Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul, yine! =)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
guneyguldu

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen guneyguldu » Pzr Oca 12, 2014 7:46 pm

arkadaslar sartli kabul icin bi zaman var mi ? yani sartli kabul icin basvurdugumuzda bi deadline olayina bagli miyiz ? sansima talihime en cok istedigim okullar sartli kabul vermiyor :(
Guney Guldu
Psikolog

izzy

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen izzy » Pzr Oca 12, 2014 9:08 pm

Baglisin.

MBau

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen MBau » Pzt Oca 13, 2014 1:32 am

Bagli diye biliyorum. Normal deadline\'lardan farkli fakat. Mesela Paderborn Uni icin 15 Subat.

Sencer

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen Sencer » Pzt Oca 13, 2014 1:42 am

Vize olaylarini cabuklastirmak istiyorsan, sartli kabul olayina pek takma. Siradan bir yerden al, dil okulundan sonra TestDaf skorlarini yuksek al ve tekrar arzu ettigin okula basvuru yap kabul edilirsen gidersin.

pia

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen pia » Pzt Oca 13, 2014 11:19 am

Bagli degilsin, Almanca kursu yapacaksan istedigin zaman(osym belgen elindeyse ) basvurabilirsin.

guneyguldu

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen guneyguldu » Pzt Oca 13, 2014 12:15 pm

osym belgem de var elimde. ama halihazirda lisans mezunuyum. Diploma yerine gecici mezuniyet gotursem sikinti olur mu ?
Guney Guldu
Psikolog

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 13, 2014 1:00 pm

hayir sorun olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

guneyguldu

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen guneyguldu » Prş Oca 16, 2014 10:51 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

hayir sorun olmaz.[/quote]

herkesin rahatlikla sartli kabul aldigi Konstanz\'dan bana soyle bi mail geldi...

Dear Madam/Sir ,

Thank you for your interest in the University of Konstanz.
For information about our study programme and the application procedure, click here:

http://www.studium.uni-konstanz.de/en/p ... -of-study/
http://www.studium.uni-konstanz.de/en/a ... om-abroad/

Please note that advanced knowledge in German is necessary for studies.

http://www.studium.uni-konstanz.de/bewe ... enntnisse/

Our university don´t issue "conditional acceptance letter", the reasen for this is we don´t offer German preporatory courses for applicants.

It is only possible to verify equivalence of your degree as part of the application procedure at the University of Konstanz. We kindly ask for understanding, that we are not able to make pre-checks for applications.

Many valuable basic information about studying in Germany can be found here:
http://www.daad.de/deutschland
http://www.study-in.de/
www.inobis.de
www.anabin.kmk.org

Best regards

--
Lora Schlothauer, M.A.
Zulassungsstelle fur auslaendische Studienbewerber/innen

Basvurdugum hicbi okul sartli kabul vermiyor. Duisburg-Essen\'de bolumum yok. Ne yapabilirim, bi fikri olan var mi arkadaslar? :( :( :(
Guney Guldu
Psikolog

guneyguldu

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen guneyguldu » Prş Oca 16, 2014 7:06 pm

arkadaslar bi fikri olan yok mu ya :(
Guney Guldu
Psikolog

sway

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen sway » Prş Oca 16, 2014 7:31 pm

herkezin aldigi sartli kabul belgesi diye birsey yok.
ben herseyi dogru yaptigimi dusunerek yaptigim 2 okula basvurumda basarisiz olmustum.

gelen mail de benim anladigim.

Our university don´t issue "conditional acceptance letter", the reasen for this is we don´t offer German preporatory courses for applicants.

universitemiz sartli kabul mektubu yayinlamiyr. biz almanca hazirlik okulu sunmuyor teklif etmiyrz diyor.

verdikleri linkte basvuru prosudurlerinden bahsediyr.

adamlara ben sartli kabul istiyorum diyemezsin diye biliyrm. sen ona uygun basvuru yaptiginda sana zaten o sekilde bir kabul vercekler diye biliyorum

yanlisim varsa affola

guneyguldu

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen guneyguldu » Prş Oca 16, 2014 7:38 pm

[quote]sway tarafindan yazilan metin:

herkezin aldigi sartli kabul belgesi diye birsey yok.
ben herseyi dogru yaptigimi dusunerek yaptigim 2 okula basvurumda basarisiz olmustum.

gelen mail de benim anladigim.

universitemiz sartli kabul mektubu yayinlamiyr. biz almanca hazirlik okulu sunmuyor teklif etmiyrz diyor.

verdikleri linkte basvuru prosudurlerinden bahsediyr.

adamlara ben sartli kabul istiyorum diyemezsin diye biliyrm. sen ona uygun basvuru yaptiginda sana zaten o sekilde bir kabul vercekler diye biliyorum

yanlisim varsa affola[/quote]

dogru diyor da olabilirsin pek tabii, ama international office\'teki kisiler bilmez mi acaba? benim aklima da o takildigindan mail atip sordum..
Guney Guldu
Psikolog

Kullanıcı avatarı
welly275

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen welly275 » Prş Oca 16, 2014 7:46 pm

herkesin aldigi sartli kabullerde almanca kursuna kabul seklinde gelir.

yani gelen yazida su bolume su donem icin basvurmustur. bolum icin gerekli sartlari dil sarti haricinde saglamaktadir gibi ya da bunu anlatan bi yazi sonrasinda da almanca kursuna kabul edildigine dair bi yazi gelir.

devaminda bu kabulun basvurulan donem icin oldugu sonraki donemler icin yeniden basvuru yapman ve degerlendirmeye alinman gerektigi gibi seyler yazar.

konstanz tan gelen yazida almanca kurslari olmadigi icin sartli kabul vermediklerini anlatiyo. konstanz normalde sartli kabul veriyo mu bilmiyorum ama gelen yaziya gore vermedigini anliyorum ben.

almanyada her okul sartli kabul vermez. sartli kabul veren okullara sartli kabul icin basvurucaksin sonra istersen kaydini baska okula yaparsin. istersen de dil sartini turkiyede yerine getirir sonra istedigin okula basvuru yapar ve kesin kabul alirsin.

guneyguldu

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen guneyguldu » Prş Oca 16, 2014 8:19 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

yani gelen yazida su bolume su donem icin basvurmustur. bolum icin gerekli sartlari dil sarti haricinde saglamaktadir gibi ya da bunu anlatan bi yazi sonrasinda da almanca kursuna kabul edildigine dair bi yazi gelir.

devaminda bu kabulun basvurulan donem icin oldugu sonraki donemler icin yeniden basvuru yapman ve degerlendirmeye alinman gerektigi gibi seyler yazar.

konstanz tan gelen yazida almanca kurslari olmadigi icin sartli kabul vermediklerini anlatiyo. konstanz normalde sartli kabul veriyo mu bilmiyorum ama gelen yaziya gore vermedigini anliyorum ben.

almanyada her okul sartli kabul vermez. sartli kabul veren okullara sartli kabul icin basvurucaksin sonra istersen kaydini baska okula yaparsin. istersen de dil sartini turkiyede yerine getirir sonra istedigin okula basvuru yapar ve kesin kabul alirsin.[/quote]

tesekkurler bilgi icin..

bir sorum daha olacak. diyelim ki dusseldorf uni. den dil kursuna kabul aldigimi belirten belgeleri aldim. illa o okulun sprachkurs una mi basvurmam gerekiyor ? baska bir dil okuluna gidebilir miyim ?
Guney Guldu
Psikolog

Sencer

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen Sencer » Cum Oca 17, 2014 1:23 am

[quote]guneyguldu tarafindan yazilan metin:

almanyada her okul sartli kabul vermez. sartli kabul veren okullara sartli kabul icin basvurucaksin sonra istersen kaydini baska okula yaparsin. istersen de dil sartini turkiyede yerine getirir sonra istedigin okula basvuru yapar ve kesin kabul alirsin.[/quote]

tesekkurler bilgi icin..

bir sorum daha olacak. diyelim ki dusseldorf uni. den dil kursuna kabul aldigimi belirten belgeleri aldim. illa o okulun sprachkurs una mi basvurmam gerekiyor ? baska bir dil okuluna gidebilir miyim ?[/quote]

Bu sartli kabul mevzusu aslinda tamamen ogrenci vizesi alabilmek icin prosedur, bende lisans egitimi icin basvurdum, Duisburg-Essen ve Paderborn dan kabul aldim fakat dil okuluna Berlinde gidecegim. Ve dil sartini tamamladiktan sonra da TU Berline basvuru yapmayi dusunuyorum. Buyuk ihtimal ile yuksek lisans icinde aynisi gecerli olmasi lazim.

izzy

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen izzy » Cum Oca 17, 2014 4:08 am

[quote]guneyguldu tarafindan yazilan metin:

tesekkurler bilgi icin..

bir sorum daha olacak. diyelim ki dusseldorf uni. den dil kursuna kabul aldigimi belirten belgeleri aldim. illa o okulun sprachkurs una mi basvurmam gerekiyor ? baska bir dil okuluna gidebilir miyim ?[/quote]

Vize de hangi dil okuluna gidecegini belirttiysen ona gitmek zorundasin. En azindan oturum alana kadar.

sivankayas

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen sivankayas » Pzr Oca 19, 2014 2:26 am

Herkese Merhaba.
2 ay once Almanya vizemi aldim ve Munih\'e geldim. Ayrica 2014 Agustos\'una kadar da oturum verdiler. Su anda dil kursuna gidiyorum.
Sormak istedigim su:
Sartli kabul icin basvuru yapmak istiyorum. Hangi tarihler arasinda basvurabilirim, hangi belgeleri saglamam gerekiyor?
Bu konunun asamalari ile ilgili genel bir bilgilendirme yapacak arkadaslara cok minnettar olurum. Universitelerin sitelerinden pek birsey anlamadim. Mesela ben LMU\'ya girmek istiyorum. Nasil hareket etmeliyim.
Simdiden tesekkurler...

sivankayas

Sartli kabul, yine! =)

Mesaj gönderen sivankayas » Pzr Oca 19, 2014 2:27 am

Su an devam ettigim kurs LMU\'ya bagli bir kurs ayni zamanda.