Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Mimarlik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Melih145

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen Melih145 » Pzr Ara 08, 2013 1:07 pm

Oncelikle Merhaba
Ben Almanyada mimarlik okumak isteyen bir ogrenciyim , Bu sene lise son sinif ogrencisiyim. Diploma notum tahmini olarak 70 ile 75 arasinda olacak. Su anki sinavlarima gore Hacettepe Ic Mimarligi rahat kazanirim diye dusunuyorum forumu gezdim fakat bazi kafamdaki sorulara cevap bulamadim yardimci olursaniz sevinirim.

Ilk Olarak Hacetepe Ic Mimarligi kazanirsam ve notum 70 uzeri olursa %90 universitelere girebilirmisim , bu dogru mu ?

Ben bir esit agirlik ogrencisiyim , iyi bir esit agirlik ogrencisiyim, ezberim iyi fakat bildiginiz gibi mimarlik sayisal agirlikli bir ders cok fazla zorlanirmiyim , gunluk duzenli 2 saat calismak yeterli mi ?

Hangi universitenin mimarliklarini onerirsiniz , beni cok fazla zorlamayacak ama egitimi iyi olabilecek bir sekilde ?

Suan almancam 0 merhaba demeyi bile bilmiyorum , okulum dolayisiyla fransizca ve ingilizce goruyoruz fakat dile egilimim oldugu icin yazin gitmeden 2 aylik bir kurs alabilirim yada hazirligi yarim donem daha uzatabilirim , bu konuda dusunceleriniz nedir ?

Okudugum bir bilgiye gore Turkiyeden gelen ogrencilerin sadece % 13 u bitirilmis bunun dogruluruk derecesi var mi , bu kani mimarlik icin de gecerli mi ?

Tercih yapmadan once bana gelecegi parlak , asiri zor olmayan gunluk 1.5 2 saat calisarak basarabilecem bir meslek var mi ?

Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ediyorum

Kullanıcı avatarı
welly275

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Ara 08, 2013 1:53 pm

almanyada egitim kurallari eyalete ve universitesine gore degisiklik gosterebilir, mesela bayernde cogu hochschule ve universitede 3 kez sinava girebilme gibi bi sinirlama var. bazi yerlerde olmadigini bazi arkadaslar paylasmisti onceden.

dedigin basarisizlik olayinda bu sinirlamanin da etkisi var. bunun disinda buraya ayak uyduramayip gidenler de var.

universite egitimini yanlis kriterlerde ariyosun. su kadar calismayla bitirebilecegin okul kisiden kisiye degisiklik gosterir. bi ders hosuna gider 1 saatlik calismalarla rahat gecersin, baska biri hosuna gitmez alisamazsin 3 saatlik calismalarla zor gecersin.

almanca egitimine en kisa surede baslamani tavsiye ederim.

Melih145

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen Melih145 » Pzr Ara 08, 2013 2:30 pm

Ya ben hayatimda kimya calismamis biriyim , saat verieken bu kadar calisma ile yapabilirmiyim demek istedim . Almancaya baslamam imkansiz gibi bir sey cok yogun bi ders programim kurslarim var. Ailem Almamyaya bile gideceksem iyi bir derece yapip gitmem konusunda beni uyariyorsar onun icin Almancaya en erken yazin baslayabilirim

Melih145

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen Melih145 » Pzt Ara 09, 2013 11:12 pm

Baska yardimci olabilecek var mi ?

pardon

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen pardon » Sal Ara 10, 2013 7:30 am

Mimarlikta sayisal yetenege pek ihtiyacin yok. Temel seviyede matematik bilgisi yeterli olur. %13 orani da yalan, kim yapmis ve kimlere sormus?? Ayrica dogru olsa bile seni ilgilendirmemeli bence. Sen duzgun calisirsan, duzenli calisma aliskanligi olan biriysen ve okudugun alana istekli isen bitirmemen icin pek bir neden yok. Turkiye\'den gelenlerin profiline bakip ona gore de karar ver. Turkiye\'de lise notlari kotu, tembel kisiler gelip burada o istatistigi de cikabilir. O tarz kisilerin basarili olmasi zaten sans. Iyi bir liseden iyi notlarla mezun kisinin cok da zorlanacagini sanmam. Dediklerim her alan icin gecerli.

Borumu

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen Borumu » Sal Ara 10, 2013 1:16 pm

%13 u uniyi bitirmis sonucunu kim cikardi bilmiyorum ancak bence yalandir.En cok basarisizlik almanca kursunda oluyor yaridan fazla Turk geri donuyor.Benim ilk semester, Makine muhendisligi okuyorum.Derslerden hicbirsey anlamiyorum ama normal bence uniye girdikten sonra bir sekilde bitirilir.Oyle uniyi birakip geri donen pek kimseyi tanimiyorum.

Melih145

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen Melih145 » Sal Ara 10, 2013 9:11 pm

Bana onerebilceginiz iyi bir bolum var mi ? Ve bir sey sorabilirmiyim dersleri anlamiyorsan nasil calisiyorsun veya nasil geciyorsun

pardon

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen pardon » Sal Ara 10, 2013 9:39 pm

Ilk 1-2 donem derslerde anlama guclugu cekebilirsin, bunu da evde tekrar yaparak, daha cok skript ve kitaplardan calisarak kapatmalisin. 1-2 donemden sonra Almancan daha iyi oturuyor ve dersleri daha iyi anliyorsun. Bolum tavsiyesini sana kimse yapamaz, kendin karar vermelisin. Sevdigin ve yeteneginin oldugu alan bul.

Borumu

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen Borumu » Sal Ara 10, 2013 11:06 pm

Matematik fizik heryerde ayni notlari duzenli tutup calisiyorum anlamadigimi soruyorum almanci Turk ogrenciler sagolsun bazilari yardimci oluyor.

Melih145

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen Melih145 » Sal Ara 10, 2013 11:59 pm

Bolum konusunda sevdigim olabilir fakat beni asiri zorlamayacak seyler istiyorum , internette okudugum bazi bilgilir beni urkutuyor mesela hukugu hic kalmadan bitirmek zormus , mimarlikta mulakat varmis vs vs . Suan kafam karisik tercih yapmadan once hangi meslege yonelecegimi bilmiyorum

pardon

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen pardon » Çrş Ara 11, 2013 12:57 am

Mimarlikta her universitede mulakat yok, sadece bazilarinda var. Sanirim daha cok sanat universitelerinde mulakat oluyor.

beckship

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen beckship » Çrş Ara 11, 2013 1:32 am

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Mimarlikta her universitede mulakat yok, sadece bazilarinda var. Sanirim daha cok sanat universitelerinde mulakat oluyor.[/quote]

Mulakat olmayan universiteler hangileri?

pardon

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen pardon » Çrş Ara 11, 2013 2:54 pm

O kadar detayli bilmiyorum, istedigin universitenin sitelerinden bilgi alabilirsin var mi diye.

Melih145

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen Melih145 » Çrş Ara 11, 2013 7:27 pm

almanyada bana onerebilceginiz bir bolum var mi

Melih145

Almanyada Mimarlik

Mesaj gönderen Melih145 » Pzt Ara 16, 2013 6:59 pm

konu hala guncel