vereceksin ve 4 yil kullanacaksin, kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantigiyla ben ucreti oedyip karti istedim, karar size kalmis.