Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize oncesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mrt

vize oncesi

Mesaj gönderen mrt » Pzr Kas 17, 2013 11:50 am

merhabalar vize konusunda birkac sorum olacak gorus ve onerilerinizi bekliyorum. sikilmadan okuyan ve cevaplayan herkese simdiden cok tesekkurler

1)Benim sordugum bir danisman sirket vize gorusmesine gitmeden once konsoloslugun dil kursu ucretinin tamaminin yatirilmasini istedigini ve 3000€ 36 hafta ve haftalik 20 dersin altindaki kurslarda sorun cikartabileceklerini soyledi.Bunlar ne derece dogru?( bana koln tandem i onerdi su an 3,335 € 36 haftalik ve haftada 20 ders)

2)Almanyaya gittigimde birkac hafta belki 1-2 ay kolnde akrabalarda kalmayi dusunuyorum.En azindan biraz sehre ve ulkeye alisana kadar sonra ise yurtta kalmayi dusunuyorum.Konsolosluga gidince akrabalarin yaninda kalicam deyip sorun yasayanlar oldugunu biliyorum birde zaten garantorle basvurucam iyice sorun olmamasi icin yurtun ilk taksidini yatirip yurtta kalcam deyipte gidince kalmasam ne gibi sorunlar cikabilir karsima sizin onerileriniz ne olur bu konuda.

3)Su an istanbul da A1 kursuna devam ediyorum.20 aralikta burada goethe de a1 sinavim var ama almanyadaki dil kursu ocak 15 te basliyor.Yani A1 belgesini alip basvursam vizenin ocak 15 e yetismesi zor.Bende kursun hocasinda kursa gittigime dair referans alip birde goethe nin sinav ucretini yatirdigim makbuzu goturmek istiyorum uzerinde sinav tarihi falan yaziyor zaten.Bunlarin faydasi olur mu bilmiyorum yoksa belgeyi alinca mi basvurmaliyim sizce?

4)Duisburg tan makina muhendisligi icin sartli kabulum var tr de otomotiv muhendisligi kazandim yani almanya da dsh gecince universiteyi ve bolumu degistirmeyi dusunuyorum konsoloslukta neden bu universiteyi ve bolumu sectigimi sorduklarinda ne demeliyim sizce seneye degistirecegim tarzi seyler soylememem gerek galiba ve bitirince tr ye donucem demeli miyim?

5)Ben Ankara konsolosluguna bagliyim bazi kisiler istanbuldan vize almasini ankara ya gore daha kolay oldugunu soyluyorlar bu ne kadar dogru?Eger dogruysa Ankaranin zorluklari nelerdir ne yapmaliyim?

Sikilmadan okuyan ve cevaplayan herkese tekrar cok tesekkur ederim.Saygilar.

Kullanıcı avatarı
welly275

vize oncesi

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Kas 17, 2013 12:02 pm

1) dil kursu ucretinin tamamini yatirma zorunlulugu yok diye biliyorum. 2 kur falandi sanirim. haftalik 20 ders saati altinda oldugunda sorun cikabildigi dogru.

2) ikna olmayip ret vermek istediklerinde ipe sapa gelmeyecek nedenlerden ret verdiklerini gordum. yani ne yaparsan yap, denk geldigin memur ret vermeyi kafaya koyduysa neden gozunun ustunde kas var da olur.

3) goetheden ogrenci olduguna dair belge alman yeterli bana gore. hocadan referans almak istiyosan sen bilirsin kotulugu olmaz.

4)bu konuda bisey diyemem.

Deadly Impact

vize oncesi

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Kas 17, 2013 1:19 pm

5) Istanbul\'un durumunu tam bilmiyorum ama Ankara gercekten cok sorun cikariyor. Bir de ilgisizlik ve vurdumduymazlik oldukca fazla.

Kullanıcı avatarı
welly275

vize oncesi

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Kas 17, 2013 3:18 pm

5)bu konuda bisey diyemem.

4) sana kalmis. diyelim ki almanyaya geldin sonrasinda fikir degistirdin ve baska okul ve bolume geciceksin bunda bi engel yok. degistirme hakkin var.