Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

rwth aachen dsh sinavi hakkinda

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Pzr Ara 15, 2013 2:38 am

merhaba arkadaslar,
ben aachen teknik universitesinde dsh sinavi yazmayi dusunuyorum ama bilgisi veya tecrubesi olan arkadas var mi ? sinav zorluk seviyesi ,gecme orani u.s.w sizce nasil <?
tesekkurler
selamlar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 15, 2013 9:17 pm

Genelde zor bir dsh sinavi. Zorluk derecesi tabiki goreceli. Asagidaki linkte bir dsh ornegi var RTWH Aachen in:

http://www.sz.rwth-aachen.de/dsh-pruefung.html
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Pzr Ara 15, 2013 10:35 pm

Rwth Aahcen`da sinava girmis arkadaslarimdan duydugum kadariyla horversteheni cok basitmis. ilk dinlemede dagitiyorlarmis sanirim soru kagitlarini ve rahat bir sekilde yapiliyormus.
Leseverstehen kismina ozellikle zor diyorlar. Genelde teknik terim agirlikli parca oldugu gibi pek alinti yapmaya musait degil demislerdi. Textproduktionda da katilarmis. Duyduklarim bunlar. Dshyi bi daha veremezsem belki ben de burada girmek zorunda kalabilirim.

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Sal Ara 17, 2013 2:36 am

tesekkurler arkadaslar.
selamlar

totalrub

Mesaj gönderen totalrub » Sal Ara 17, 2013 10:35 pm

Rwth Aahcen sinava girmek pek iyi fikir degildir gecen kisi sayisi azdir orda dsh1 alamayan adam essende dsh3 yazabilir. ben yaparim diyerek bosuna yuklenip stres yapma tecrubelere gore ben artik pek bilmiyorum fakat ortama olna yerler icin hazirlan rahat gec

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Ara 18, 2013 4:10 pm

[quote]totalrub tarafindan yazilan metin:

Rwth Aahcen sinava girmek pek iyi fikir degildir gecen kisi sayisi azdir orda dsh1 alamayan adam essende dsh3 yazabilir. ben yaparim diyerek bosuna yuklenip stres yapma tecrubelere gore ben artik pek bilmiyorum fakat ortama olna yerler icin hazirlan rahat gec[/quote]

O kadar da degildir. Abartmayalim.

totalrub

Mesaj gönderen totalrub » Prş Ara 19, 2013 12:01 am

bak bakalim sonuclari ve gecme oranlarina benim zamanimda oyleydi fakat suan bilmiyorum fakat bunlar tecrube abarti degil benim elimde eski sorular bile var fakat tarayim buray koymak sikinti adamlar dsh hazirlik kursunda eski sinavlari dagitir katilan alir eski sorulari son gunu o kursun sorcaklari grafikin benzerini sorar schreiben yaptirirlar.
o dsh sinavin organizatoru ehrenfeld koln oturur. karman Auditorium da sinavlar yapilirdi faakt sinava zamanina gore 300 kisi yakin girer 20 kisi anca dsh alir onlarda dsh1 gibi olaylar yoktu onceden gectin gecmedin suan nedir durum bilmiyorun fakat burda bir suru tecrubesi olan adam yaziyor okuyun ona gore karar verin.