Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg Essen Yuksek Lisans Sartli Kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mrkilic27

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Çrş Mar 12, 2014 9:53 pm

Merhaba arkadaslar,

Yaz somesteri icin Duisburg Essen\'den Elektrik Elektronik Muhendisligi icin sartli kabul aldim . Dil kursu icin kabul belgesi + dil kursu listeleri bana yollanmis.
Ancak sanirim dil kursuna kayit yaptirirsam , B1 seviye almancaya ulasmam cok uzun zaman alacak . 9-10 ay sanirim. Ben TRde ozel almanca dersi alip , ekimde kis somesterine kayit olmak istiyorum. Bu mumkun mudur ?

Dil kursuna burada gidip B1 belgesi aldiktan sonra , ayrica Almanya\'da bizi sinava tabii tutuyorlar mi acaba ?

Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 13, 2014 10:57 am

Goethe veya Telc B1 sertifikasi burda sinava girmene gerek kalmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mrkilic27

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Prş Mar 13, 2014 12:35 pm

Physiker cok tesekkur ederim yanitin icin. Peki benim kursa basladigima dair bir belgeyi universiteye yollamam gerekir mi ?

Yani bana dil okulu icin kabul geldi , nisanda baslamam lazim ama kis doneminde de baslayabiliyormusum. Herhangibir bildirim yapmama gerek var mi yani ?

Simdiden cok tesekkurler.

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Goethe veya Telc B1 sertifikasi burda sinava girmene gerek kalmaz.[/quote]

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Çrş Mar 26, 2014 4:30 pm

[quote]Mrkilic27 tarafindan yazilan metin:

Physiker cok tesekkur ederim yanitin icin. Peki benim kursa basladigima dair bir belgeyi universiteye yollamam gerekir mi ?

Yani bana dil okulu icin kabul geldi , nisanda baslamam lazim ama kis doneminde de baslayabiliyormusum. Herhangibir bildirim yapmama gerek var mi yani ?

Goethe veya Telc B1 sertifikasi burda sinava girmene gerek kalmaz.[/quote][/quote]

Sartli kabul aldiktan sonra Dil kursuna duisburgta degilde berlinde gidilse sorun olur mu???

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 26, 2014 5:36 pm

Goethe veya Telc B1 sertifikasi burda sinava girmene gerek kalmaz.[/quote][/quote]

universiteye bildirirsen sorun olmaz.

Berlin de de kursa gidilebilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

rainofspring

Mesaj gönderen rainofspring » Çrş Mar 26, 2014 6:02 pm

Merhaba arkadaslar,

Yaz somesteri icin Duisburg Essen\'den Elektrik Elektronik Muhendisligi icin sartli kabul aldim . Dil kursu icin kabul belgesi + dil kursu listeleri bana yollanmis.
Ancak sanirim dil kursuna kayit yaptirirsam , B1 seviye almancaya ulasmam cok uzun zaman alacak . 9-10 ay sanirim. Ben TRde ozel almanca dersi alip , ekimde kis somesterine kayit olmak istiyorum. Bu mumkun mudur ?

Dil kursuna burada gidip B1 belgesi aldiktan sonra , ayrica Almanya\'da bizi sinava tabii tutuyorlar mi acaba ?

Tesekkurler.[/quote]

Merhaba,
ben de senin gibi yuksek lisans icin basvuru yapiyorum. Duisburg-Essen universitesinde stajdayken bunlarla ilgili herseyi sordum. ne yazikki Goethe den alinan sertifikayi direkt kabul etmiyorlar. DSH sinavina girmeni istiyorlar. ve DSH sinavina griebilmen icin de sadece goetheden aldigin herhangi bir dil belgesini dikkate aliyorlar. Baska kurslarinki olmuyor. Cunku eger orada dil kursuna gideceksen 800-900 saat almanca dersi gormek gibi bir sartlari var sadece DSH sinavina girebilmek icin. DSH sinavina girmeden dil olayini atlamak istiyorsan da sadece TESTDAF kabul ediyorlar. Ben simdi testdaf sinavina hazirlaniyorum. TDN4 le gecince sikinti olmuyor fakat TDN 3 ile gecersen 1 yil icerisinde bir ust seviyenin sertifikasini tekrar alman gerekiyor. Ayni sey DSH icin de gecerli.. DSH1 aldiginda 1 yil icinde tekrar DSH sinavina girip DSH2 puanini alman gerekiyor. Ben bunlari fizik bolumu icin sordugumda ogrendim. Elektrik-Elektronikte farklilik gosterir mi bilmiyorum. Sana da bir sorum olcak. Lisans ortalaman kacti acaba ? Kabul alirken bunu cok onemsediler mi ?