Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabancilar Polisinde isler karismis

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
chnsbs

Mesaj gönderen chnsbs » Cum Ara 06, 2013 1:34 pm

merhaba arkadaslar,

6 kasim\'da istanbul\'da master egitimi icin vize basvurusunda bulundum. Bugun itibariyle 1 ay oluyor ve halen bir cevap yok.

Durumu kisaca anlatmaya calisayim. Okul Aachen\'da oldugu icin belgelerim de ilk olarak Aachen yabancilar polisine gitmis. 1 Hafta gectikten sonra aachen\'i arayip sordugumda bana soylenen su oldu: "Vize basvurusunu yaptiginiz gun, onceki almanya ikametinizle ilgili Bochum yabancilar polisinden bilgi istedik onu bekliyoruz."(Belirteyim; 1 yil kadar bochum\'da erasmus ogrencisiydim.) Daha sonra Bochum\'u aradik hemen ve soyledikleri sey "belgeniz arada kaynamis, hallediyoruz hemen" oldu. Tamam dedik , haftalardir bekliyorum ve bochum yabancilar polisi ile yaptigim onlarca telefon gorusmesine ragmen hala daha belgemi aachen\'a gondermediler ve aachen da o belge gelmedigi icin devam edemiyoruz surece diyor.

Bu durumda ne yapmam gerekir? Yetkili bir merci falan var midir onuyla alakali olarak basvurabilecegim?

Eylul ayindan beri master a gidecegim diye dolaniyorum ortada. bos bos oturuyorum o vakitten beri. moralim asiri derecede bozuk. beceriksiz memurlar yuzunden bir belgenin 4-5 ayimi yemesi kanima dokunuyor.

simdiden tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 06, 2013 2:19 pm

http://deutschstudent.de/news.php?readmore=89

araman gereken numara yukarda yaziyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com