Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'daysak ve Turk banka hesabimiz yoksa, Turkiye\'den para transferi icin ucuz yol?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
sharkdiver1992

Almanya\'daysak ve Turk banka hesabimiz yoksa, Turkiye\'den para transferi icin ucuz yol?

Mesaj gönderen sharkdiver1992 » Cum Şub 07, 2014 12:58 pm

Arkadaslar merhaba,

Admin kusura bakmasin ama "Turkiye\'den Para Transferi" konulu forumda cok fazla bilgi,cok fazla oneri ve farkli durumlar soz konusu oldugu icin beynim sulandi ve boyle bir topic acmaya karar verdim. Eminim benim durumumda bircok insan vardir, bu yuzden bu konuyu ayri olarak yazmakta sakinca gormuyorum.

Su an Almanya\'da olan ve ailesinden para almak isteyen, elinde Turk banka hesabi ya da karti bulunmayan kisi ne yapmali?

Oturum iznini uzatmam icin ablam bana 2.000 € para gonderecek ama Isbankasi internet hesabindan benim Deutsche Bank hesabima para gondermesi mantikli bir hareket mi mesela?

Tesekkurler,
Cagri

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Şub 07, 2014 1:46 pm

evet mantikli bir hareket deutsche bank yaklasik olarak 15€ falan keser isbankasi gonderim masrafida internetten yaparsan swift 35 tl olmasi gerekiyor yani ortalama 20 25€ masrafla parayi alirsin yada masraf cok azolsun diyorsan tr deki para ile bitcoin alacaksin o bitcoini buradaki hesaba transfer edeceksin islem masrafi max 2-3€ olur ama kur farkindan etkilenmemek icin hemen yapman gerekiyor islemi