Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Finansal Sorunlar..

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
lordin

Finansal Sorunlar..

Mesaj gönderen lordin » Çrş Oca 15, 2014 12:51 am

Arkadaslar,
O kadar yolu, burokrasiyi tepip geldik de, isler planlandigi gibi yurumuyor. Dil kursundayken calisma izni yok, KYK bursu/kredisi cikmadi, bir yerlerden yardim da almiyorum. Tek care geri donmek mi? Baska bir onerisi olan var mi?

mehmetcobanlar

Finansal Sorunlar..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Oca 15, 2014 1:31 am

[quote]lordin tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar,
O kadar yolu, burokrasiyi tepip geldik de, isler planlandigi gibi yurumuyor. Dil kursundayken calisma izni yok, KYK bursu/kredisi cikmadi, bir yerlerden yardim da almiyorum. Tek care geri donmek mi? Baska bir onerisi olan var mi?[/quote]
Dil kursunda calisma iznin olmali bizlere hep verildi,yoksa risk alip kacak calisacaksin.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

lordin

Finansal Sorunlar..

Mesaj gönderen lordin » Prş Oca 16, 2014 12:54 am

Kacak calismayi goze alamam da. Buraya gelen ogrenciler nasil geciniyo merak ettim. Sadece kendi calismaniz yetiyor mu? Cunku en ucuz oda ucreti 200 €.

1

Finansal Sorunlar..

Mesaj gönderen 1 » Prş Oca 16, 2014 1:39 am

kacak calisilsa sanki ne kadar maas alinacak...

eger calisma izni alinirsa, okul aksatilarak calisilir. hicbir geliri olmayan tipler genelde bu sekilde isleri yurutuyor.

Kullanıcı avatarı
welly275

Finansal Sorunlar..

Mesaj gönderen welly275 » Prş Oca 16, 2014 12:20 pm

o yuzden alman devleti finansal sart kosuyo ya almanyaya okumaya gelenlere. okuyacaksan burda once burada kendini gecindirecek paran olmasini ya da bakacak birini sart kosuyo.

kacak kocek islere giriceksen sen bilirsin ama diyelim ki yakalandin, almanyanin yuzunu anca ruyanda gorursun.

ne yapabilirsine gelince rahati minijob. haftalik 10 saat olur genelde. aylik 450 euroyu gecmeyecek isler diyorum yani. calisma iznin olmadan bunlarda da calisamazsin.

bu arada kacak calismak demek, patronun her dedigini harfi harfine yerine getirmek, bunun yaninda para vermediginde de hicbir sekilde hakkini arayamamak demektir. yani kolelik bana gore.

mehmetcobanlar

Finansal Sorunlar..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Oca 17, 2014 12:32 am

tabi herkes kendisi bilir ;) calisma izni almaya calis diger turlu mecbur risk alacaksin.

lordin

Finansal Sorunlar..

Mesaj gönderen lordin » Cum Oca 17, 2014 1:00 am

Yok oyle bir niyetim yok da, oturma iznimi uzatirken gorevliye soylesem mi? Ters teper mi acaba?

mehmetcobanlar

Finansal Sorunlar..

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Oca 17, 2014 2:20 pm

soyle tabii.

sivankayas

Finansal Sorunlar..

Mesaj gönderen sivankayas » Pzr Oca 19, 2014 2:30 am

Almanya\'da herhangi bir okula kayit yaptirmadan minijob hakki kazanamazsin bildigim kadariyla. Sartli kabul ile geldiysen sadece tatil zamanlari calisma izni veriyorlar. Onun da belli bir siniri var. Eger bir tanidigin varsa nikah yap. O zaman calisma iznin olur :)

birkan

Finansal Sorunlar..

Mesaj gönderen birkan » Pzr Oca 19, 2014 11:59 pm

9 aydan beri almanyadayim . banada calisma izni verilmemisti ama gittim konustum gecen hafta bloke hesaptan cektigim para bana yetmiyor dil kursuna devam ediyorum, giderim cok wg de oturuyorum gibi seyler soyledim.en sonunda calisma iznine bagladim isi, adam evraklarimi istedi universite kimligini ve kayit belgelerini daha once aufenthaltstitel karti icin verdikleri evraklari pasaport vs.
calisma iznini aldim sende gidip konusabilirsin.