Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KIT\'den kabul alma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yyaa

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen yyaa » Pzr Ara 15, 2013 8:12 pm

Merhaba,

karlsruhe institute of technology den kabul almak icin hangi sartlar araniyor lutfen bilginiz varsa yardimci olur musunuz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 15, 2013 9:19 pm

b1 almanca.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

yyaa

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen yyaa » Pzt Ara 16, 2013 12:51 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

b1 almanca.[/quote]

Dilden baska?

Turkiye\'den gelecegim, Bilgisayar Muh. (KIT) okumak istiyorum.
Burdaki lise diplomasinin bi onemi var mi kit bilgisayar muh. Icin nc istemiyor dediler bana dogru mu acaba?

Cansuxx

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzt Ara 16, 2013 4:15 pm

http://www.nc-werte.info/

Bu siteden okumak istedigin bolumun hangi universitede hangi nc ile kabul verdigini bulabilirsin. Okumak istedigin bolumun adini tara. Ya da ingilizcen varsa websitelerin Ingilizce opsiyonlarina tiklayip kabul sartlarini, universitelerin web sitelerinde bulabilirsin.

yyaa

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen yyaa » Prş Ara 19, 2013 4:21 pm

[quote]Cansuxx tarafindan yazilan metin:

http://www.nc-werte.info/

Bu siteden okumak istedigin bolumun hangi universitede hangi nc ile kabul verdigini bulabilirsin. Okumak istedigin bolumun adini tara. Ya da ingilizcen varsa websitelerin Ingilizce opsiyonlarina tiklayip kabul sartlarini, universitelerin web sitelerinde bulabilirsin.[/quote]

Bilgisayar muhendisligi icin NC yok yani dil sertifikasini saglarsam her turlu giriyormuyum bu uniersiteye ?

Kullanıcı avatarı
welly275

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ara 19, 2013 5:41 pm

diploman ya da kazandigin bolum direk giris hakki veriyosa bolume evet.

yyaa

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen yyaa » Prş Ara 19, 2013 5:54 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

diploman ya da kazandigin bolum direk giris hakki veriyosa bolume evet.[/quote]

KIT bilgisayar muhendisligi icin NC yok gorunuyor. Almanyaya gelip dil egitimimi alip universitenin istedigi gerekli dil seviyesine gelirsem kabul edilme sansim nedir sizce?

Diplomadan kastiniz dil mi yoksa TR\'deki lise diploma puani mi=?

Kullanıcı avatarı
welly275

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ara 19, 2013 6:13 pm

bilemem.

diplomayla dilin ne alakasi var? dil kursundan sertifika alirsin diploma degil.

forumu daha cok arastir lutfen

yyaa

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen yyaa » Prş Ara 19, 2013 6:27 pm

bilemem.

diplomayla dilin ne alakasi var? dil kursundan sertifika alirsin diploma degil.

forumu daha cok arastir lutfen[/quote]

Forumda KIT ile ilgili bir makale bulamadim bir yanlis anlamadan dolayi bilgisiz oldugumu ilan etmeyin lutfen. Dil Diplomasi olamaz mi yani? diplomanin aciklamasi nedir.

Kullanıcı avatarı
welly275

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ara 19, 2013 6:54 pm

[quote]Ysffaydn tarafindan yazilan metin:

Bilgisayar muhendisligi icin NC yok yani dil sertifikasini saglarsam her turlu giriyormuyum bu uniersiteye ?[/quote]

kusura bakma hocam esseklik benim. sordugun soruya bu sekilde diploma diye cevap vermemem gerekirdi

yyaa

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen yyaa » Prş Ara 19, 2013 7:01 pm

[quote]Ysffaydn tarafindan yazilan metin:

Bilgisayar muhendisligi icin NC yok yani dil sertifikasini saglarsam her turlu giriyormuyum bu uniersiteye ?[/quote]

kusura bakma hocam esseklik benim. sordugun soruya bu sekilde diploma diye cevap vermemem gerekirdi[/quote]

estagfurullah hocam sadece iki yonlu dusundum dediginizi o yuzden net bisey diyemedim

chnsbs

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen chnsbs » Cum Ara 20, 2013 10:21 pm

muhendislikler icin bildigim kadariyla nc yok genelde. okuyabilen okusun kafasindalar.

yyaa

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen yyaa » Cmt Ara 21, 2013 11:45 am

[quote]chnsbs tarafindan yazilan metin:

muhendislikler icin bildigim kadariyla nc yok genelde. okuyabilen okusun kafasindalar.[/quote]

5000 kisi basvurdu diyelim 5000 kisiyide alacak halleri yoktur heralde peki bunlarin arasindan neye gore aliyorlar sonucta nc kavrami yok. diyelim dil sertifikamizda cok iyi seviyede neye gore alacaklar ki?

Kullanıcı avatarı
welly275

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ara 21, 2013 2:40 pm

iste sorun orda 5000 kisi basvurmuyo. bizde olsa hurraaaaa diye okuyamayacak adam bile atlar.

ben informatikte okuyorum ve NC yoktu. dersler basladiginda yeni gelenler olarak sinifta 70-80 kisi mi neydik.

5000 kisi oldugunda zaten NC sistemini otomatik getirirler.

yyaa

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen yyaa » Cmt Ara 21, 2013 2:53 pm

iste sorun orda 5000 kisi basvurmuyo. bizde olsa hurraaaaa diye okuyamayacak adam bile atlar.

ben informatikte okuyorum ve NC yoktu. dersler basladiginda yeni gelenler olarak sinifta 70-80 kisi mi neydik.

5000 kisi oldugunda zaten NC sistemini otomatik getirirler.[/quote]

Simdi anladim hocam cok tesekkurler cevap icin.

Bende Bilgisayar Muhendisligi istiyorum ordaki ismi Informatik diye geciyor yanlisim yoksa peki Informatik ile Turkiye\'deki Bilg. Muh. nin farki var mi? Hangisi daha agir basiyor?

Siz KIT\'de misiniz?

Kullanıcı avatarı
welly275

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Ara 22, 2013 3:12 pm

hayir KIT te degilim.

hayir ayni seyler. ama bazi yerlerde informatik- Schwerpunkt medien .... vs. gibi bolumler var. onlar da bilgisayar muhendisligi yine ayni sekilde tek farki alan secimi bastan.

informatik sectiysen 3ncu semester da falan genelde alan secimi yaptirirlar. mesela benim okulda 2 alan secime sunulmustu; embedded systems ve software engineering. bunlardan birinin secimi zorunluydu.

yyaa

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen yyaa » Pzr Ara 22, 2013 8:01 pm

hayir KIT te degilim.

hayir ayni seyler. ama bazi yerlerde informatik- Schwerpunkt medien .... vs. gibi bolumler var. onlar da bilgisayar muhendisligi yine ayni sekilde tek farki alan secimi bastan.

informatik sectiysen 3ncu semester da falan genelde alan secimi yaptirirlar. mesela benim okulda 2 alan secime sunulmustu; embedded systems ve software engineering. bunlardan birinin secimi zorunluydu.[/quote]

Hocam sizi allah gonderdi yav gercekten hem almanyadasiniz hemde informatik okuyorsunuz benim tek ihtiyacim olan sey sizsiniz galiba.

Aklimda bir iki soru var eger cevaplarsaniz minnettar olurum.

1-) Almanya\'da Informatik okumak ne kadar dogru yada dogru bir karar mi? (KIT gibi bir okulda ornegin)

2-) Gelecegim soz konusu oldugu icin en dogru karari vermeye calisiyorum, ucak muhendisligi ile bilgisayar muhendisligi arasindayim almanyada hangi bolumu okumaliyim?

3-) Ileride aylik gelirim sizce ne kadar olabilir?

Cok tesekkurler

Kullanıcı avatarı
welly275

KIT\'den kabul alma

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Ara 23, 2013 1:37 pm

1-) programlama dili belli. ister almanyada ister turkiyede ister amerikada hangisinde okursan oku java ogretiyolarsa mesela java hep ayni java. sen kendini ne kadar cok gelistirirsen o kadar iyi olursun. KIT diyosun da KIT i bilmiyorum. dogru karar mi degil mi bisey diyemem ama duzenli sekilde calisman gerektigini soyleyebilirim.

2-) buna bisey diyemem. senin karar vermen lazim. ikisinin de is potansiyelini ve ogrenim surecini karsilastir hangisi agir basiyosa onu sec.

3-) bilg muhendisleri icin sabit bi maas yok her sektorde oldugu gibi. kendini ne kadar iyi gelistirirsen ve ne kadar iyi satabilirsen o kadar cok maas alirsin.