Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kalacak yer akraba yani ??

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yolcu

Mesaj gönderen yolcu » Sal Oca 07, 2014 12:41 am

Arkadaslar merhaba,

Ben master icin Almanya\'da bir universiteye basvurmayi dusunuyorum.Benim merak ettigim nokta ben konsoloslukta vize alirken akraba yaninda kalacagim diyebilir miyim ? Bankada kendimi gecindirecek kadar param var.Yanliz bu akrabalarim devlet yardimi aliyorlar, ben kendi masraflarimi kendim karsilamak sartiyla onlarin evinde kalabilir miyim ? Almanya devleti bunu sorun eder mi ?

Bilgi verirseniz sevinirim.

Tesekkurler.

yeliz

Mesaj gönderen yeliz » Sal Oca 07, 2014 12:58 am

ya bana biri almanca ogretsin

yolcu

Mesaj gönderen yolcu » Cum Oca 31, 2014 12:34 am

bilgisi olan yok mu arkadaslar ?

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cum Oca 31, 2014 3:14 am

Simdi forumu arastirmayip buraya direk sorulari sorman cok itici ama neyse deyip , vize bekleme surecindeki aylakligim bir isi yarasin dedim.

Almanyada gecim konusunu iki sekilde halledebilirisin,
1- Bankada kendimi gecindirecek kadar param var demissin, bu konsoloslugun belirledigi kadar olmali yani 8040 euro eger bu para mevcutsa bloke hesap actirip parani oraya yatiracaksin. Bloke hesap hakkin aklina gelen her seyi forumda bulabilirsin.
2- Eger param yok garantor olacak dersen devletten yardim alan hic kimse garantor olamiyor. Bu nedenle tek cikis yolun 8040 euro , kalma meselesine gelince vize alirken nerede kalacagini sadece soruyorlar sende gidince wg bulacagim deyip kalma isini halledebilirsin. Akraba yani falan dersen isler karisir aklinda olsun :Z

yolcu

Mesaj gönderen yolcu » Cum Oca 31, 2014 11:43 am

Kardesim cevap verdigin icin tesekkur ederim.

Forumu aradim ama devlet yardimi alan birinin yaninda kalinip kalinamayacagiyla ilgili birsey bulamadim.Garantor ve Bloke hesap konularinda dedigin gibi zaten forumda epey bilgi var.

Ben Vize alirken orada bir oda bulacagim desem ama gittigimde heryerde posta adresi olarak kalacagim akrabalarimin adresini verecegim sonucta ve posta kutusunda benim adim yazmayacak o zaman bu durum ortaya cikmaz yani kaldigim kisilerin aldigi para kesilmez o zaman degil mi ?

essener

Mesaj gönderen essener » Cum Oca 31, 2014 4:06 pm

wg nedir ?
Nicht Aufgeben

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cum Oca 31, 2014 5:48 pm

Wg ,ogrencilerin kaldigi evler olarak bilinir, tek oda fakirhane belli bir ucret karsiligi oda kirasi+elektrik+yakit hepsi icinde kirasi olan veya olmayan ogrenci evi.

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Cum Oca 31, 2014 6:47 pm

[quote]yolcu tarafindan yazilan metin:

Kardesim cevap verdigin icin tesekkur ederim.

Forumu aradim ama devlet yardimi alan birinin yaninda kalinip kalinamayacagiyla ilgili birsey bulamadim.Garantor ve Bloke hesap konularinda dedigin gibi zaten forumda epey bilgi var.

Ben Vize alirken orada bir oda bulacagim desem ama gittigimde heryerde posta adresi olarak kalacagim akrabalarimin adresini verecegim sonucta ve posta kutusunda benim adim yazmayacak o zaman bu durum ortaya cikmaz yani kaldigim kisilerin aldigi para kesilmez o zaman degil mi ?[/quote]

Bloke hesabini yaparsin, okuldan kabulunu alirsin, sonrada okulun oldugu sehirdeki yurt merkezine basvuru yaparsin. Online basvuru oluyo genelde mail gelir onun ciktisini alir gidersin. Yurda basvurdum bekliom dersin. Bence bu yeter. Illa senden yurda kayit olduguna dair belge istemiolar diye biliyorum. Vizen ciktiktan sonrada yurttan mail gelirsede ben baska yer buldum dersin olur biter.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cmt Şub 01, 2014 2:58 am

Milyon defa soyledik yine soyleyelim, konsolosluk nerede kalacagini zerre umursamiyor zira oturum alirken seve seve anmeldung gosterecegini biliyorlar.

essener

Mesaj gönderen essener » Cmt Şub 01, 2014 7:24 pm

acilimi nedir peki wg nin ?
Nicht Aufgeben

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cmt Şub 01, 2014 7:52 pm

WG= wohngemeinschaft , google amcaya sorsan bulurdun gercide usengeclik bu olsa gerek :zoh

essener

Mesaj gönderen essener » Cmt Şub 01, 2014 9:19 pm

google ye wg yazdim degisik bilgiler cikti usengec degilim :D bilgini yuzleme bence daha faydali oluyo
Nicht Aufgeben

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Pzr Şub 02, 2014 1:23 am

[quote]busustuntas tarafindan yazilan metin:

google ye wg yazdim degisik bilgiler cikti usengec degilim :D bilgini yuzleme bence daha faydali oluyo[/quote]

Adminimiz bosa koymamis bu smile leri, kullanmazsak ayip olur. Fayda kismina gelince, sonucta bilgi yaziyor smileyi gormezden gelirsin olur biter.

essener

Mesaj gönderen essener » Pzr Şub 02, 2014 11:08 am

Herneyse tesekkurler bilgi icin..
Nicht Aufgeben