Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lutfen yardimci olur musunuz?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yyaa

Mesaj gönderen yyaa » Sal Ara 10, 2013 9:59 pm

Merhaba,
Oncelikle bu kadar insana gonullu olarak yardim ettiginiz icin sizi gonuldeb kutluyorum.
Ve soruma gelecek olursak; Turkiye\'de bir Anadolu Lisesi mezunuyum. Gecen sene mezun oldum istedigim puan olmadigi icin tekrar hazirlaniyorum bu sene.
Gecen yaz 1 aylik Almanya ziyaretinde bulundum. Enistem ve ablam Dusseldorf\'ta ikamet ediyorlar. Enistem en buyuk firmalardan birinde proje muduru pozisyonubda ileri duzey Ingilizce ve Almanca biliyor. Ablamda 1 sene dil egitimi aldi ve suanda C2 sertifikasi bulunmakta.
Bunlar konuya asina olmaniz icin yazdigim bilgilendirici cumleler.
Ben simdi Almanya\'da bilgisayae muhendisligi veya ucak muh. okumak istiyorum. Sorularim sunlar:

1-) Burada bu sene bir yeri kazandim diyelim Almanya\'ya nasil gidebilirim?

2-) Gitmek icin hazirliklara ne zaman baslamam gerekir bir sorun cikmamasi icin?

3-) Burada mezun oldugum Anadolu Lisesinde ki diploma puanim orta duzeyde (3.0) almanyada bir dezavantaji olur mu? (NC olayi varmis)

4-) Bilgisayar Muhendisligi icin almanyada turkiyedeki diploma puani onemli degilmis yani universiteler Bilg. Muh. bolumu icin turkiyedeki diploma puanina bakmiyormus bu dogru mu?

5-) Bu sartlar altinda sizce hangi okullarda okuyabilirim iyi okullarda okuma sansim var mi?

6-) Bu sartlar altinda orada 1 sene hazirlik okumaktan muafmiyim?

Lutfen numaralandirarak cevaplarsaniz minnettar olurum size. Gelecegim siz konusu,
Saygilar.

johannical

Mesaj gönderen johannical » Sal Ara 10, 2013 10:28 pm

Sordugun sorular yuzeysel ve gorecelige cok acik..ki siteyi tam incelememissin bence.Sorduklarindan fazlasinin cevabi suan sitede mevcut

aliitaskinn

Mesaj gönderen aliitaskinn » Çrş Ara 11, 2013 6:27 pm

Bende bilgisayar muhendisligi icin basvuru yapmistim. Anadolu lisesinden 66 diploma notuyla mezun oldum 2 universiten kabul geldi. Genelde kabul geliyor ama en buyuk sorun vize cikmasi ve eger akraban varsa vizen zor cikiyor diye biliyorum.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Ara 11, 2013 10:35 pm

Gun gecmiyor ki ayni seyler sorulmasin, ayni heyecan yasanmasin. Ilk tavsiyem boyle essiz sorular icin en az on kez ayni basligi acmalisin, iki baslik yetmez.

yyaa

Mesaj gönderen yyaa » Prş Ara 12, 2013 10:40 am

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Gun gecmiyor ki ayni seyler sorulmasin, ayni heyecan yasanmasin. Ilk tavsiyem boyle essiz sorular icin en az on kez ayni basligi acmalisin, iki baslik yetmez.[/quote]

Kusura bakmayin konuyu mobildeb actigim icin ilk actigimi goremedim acamadim zannettim siz soyleyince farkettim.

yyaa

Mesaj gönderen yyaa » Prş Ara 12, 2013 10:42 am

[quote]aliitaskinn tarafindan yazilan metin:

Bende bilgisayar muhendisligi icin basvuru yapmistim. Anadolu lisesinden 66 diploma notuyla mezun oldum 2 universiten kabul geldi. Genelde kabul geliyor ama en buyuk sorun vize cikmasi ve eger akraban varsa vizen zor cikiyor diye biliyorum.[/quote]

Hocam durumumuz ayni o zaman bende bilgisayar muhendisligi istiyorum diplomam 61 felan.. yesil pasaportun var almanyaya vizesiz gittim gecen yaz. Bunun bir avantaji olur mu bana?

Akrabanin olmasi ne gibi problem yaratabilir onlarin yaninda kalmayacagim cunku ev tutmayi dusunuyoruz.

Siz suanda nerdesiniz? Hangi okuldasiniz? Hangi bolumdesiniz?

aliitaskinn

Mesaj gönderen aliitaskinn » Prş Ara 12, 2013 4:37 pm

Yesil pasaport durumunu ben bilmiyorum. Ben su anda vize cikmasini bekliyorum. Cikar cikmaz Berline gidecem.

yyaa

Mesaj gönderen yyaa » Prş Ara 12, 2013 6:05 pm

Yesil pasaport durumunu ben bilmiyorum. Ben su anda vize cikmasini bekliyorum. Cikar cikmaz Berline gidecem.[/quote]

Hocam sizinle irtibatta olabilir miyiz acaba skype adresiniz felan varsa PM olarak gonderebilir misiniz eger siz gitmeyi basarirsaniz bende sizin yolu takip ederim arada bir kontakt kurmamiz problem olur mu acaba?

Siz ne zaman lise mezunu oldunuz ? Ne zaman universiteye basvurdunuzda sartli kabul aldiniz?

Mehmetemin123

Mesaj gönderen Mehmetemin123 » Prş Ara 12, 2013 10:19 pm

Bende bilgisayar muhendisligi icin basvuru yapmistim. Anadolu lisesinden 66 diploma notuyla mezun oldum 2 universiten kabul geldi. Genelde kabul geliyor ama en buyuk sorun vize cikmasi ve eger akraban varsa vizen zor cikiyor diye biliyorum.[/quote]

Hayir oyle bisi yok . kendimden biliyorum cok yakin akrabalarim oldugu halde gecen ay geldim