Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

At11 ile oturum uzatma

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cancolag

At11 ile oturum uzatma

Mesaj gönderen cancolag » Çrş Eki 30, 2013 4:50 pm

Uzun bir aradan sonra merhaba, su an almanya\'dayim ve 1 2 hafta icinde oturum uzatmaya gidecegim. Okula kayit olurken international officede aok gorevlileri vardi, at11\'i gosterdim bana bir kagit duzenleyip verdiler ve okula saglik sigortasi diye onu gosterdim. Ben aok\'dan sigortali oldugumu ama at11 sayesinde odemeyi turkiye\'deki sgkdan aldiklarini dusunuyordum ama sanirim oyle degilmis, sigortayla ilgili belge almak icin bugun aok burosuna gittim ve sen turkiyeden sigortalisin aok\'dan degil dediler, oturum uzatmada bunu mu gostericem peki dedim, bilmiyoruz dediler. Burdan sormak istedim at11\'i isleme koymak icin bir seyler gerekiyor diye hatirliyorum direk bununla oturum uzatabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
welly275

At11 ile oturum uzatma

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eki 30, 2013 5:03 pm

aok nin belgesi senin almanyada alman kurumlarindan sigorta yaptirmaktan muaf oldugunu soyluyo. yani sigortan turkiyede. almanya ve turkiye arasindaki anlasmalardan falan ortaya cikan bi durum. saglik giderlerin bu durumda turkiye tarafindan karsilaniyo ama bunu sordugun memur bilmeyebilir, ben de sistemin nasil isledigini bilmiyorum.

benim kanaatim aok nin verdigi o belgeyi gosterdiginde oturumunu uzatbilirsin sorun cikmadan.

cancolag

At11 ile oturum uzatma

Mesaj gönderen cancolag » Çrş Eki 30, 2013 6:46 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

aok nin belgesi senin almanyada alman kurumlarindan sigorta yaptirmaktan muaf oldugunu soyluyo. yani sigortan turkiyede. almanya ve turkiye arasindaki anlasmalardan falan ortaya cikan bi durum. saglik giderlerin bu durumda turkiye tarafindan karsilaniyo ama bunu sordugun memur bilmeyebilir, ben de sistemin nasil isledigini bilmiyorum.

benim kanaatim aok nin verdigi o belgeyi gosterdiginde oturumunu uzatbilirsin sorun cikmadan.[/quote]

Iste aok\'nin verdigi belgeyi kayitta okula verdik direk tek bir kopya verdiler cunku. Kadina kayit gunu belge verdiklerini soyledigimde evet ama aok\'dan sigortali oldugun anlamina gelmiyor tarzi bir seyler soyledi henuz almancam cok iyi olmadigi icin anlayadim bir kismini :D

Kullanıcı avatarı
welly275

At11 ile oturum uzatma

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eki 30, 2013 9:42 pm

tmm sen git AOKya tekrar. AT-11 i goster. almanyada sigortadan muaf olduguma dair belgeyi tekrar almak istiyorum de cikartmalari gerek. bundan sonra da orijinal belge vermemeye calis elinden geldigince :)

nuernberger

At11 ile oturum uzatma

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Haz 23, 2014 11:48 am

Konunun ustunden nerdeyse 1 yil kadar bir sure gecmis. Peki cancolag ne oldu son durum? welly\'nin dedigi sekilde yapinca oturumunu uzatabildin mi?

GK

At11 ile oturum uzatma

Mesaj gönderen GK » Sal Haz 24, 2014 10:18 pm

o sekilde uzatan arkadaslarim oldu bi problem olmuyor zaten sigorta sirketinden aldigin belgede turkiye ile anlasma oldugundan dolayi sigortadan muaf oldugun yaziyor.