Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master ilk donem is

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aleko

Master ilk donem is

Mesaj gönderen aleko » Cum Şub 14, 2014 10:05 pm

Merhaba arkadaslar, kismet olurda wuppertal de dsh yi gecersek ( c1 ile basvurduk ) Master e baslicam elektroteknik. Ancak soyle bir sikinti var . Gorustugum bir is yeri var elektroteknik uzerine orasida en kotu ihtimal teilzeitarbeit yapabilirim diyorum . Tabi kesin bir durum degil olmayabilir de. Sormak istedigim acaba Master in ilk doneminde hic olmazsa 450 Euro luk is bulma imkani olabilirmi kendi alanimizda ? Yani zormudur bulmak ? Bilgisi olan arkadaslar paylasirsa sevinirim . Selamlar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Master ilk donem is

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 16, 2014 8:34 pm

Dusseldorf civarinda cok sayida bulabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

aleko

Master ilk donem is

Mesaj gönderen aleko » Pzr Şub 16, 2014 9:48 pm

Saol Physiker , zaten wuppertal ve dusseldorf oldukca yakin birbirlerine . Umarim ilk zamanlar bulabiliriz .merak ettigim konu Almanya\'da Master yaparken zaman konusu. Yani ders yogunluklari

aleko

Master ilk donem is

Mesaj gönderen aleko » Pzr Şub 16, 2014 9:52 pm

Belki fazla oldu ama bir sorum daha var kardesim . Simdi dsh ya giricem Okulda , ve diyelim ki gecemedik . Direk kaydi silerler mi yoksa donem sonuna kadar getirin falan mi derler ? Cunku birde Haziran ayinda dsh var.bana yolladiklari mailde lisanstan almam gereken dersleri soylemisler ama dsh ile ilgili birsey demediler .

totalrub

Master ilk donem is

Mesaj gönderen totalrub » Pzr Şub 16, 2014 10:26 pm

selamlar

Siz daha okula kayit yapirmamis siniz ki dsh olmadan bolum ingilzce degilse kayita olamazsin sadece okulun dil kursuna kayit olup oda veriyor ise Semester ticket alirsin sartli kabul olayi degilse
dsh gecmeden universiteye gore degisir bazisi dsh 1 ile ders yazma izni verir onun disinda sinava giremez labor praktikumu yapamazsin.

almanyada bazi dersler haric devam zorunlugu yoktur almanca bilmeyende gider ogrenci olmayanda keza boonda herkese universite serbestir bir suru 60 -70 yasinda kisi gorursun. ders girmek pek bisey getirmez

c1 sertifikasinin hic bir artisi olmaz is konusu senin konusma kabiliyetine ve taniklarin olup olmamasina gore degisir . iyi konusamiyorsan ve tadigin da yok ise kolay minijob is bulamazsin eger c1 turkiyeden aldi isen burda dsh icin minimum 3-6 ay calisman lazim tabi sans faktorude var.

buraya geldiginde okulu ve herseyi toz pempe dusunmeyin senin turkiyedeki pratik bilginin burda okulda nerdeyse hic faydasini gormezsin ona falan guveniyorsan bosa guvenme master icin her bolum almanyada kolaydir . Elektrotechnik alanina gore biraz agir olabilir asa yukari aynidir. fakat master icin gelenlerin de bir cogunun geri dondugnu dusun ona gore hesapla en az 3 senen gider oda caliskan bir vatandasan ortalma isen daha fazla hesapla lisans dersleriyle bitirmek kolay degildir.
fach hochschuleleri tavsiye ederim bitirme imkanin ve bitirdikten sonra is bulma imkanin universiteye gore fazla oldugunu goruyorum fakat is bulma kisiye gore degisir.Burda tanidgim elektrotechnik master almanlarda is bulamayanlarin sayisi az degil. bir cinli eleman 1 yildir bisey bulamadi bochum master elektrotechnik cikisli . ayni yerden bachelor cikisli cinli 40.000 E frankfurt tarafinda is buldu

Elektrotechnik en kolay is bulunan alandir. kisiye gore degisir makina master 1.3 ortamayla bitiren bir arkadas 6 aydir is ariyor master arbeit firmada yazmasina ragmen.

aleko

Master ilk donem is

Mesaj gönderen aleko » Pzr Şub 16, 2014 10:34 pm

C1 i Almanya\'da aldim , tr de ortalamanin ustunde sayilabilecek bir okuldan mezunum , iki buyuk turk firmasinda calistik , Burdada cok olmasada tanidiklar var , ingilizcede almancadan iyidir. Amerika\'da kaldim bir sure . Tavsiyelerin icin tesekkurler . Zaten bazi seyleri goze alarak geldik buraya , zor olacaginin farkindayiz