Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

bloke hesap is bankasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lawless

bloke hesap is bankasi

Mesaj gönderen lawless » Sal Kas 12, 2013 12:11 am

mrb arkadaslar

Bloke hesap actirmak icin yurt disindaki is bankasina mail attim onlarda en yakindaki is bankasi subesine gidip actirabilecegimi soyleyen bir mail attilar bende oyle yaptim.
Subedeki gorevli bayanlar boyle bir hizmetimiz yok deselerde sonunda ikna oldular ve hesapla ilgili hangi evraklarin gerektigini ogrenmemi istediler bende bana gonderilen mail gosterdim. Gorevli bayan stuttgart\'taki sube ile irtibata gecmek istedi fakat bir turlu ulasamadi. Ben yeniden stuttgart subesine mail attim onlarda bana sinreji yolu ile Kayit Belgesi, Passfotokopisi, Kimlik Fotokopisi, Dilekce yazisini gondermem gerektigini yazan bir mail attilar.
Bugun yeniden bankaya gittim sabirla gorevli bayana bunlari gondermemiz gerektigini anlattim. Neyse gonderdik bu gun aksam yeni bir mail geldi.

1-Bloke edilecek hesap tutarini ve sahis bilgilerini iceren dilekce yazisi
2-Pasaport ve kimlik fotokopileri
Ile birlikte basvurmaniz gerekiyor.

Soz konusu dokumanlarin subemize ulasmasina muteakip hesap acilis formlari subenize e-posta araciligi ile gonderilir.

Bu evraklar universitenin tastik yazisi ile birlikte konsolosluk huzurunda imzalanip tastiklendikten sonra subemize ulastirilmasi halinde blokeli hesap acilmakta ve hesap numarasi size bildirilmektedir.

Sonuc olarak ogrenmek istedigim birsey var bloke hesap icin illa konsolosluga gitmem gerekiyor mu?

Bloke hesabi turkiyede baska bir banka yardimiyla acamaz miyim?
Not: ben sadece dil kursuna gidecegim yani un. kayit belgesi falan yok

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

bloke hesap is bankasi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Kas 12, 2013 8:36 am

Konsolosluktan formlari onaylatman gerekli.Pass. fotokopinle birlikte.Tabii en mantiklisi Deutsche Banktan actirmak.

lordin

bloke hesap is bankasi

Mesaj gönderen lordin » Sal Kas 12, 2013 11:10 am

Fahri konsolosluklar da onayliyor formlari. yasadigin sehre en yakin olanini Konsolosluk sitesinden bulabillirsin.

EA

bloke hesap is bankasi

Mesaj gönderen EA » Sal Kas 12, 2013 11:56 am

bende seninle ayni sorunu yasadim ondan stuttgart degil en yakin sehirdeki karlshuhedeki is bankasindan actim onlar konsolosluk onayi istemiyor
almanyadaki her is bankasinin prosedurleri vs farkli her ne kadar cok anlam veremediysemde

Sencer

bloke hesap is bankasi

Mesaj gönderen Sencer » Sal Kas 12, 2013 1:24 pm

Berlinde ki Is Bankasinin prosedurleri hakkinda bilgisi olan var mi? konsolosluk onayi falan istemiyorlarsa sahsen Is bankasindan actirmayi dusunebilirim.Is Bankasi ve DB arasinda kararsiz kaldim. DB sureci cok uzun ve Vize gorusmeme 1 ay var acaba yetisir mi diye tereddutlerim var acikcasi.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

bloke hesap is bankasi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Kas 15, 2013 8:57 am

1aya kesin yetisir.

lawless

bloke hesap is bankasi

Mesaj gönderen lawless » Cum Kas 22, 2013 10:19 pm

arkadaslar hesabi 1 gunde actirtim
ayni gun swift yaptim kisacasi butun islemler toplamda 4 gun surdu

Borumu

bloke hesap is bankasi

Mesaj gönderen Borumu » Cmt Kas 23, 2013 12:53 am

Isbankasiyla ugrasmayin gidin bir teb subesine Turkiyede 8bin€ degerinde Tl hesabi acin bankadan belge isteyin guncel kura gore su kisinin su kadar euro degerinde Tl si vardir diye buna ilave dunyanin heryerinden ucretsiz para cekebileceginiz bankalar var deutsche bank o listede o bankalarin yazili kagidida isteyin.2 sayfa kagit ve bunlari almancaya tercume ettirin olay bu kadar vizenizi alabilirsiniz. Braunschweig yabancilar polisi bu olayi kabul ediyor.Etmemesi icin bir nedende yok tebin kartiyla komisyonsuz dunyanin cogu ulkesinden para cekebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
welly275

bloke hesap is bankasi

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Kas 23, 2013 2:04 am

olay komisyon alinip alinmamasi degil, alman kanunlarina gore isleyen bi banka olmasi.

en basitinden bakarsak; turkiyede bloke hesap diye biseyi simdiye kadar hic duymadim ben. bu bile turkiyeden hesabin vize basvurusunda ise yaramayacagini gosterir.

vizeyi alirsiniz almanyaya gidersiniz, oturumunuzu alirsiniz, sonra uzatmaya gittiginizde bunu kabul edebilirler belki. ama ilk basta ise yaramasi cok zor.

Borumu

bloke hesap is bankasi

Mesaj gönderen Borumu » Cmt Kas 23, 2013 12:55 pm

Olabilir vize uzatmak istedigimi soyledigimde kabul ettiler ilk vize basvurusunda bilemiyorum

Cansuxx

bloke hesap is bankasi

Mesaj gönderen Cansuxx » Pzr Kas 24, 2013 2:38 am

Is bankasini tavsiye etmem, DB den yapman daha cok daha iyi olur. Ing banktan falan swift ile yapiyorlar basitce. En azindan sonrasinda da kafan rahat olur.