Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Arbeitsagentur ile minijob bulmak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Cmt Oca 25, 2014 8:56 pm

Selamlar,

Arbeitsagentur\'a basvursak minijob ya da benzeri bir is bulmak konusunda yardimci olurlar mi? Konu hakkinda bilgisi ya da deneyimi olan var mi?

Tesekkurler,

1

Mesaj gönderen 1 » Cmt Oca 25, 2014 9:53 pm

olurlar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 26, 2014 9:02 pm

Yabanci ogrenci statusunde olundugu icin direk bir is icin basvuru yapilmiyor. Sayet 120 gun calisma izni varsa oturumunda, Arbeitsagentur(Arbeitsamt) da staj icin basvuru yapabilirsin. Ama genelde Arbeitsagentur, issiz kaldiginda maas verecegi kisilerin islerine bakar.

Arbeitsagentur yerine okudugun universitenin praktikumsamt gibi bir bolumu olur, oralara basvuru yapmani tavsiye ederim. Bunun disinda Zeitfirmen var, bizim taseron dedigimiz, onlarda da ogrenciye gore cok is olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Pzr Oca 26, 2014 11:00 pm

Physiker, suanda dil okuluna devam ediyorum 3 aydir. Universiteye kaydimi yaptiramadim yani. Dil okulu esnasinda calisma izni var mi ondan da emin degilim. Vizemde calisma iznine yonelik herhangi bir ibare yok. calisma iznim olup olmadigini nasil anlayabilirim?

Zeitfirmen\'lere nasil basvuru yapiliyor, internet sitesi uzerinden mi? Bir de benim almancam suanda akici konusabilecek seviyede degil. Ben ingilizce anlasabilecegim bir is bulmaya calisiyorum. Boyle bisey mumkun mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 26, 2014 11:01 pm

oturum aldinmi hic?

Zeitfirma lara direk basvuru yaparsan daha iyi olur. almancan iyi degilse is bulman zor maalesef. Turk is yerlerinde denemeni tavsiye ederim simdilik.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Pzr Oca 26, 2014 11:26 pm

Evet bi senelik oturum aldim. internette aratinca birkac zeitfirma ismi cikti, onlara basvurarak sansimi deneyeyim. Ama dedigin gibi almancayi halletmeden zor olacak gibi gorunuyor.

1

Mesaj gönderen 1 » Pzt Oca 27, 2014 3:21 am

physiker\'in dedigi temelde dogru. beni universitenin ilk somestirinda arbeitsagentur ilk isime yonlendirmisti.

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Pzt Oca 27, 2014 8:43 pm

peki bir de sunu sorayim, arbeitsagentur\'a hangi belgelerin goturulmesi lazim. CV\'mizi alip gitsek ve ben is ariyorum desek yeterli mi?

1

Mesaj gönderen 1 » Pzt Oca 27, 2014 10:40 pm

ben cv ve calisma iznimi goturmustum.