Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Hesap actirmak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
yeraltindannot

Almanyada Hesap actirmak

Mesaj gönderen yeraltindannot » Sal Şub 11, 2014 10:32 am

Arkadaslar isbankasinin frankfurt subesinde bloke hesabim var her ay 650 euro cekebilcek sekilde bloke.Nisan 1 de okulum basliyor heidelbergde.Vizeye basvurdum 4-5 haftaya cikar dediler.Benim sorum su .simdi heidelberge gittikden bir hafta sonra frankfurta gidip ilk ayin 650 eurosunu cekmeyi dusunuyorurm fakat ayda bi kere frankfurta gitmem sacma olucak.Bankamatik karti isteyebilrim frankfurt isbankasindan fakat heidelbergde isbanakasi bankamatigi olmadigi icin her para cekisimde komisyon yansiycak.Benim dusuncem su :

Heidelbergde bankamatigi cok olan bir alman bankasinda hesap actirsam gider gitmez ardindan frankfurta ilk gittigimde dilekce yazsam .Her ay 650 euroyu heidelbergdeki su hesabima eft talimati yapmak istiyorum seklinde.tr de eft ucreti 2-4 lira birsey ordada o kadardir saniyorum.Sonra heidelbergdeki hesabimdan kartla komisyonsuz falan cekebilirim?Ne diyorsunuz olabilir mi boyle birsey?Almanyaya vardigimda bankada hesap acmak icin benden ne tur belgeler isterler?

1

Almanyada Hesap actirmak

Mesaj gönderen 1 » Sal Şub 11, 2014 11:16 am

mantikli olan, her ay duzenli olarak dilekce yollayarak heidelberg\'teki banka hesabina eft talep etmektir. ayrica banka olarak da deutsche bank\'i tavsiye ederim. sparkasse gibi bakkal bankalarini tercih etmeyin.

yeraltindannot

Almanyada Hesap actirmak

Mesaj gönderen yeraltindannot » Prş Şub 13, 2014 11:53 pm

almanyaya vardigimda deutsche bankda hesap(bloke degil normal) actirmak icin hangi belgeler gerekli?

ugurb

Almanyada Hesap actirmak

Mesaj gönderen ugurb » Prş Şub 13, 2014 11:55 pm

Almanya\'da ki isbankasi hesabin ile degismediyse Deutschepost\'un ATM\'sinden ekstra ucret almadan parani cekebilirsin. Bosuna oraya gitmene gerek yok

yeraltindannot

Almanyada Hesap actirmak

Mesaj gönderen yeraltindannot » Prş Şub 13, 2014 11:56 pm

almanyaya vardigimda deutsche bankda hesap(bloke degil normal) actirmak icin hangi belgeler gerekli?

ugurb

Almanyada Hesap actirmak

Mesaj gönderen ugurb » Cum Şub 14, 2014 12:54 am

onun hakkinda bilgim yok :/ yuksek ihtimal pasaport ya da yabancilar subesinden kimlik kartini aldiktan sonra acilabilir