Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Yuksek Lisans (Ekonomi, Finans, Bankacilik )

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
theboyoftheking

Mesaj gönderen theboyoftheking » Cmt Mar 08, 2014 1:11 am

Arkadaslar merhaba, Marmara iktisat mezunuyum ve not ortalamam 2.00, ayni zamanda ozel bir bankada 3 yillik is tecrubem var. Almanca yuksek lisans yapmak istiyorum ve Alman dilim yok. Sizce yuksek lisans icin Almanca ogrenirsem kabul edilir miyim? Ya da on kabul alip, almanya da yuksek lisans oncesi dil kursu alma ihtimalim var mi? Yardimci olursaniz sevinirim.

bilgenu

Mesaj gönderen bilgenu » Pzr Mar 09, 2014 2:01 pm

Selam theboyoftheking.Ben de seninle ayni durumdayim.I.U iktisat mezunuyum ve 7 yillik bankaciyim:) Universite doneminde Almanca kursuna gitmistim ancak ustunden epey bir sene gecti. Kardesim su an Berlinde yuksek lisans yapiyor ve ben de onun yanina gitmek istiyorum.
Sana soyleyebilecegim sey, Almanca bolumlerde bizim gibi iktisat mezunlari icin-Almanca bilmiyorsan-pek sans yok.Ben bu yuzden ingilizce bolumlerde sansimi deniyorum.Sartli kabul durumu olmakla birlikte bu okuldan okula degisiyor.
Umarim amacimiza ulasiriz.Bu surecte bir bilgi edinebilirsen ya da bir gelisme olursa bana da bildirirsen sevinirim.
Kolay gelsin

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Mar 09, 2014 2:19 pm

Yanlis bilgi vermiyeyim, sadece forumdan okuduklarimla sinirli bilgim ama 2.0 ortalama oldukca dusuk. Baska bir baslik var, orada da sormuslardi dusuk not ortalamasiyla kabulu.

Bu konuyu oku

theboyoftheking

Mesaj gönderen theboyoftheking » Pzt Mar 10, 2014 12:50 am

Arkadaslar tesekkur ederim de hic mi ihtimal yok. Almanca kursuna baslayayim diyordum. Ingilizce girersem ortalamadan almazlar o kesin cunku her ulkeden ogrenci basvuruyor. Almanca kontenjanindan girerim diye dusunuyordum ama ona da giremem diye suphelerim var. Deneyimli kimse yok mu acaba bilgi verebilecek?
Ya da universitelere mail atmak daha mi kesindir?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzt Mar 10, 2014 1:19 am

Almanca bolumlere de her ulkeden ogrenci basvuruyor. Sansin varsa bence FH\'lerde vardir. Istedigin bolumun oldugu okullari bul ve sitelerine girip sartlarina bak. NC var mi yada yok mu gibisinden ve NC yoksa da not ortalamasi sarti var mi diye.

hakankaya

Mesaj gönderen hakankaya » Çrş Mar 12, 2014 5:56 pm

arkadaslar merhaba ben 2yillik myo isletme mezunuyum almanyada 4 yilliga tamamlamak icin dusunuyorum dil kursuna gidip almancami gelistirmek ve okumak istiyorum ve basvuru yapabilcegim bolumler hakkinda, ne yapmak gerektigini bilmiyorum yardimci olabilrmisinz ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 13, 2014 11:00 am

ekonomi alaninda butun bolumlere basvuru yapabilirsin.

Ilk olarak asagidaki linkten okumaya baslayabilirsin:

http://deutschstudent.de/news.php?readmore=89
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com