Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da dil kursu kararsizligi! :( LUTFEN YARDIM!

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
alicepractice

Almanya\'da dil kursu kararsizligi! :( LUTFEN YARDIM!

Mesaj gönderen alicepractice » Cmt Mar 01, 2014 9:44 pm

merhaba,

artik bu konudan bana bile gina gelse de birkac sorum var, yardimci olabileceklere simdiden tesekkurler!

Universite son sinif ogrencisiyim. Aslinda bu mayis Munster Uni\'ye basvurmayi planliyorum. B1 sertifikam var ve sartli kabul alip universitenin dsh vorbereitung kursunu gitmek mumkun ki bu yaklasik 1 sene ve baya para yapiyor. Okey dedim bunu yapayim ben.

Sonra ise Wipdaf diye bir sey buldum, Yine munster universitesine bagli bir dil kursu. Ama universite egitimiyle alakasi yok. Yani herkes basvurabilir! Kurslar birbirini takip edecek sekilde ve aylik. yogunlastirilmis bir kurs ve fiyatlar makul.

Simdiiiii. B1\'i bitirdim ayrica zehir gibiyim! B2\'yi bitirmem size ortalama ne kadar surer? B2 her dil okulunda B2.1 ve B2.2 diye mi oluyor? oyleyse sirf 2 ayim B2\'yi bitirmekle gececek, ki aslinda sorun degil bu..

Simdi dusununce kalacak yerim var, 1 sene unideki kursu yapmak ve toplamda 1400 euro mu vermek yoksa wipdaf\'in intensive kursuyla 2-3 ayda makul bir fiyata yapmak mi? Benim amacim minimum B2\'yi bitirmek.

Bir de soyle bir sorun var.. Bu wipdaf dedigim yerin ilk iki kursu aylik 80 saat, yani kein problem ama onu takip eden 3.kursu ise aylik 60 teaching unit yani konsolosluk haftalik 18 saat olmali derken burda haftalik 15 oluyor! 2 aylik mi talep etmem gerek vizeyi yoksa almanya\'da uzatabilir miyim o zaman olur mu?
Hangi vize tipi oldugundan da emin degilim turist mi kulturel mi bi halt anlamadim..

Aslinda Almanya\'da basvurup okulun olmayan bir dil kursuna gidebilecegim bir universite yok mu? Munster mesela bizim okulumuzda gitmen gerekiyor dedi bana. Hani ayni bolgede herhangi bir uniden sartli kabul alip baska bir dil kursuna gitmek gibi mesela.

Kafalar karisik!
Yardimci olabilecekler simdiden tesekkurler!