Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada uluslararasi iliskiler veya isletme okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sabri

Mesaj gönderen sabri » Cmt Oca 18, 2014 4:53 pm

Almanyadayim suan,hukuk icingelmistim fakat burda cok asiri zor oldugunu gordum.hedefimi hala degistirmedim ama uluslararasi iliskiler ve isletme hakkinda bildiklerinizi anlatirsaniz sevinirim.atiyorum kac yillik,turkiyede denklik var mi,almanyada yani burda is bulabilir miyim calisabilir miyim yani,bitirdikten sonra ortalama maas ve almanyada bu maas nasildir duruma gore yani.....?lutfen arkadaslar cvplayalim cunku suan zor durumdayim ve ben turkiyede hukuk okuyrdum fakat almanyada calismak istedigim icin buraya geldim

sabri

Mesaj gönderen sabri » Pzr Oca 19, 2014 6:14 pm

Arkadas kimse mi birsey yazmaz yaw :D :D :help

pia

Mesaj gönderen pia » Pzr Oca 19, 2014 8:54 pm

Almanya sartlarini bilmiyorum ama sahsi fikrim uluslararasi iliskiler okumanin sacma oldugu yonunde. Turkiye acisindan bakarsan bu bolumun mezunlari kpss ile atanip memur olma kamu kuruluslarinda calisma derdindeler. Aslinda cok mantikli bir bolum gibi gozukse de bence degil. Keske herkes o bolumu okuduktan sonra diplomat olsa ama oyle bir dunya yok maalesef.

Almanya\'da is bulmak istediginin farkindayim ama bence herkes cift tarafli dusunmeli bu konuda.Tut ki Almanya\'yi sevmedin lanet ede ede 3 sene okudun ve Turkiye\'de calismak icin donuyorsun. O zaman uluslararasi iliskiler cok isine yaramayabilir evet dilin var bu cok iyi ama o bolumu okuduktan sonra bir seyde uzmanlasmiyorsun aslinda sadece genel kultur seviyen artiyor. Onun yerine Uluslararasi ticaret-lojistik daha mantikli gibi.

Isletme bolumu icin ise bir cok mezunu var ve aradan siyrilanlar gercekten iyi yerlere geliyor ya da ailesinin sirketi olanlar:) Isletme yerine ekonomi daha mantikli. Bir bilim alanina yoneliyorsun.

Senin bolumun zaten cok guzel bir bolum eger altindan kalkabilecegini dusunuyorsan asla vazgecme derim ama hukuk okuyan arkadaslarimdan biliyorum ki Turkcesi bile cok zor ki sen Almanca olarak ezberleyeceksin yasalari? Seni yildirmak icin soylemiyorum ama gercekten cok calisman anlamina gelecek ve bu sosyal hayatini etkileyecektir. Yeni bir ulkeye uyum saglarken bu ne kadar dogru bilmiyorum ama sonunda ulastigin yer cok guzel olacak ve emeklerinin karsiligini alacaksin. AMA eger Turkiye\'ye donmeye karar verirsen bir kac yasayi daha sinavla vermen gerekiyor sanirim?

benim sana tavsiyem her ihtimali dusunmen olur, umarim dogru karari verirsin:)

sabri

Mesaj gönderen sabri » Pzr Oca 19, 2014 9:58 pm

Cok sagol ama daha da tereddutte kaldim gibi :) turkiyede hukukuk kqzanmistim simdide berline geldim almanca ogreniyrum evet ilk onceligim hukuk fakat ben okurken zevkle okumak isterim yani burda anlatilanlara gore hukuk okuyan birinin sosyal hwyati yok..bende oyle biri degilim ve olmakta istemem zaten. Ekonomi his dusunmedim ama olabilir sanirim.isletme icinse evet burda cok okuyan var ama turkce ingilizce biraz da fransizcam vardi(simdi hatirlamasamda :) ama master yapacam ve masterla beraber fransizca ogrenebilirim belki yadabaska bi dil. Master yaptiktan sonra is bulma olanagim artar heralde degil mi???ben sadece suan diger bolumleri arastiriyrum alternatif icin yani.cunku burda kalmayi planliyrum.aile sirketi falan yk ama cevremdeki yakin insanlarin var.turkiyedeki okulu dondurmustum bir sene sonra tekrar donebilirim fakat donmem gerek mi bilmiyrum acikcasi.. bu arada cok sagol ilk cvp yazan oldun belkide son olacaksin ama olsun :D :lol

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Oca 19, 2014 10:32 pm

Selam,
Almanyada direk uluslararasi iliskiler bolumuny sadece 1-2 Universite de bulabilirsin veyahut 2 dal okicaksin. Ben siyasal bilimler okuyorum ve masteride Uluslararasi iliskiler duzeyinde veriyor bizim okul.
Sozel bolum zor bolum.
Ezberin yaninda siyaseye de merakin olmasi lazim .Turk siyaseti degil tabi ki Avrupa siyaseti ozellikle.

Hukuk bolumu burada kiler okuyamiyor senin okuman icin cok ama cokkkkkkkk calisman lazim .
So geht nicht !

sabri

Mesaj gönderen sabri » Pzt Oca 20, 2014 12:11 am

Cok sagol suan isletme yani bwl yi dusunuyrum ama mastr i da yapacam yani