Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin Gezim Ve Sehir Hakkinda Dusuncelerim.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ZONGULDAK

Mesaj gönderen ZONGULDAK » Sal Şub 18, 2014 10:10 pm

EVET ARKADASLAR 1 AY ONCE BERLINE IS ICIN GITMISTIM VE SIZE BU SEHIR HAKKINDA DUSUNCELERIMI PAYLASACAÐIM. BENI EN COK ETKILEYEN MUZELERI OLDU GERCEKTEN DEÐERLERI IYI KORUNMUS VE HALKA ACIK HALE GETIRILMIS BIZIM ULKEMIZDE DAHA IYI DEÐERLER VAR AMA KULLANAMIYORUZ NEYSE ALTES MUSEUM VE NEUES MUSEUM GERCEKTEN MUHTESEMDI. SEHIR COK IYI ULASIM AÐINA SAHIP UZAK BIR YERE KOLAYLIKLA GIDILEBILIYOR PARKLARI DA INSANIN STRESLI HAYATTAN KACMAK ICINDE IYI BIR ALTERNATIF OLUYOR BENCE BERLIN COK GUZEL BIR SEHIR UNIVERSITEYE GELMEK ISTEYENLER ICIN BERLIN IYI BIR SECENEKTIR (BENCE) TURKUDE BOLDUR HER 2 INSANDA 1i NEREDEYSE TURK CIKIYOR BU BENI COK SASIRTTI BEN BU KADARINIDA BEKLEMIYORDUM.TEK SIKINTISI HAVASI HAVA BIRAZ KOTU BURADA EN FAZLA 15 DERECE OLUYORMUS DUYDUÐUMA GORE.

1

Mesaj gönderen 1 » Çrş Şub 19, 2014 1:50 am

issizlikte almanya\'da bir numara. geceleri tehlikeliymis, suc oraninda zaten bir numara. berliner nacht diye bir tv programi dahi var, geceleri ne suclar donuyor onlari gosteriyorlar. sehir borclu ve fakir. git gide de borclar artiyormus. haliyle sehir de pismis, yollari cakur cukur hayat pahali diyor bir alman (sehrin merkezine bakmayip genel bakmak lazim). icindeki insanlarin da cogunun gereksiz oldugunu dusunuyorum. muthis de bir turk nufusu var. berlin\'de yasamak, gercekte de almanya\'da yasadigini hisstirmeyebilir insana. ben hannover\'da hissetmemistim mesela. adim basi turk ve yabanci vardi. okul konusunda da, bir yerde okumustum alman ogrenciler isyan ediyordu gereginden fazla ogrenci oldugundan. bir arkadas da bizim bolumde asiri sikinti yok bazen siniflarin yarisi dahi bos oluyor diyordu. iyi arastirmak lazim. buyuk sehirlerde hep var bu tehlike. ben sahsen frankfurt veya dusseldorf\'ta yasamak isterdim. her ne kadar orada da yabanci nufusu olsa da soyutlanmak mumkun. bir cok onemli ve tarihi sehire ulasim ogrenci kartiyla saglanabilir. berlin civarinda ise bir halt yok. muzeleri iyi mi dersen iyidir, bizden de zaten koskoca antik yunan tapinagini calmis adamlar. cok merakli olan bir defa gider gorur gelir, muzelerde yasamiyoruz neticede. hayat kalitesine ve yasam giderlerine bakmak lazim. muhtemelen sehrin size guzel gelmesi, yeni olmanizdan kaynaklaniyordur. insanlari ile icli disli oldukca berbat bir kulturleri oldugunu veya harika bir kulturleri oldugunu dusunebilir insan. ilk izlenimler zaten genelde olumlu olur boyle gezilerde.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Çrş Şub 19, 2014 12:06 pm

Berlin bence oldukca guzel bir sehir. Almanlara sordugum zaman genelinden de Berlin yaniti aldim. Bunlardan cogu Berlinliydi tabi. Hayat (asiri) pahali degil bir kere Almanya geneline vurunca. Gece hayatini sevenler icin Almanya\'nin en iyi gece hayati oldugu soylenir. Alisveris icin bir cok secenek var ve aradigin her seyi bulabilirsin. Kultur ve sanat icin de Almanya\'da bir numara. Bir cok muzesi, tiyatro oyunlari, ferstivali, dunyaca unlu sanatcilarin konserleri vs. Bildigim kadariyla en cok farkli kulturun yasadigi sehir. Universite icin de 4 tane buyuk universitesi var. Almanya genc nufus azligindan sikayet ediyor ama gece barlarin oldugu yerlerde bulunursaniz, genc nufusa hayret edersiniz. Ulasim ise hic problem degil. 4 yila yakin Berlin\'deyim, otobus kullanma oranim toplama vurunca belki %5 falandir. U-bahn ve S-Bahn aglari oldukca cok ve genis. Otobusu sadece 1-2 durak gitmek icin kullaniyorum. Hayat kalitesi bakimindan bence Almanya\'nin en iyi sehirlerinden birisi. Nedeni de eglence, egitim, alis-veris, sanat, kultur, ulasim gibi ihtiyaclarin hepsini oldukca iyi karsiliyor. Poker meraklilari icin enteresan olabilecek EPT yani Avrupa Poker Turu bile var. Suc oraninin yuksek olmasi da normal. Turkiye\'de de Istanbul en yuksek suc oranina sahip sehir degil mi? Turklerin coklugu ise kimine gore iyi kimine gore kotu.

ZONGULDAK

Mesaj gönderen ZONGULDAK » Çrş Şub 19, 2014 5:42 pm

[quote]1 tarafindan yazilan metin:

issizlikte almanya\'da bir numara. geceleri tehlikeliymis, suc oraninda zaten bir numara. berliner nacht diye bir tv programi dahi var, geceleri ne suclar donuyor onlari gosteriyorlar. sehir borclu ve fakir. git gide de borclar artiyormus. haliyle sehir de pismis, yollari cakur cukur hayat pahali diyor bir alman (sehrin merkezine bakmayip genel bakmak lazim). icindeki insanlarin da cogunun gereksiz oldugunu dusunuyorum. muthis de bir turk nufusu var. berlin\'de yasamak, gercekte de almanya\'da yasadigini hisstirmeyebilir insana. ben hannover\'da hissetmemistim mesela. adim basi turk ve yabanci vardi. okul konusunda da, bir yerde okumustum alman ogrenciler isyan ediyordu gereginden fazla ogrenci oldugundan. bir arkadas da bizim bolumde asiri sikinti yok bazen siniflarin yarisi dahi bos oluyor diyordu. iyi arastirmak lazim. buyuk sehirlerde hep var bu tehlike. ben sahsen frankfurt veya dusseldorf\'ta yasamak isterdim. her ne kadar orada da yabanci nufusu olsa da soyutlanmak mumkun. bir cok onemli ve tarihi sehire ulasim ogrenci kartiyla saglanabilir. berlin civarinda ise bir halt yok. muzeleri iyi mi dersen iyidir, bizden de zaten koskoca antik yunan tapinagini calmis adamlar. cok merakli olan bir defa gider gorur gelir, muzelerde yasamiyoruz neticede. hayat kalitesine ve yasam giderlerine bakmak lazim. muhtemelen sehrin size guzel gelmesi, yeni olmanizdan kaynaklaniyordur. insanlari ile icli disli oldukca berbat bir kulturleri oldugunu veya harika bir kulturleri oldugunu dusunebilir insan. ilk izlenimler zaten genelde olumlu olur boyle gezilerde.[/quote] Herkesin Bakis Acisi Farklidir Tabi En Dogru Yorumu Yapmak Icin Orada Yasamak Lazim

ZONGULDAK

Mesaj gönderen ZONGULDAK » Çrş Şub 19, 2014 5:43 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Berlin bence oldukca guzel bir sehir. Almanlara sordugum zaman genelinden de Berlin yaniti aldim. Bunlardan cogu Berlinliydi tabi. Hayat (asiri) pahali degil bir kere Almanya geneline vurunca. Gece hayatini sevenler icin Almanya\'nin en iyi gece hayati oldugu soylenir. Alisveris icin bir cok secenek var ve aradigin her seyi bulabilirsin. Kultur ve sanat icin de Almanya\'da bir numara. Bir cok muzesi, tiyatro oyunlari, ferstivali, dunyaca unlu sanatcilarin konserleri vs. Bildigim kadariyla en cok farkli kulturun yasadigi sehir. Universite icin de 4 tane buyuk universitesi var. Almanya genc nufus azligindan sikayet ediyor ama gece barlarin oldugu yerlerde bulunursaniz, genc nufusa hayret edersiniz. Ulasim ise hic problem degil. 4 yila yakin Berlin\'deyim, otobus kullanma oranim toplama vurunca belki %5 falandir. U-bahn ve S-Bahn aglari oldukca cok ve genis. Otobusu sadece 1-2 durak gitmek icin kullaniyorum. Hayat kalitesi bakimindan bence Almanya\'nin en iyi sehirlerinden birisi. Nedeni de eglence, egitim, alis-veris, sanat, kultur, ulasim gibi ihtiyaclarin hepsini oldukca iyi karsiliyor. Poker meraklilari icin enteresan olabilecek EPT yani Avrupa Poker Turu bile var. Suc oraninin yuksek olmasi da normal. Turkiye\'de de Istanbul en yuksek suc oranina sahip sehir degil mi? Turklerin coklugu ise kimine gore iyi kimine gore kotu.[/quote] Dediklerine Aynen Katiliyorum