Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Dil Kursu Ogrenciyken Calism

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zorba43

Mesaj gönderen zorba43 » Prş Ara 05, 2013 12:04 am

Arkadaslar almanyada dil kursu ogrencisiyim.Ve galiba okudugum kadariyla calisamiyorum.Acaba calisma yontemi yokmu..Ya dilim acisindan ve dilimi gelistirmem acisindan biraz da cebime yardimci olmasi acisindan calisamiyormuyum bir yolu yokmudur?

johannical

Mesaj gönderen johannical » Prş Ara 05, 2013 1:06 am

Tatillerde.

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Ara 05, 2013 4:05 am

resmi olarak calisamassin anca okul tatillerinde veya kacak :)

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Sal Ara 24, 2013 9:14 pm

Kacak calismanin cezasi nedir peki?Sinirdisi gibi bir sey soz konusu olurmu yoksa sadece para cezasimi var?
Sirinirdisi gibi bir durum varsa boyle bir ise girismek akil disi olur.

Banada dil kursu suresince calisma izni vermemisler.Zaten kacak calisan birini yakalamak cok dusuk bir ihtimal sanirsam.Sadece sikayet uzerine yakalarlar heralde diye dusunuyorum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ara 25, 2013 5:50 am

calistigin yere gore degisir yakalanma durumun. bazi islerde calisanlara spontane kontroller oldugunu duydum ozellikle insaat islerinde cok kontrol ediyolar diyolardi. hatta bazi kisiler sosyal guvenlik numaralarini hep yaninda tasiyolar. bir ikisine sordugumda kontrol icin tutuyorum yanimda demisti.

tabiki de akil disi olur bunu yapmak. eger ki ogrenci olarak gelip de kacak calisiyo olarak yakalanirsa biri, ibraz ettigi amac disinda almanyaya gelmis muamelesi gormesi muhtemel. bu durumda da ne olur? oturumu veya neyi varsa iptal edilip sinirdisi edilebilir.