Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize/Studienkolleg/Sorular

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
celticayvali

Mesaj gönderen celticayvali » Pzr Eki 27, 2013 7:43 am

Merhaba Arkadaslar , 10 gun sonra vize gorusmem var ve haliyle herkez gibi heyecanliyim.Belgelerimi toparlamaya calisiyorum ve vize de sorulabilecek sorularin cevaplarini dusnuyorum.Sizin yazdiginiz vize anilarinizdan okudugum kadariyla gorusme 10 dakikayi gecmiyormus ve sorular da standart.

Ama benim durumum biraz farkli oldugu icin benim gorusmemim anormel geciceginden eminim.

Simdi ben Almanyada lisans egitimi yapmak istiyorum ve Essen-Duisburg a basvurdum ve Studienkollege gitmem gerektigi yazilan bir sartli kabul yolladilar.Hemen Bochum Studienkolleg i ne basvurdum ama basvurali 12 gun filan oldu.Simdi buraya kadar hersey normal.Ama benim kafami karistiran sorular var.

1) Vize gorusmesinde, sen Studienkolleg e gidiceksin hani Studienkollegden gelen kabul nerde diye sorarlar mi? (ben de yolda geliyor daha 22 gun oldu yollayali dersem ne kadar inandirici yada etkileyici olur)

2) Yada, sen Ogrenci vizesine basvurmana gerek yok sen Studienkolleg e gidiceksin sana Kurs vizesi verelim derler mi ?

3) Veya Studienkolleg e gidiceginin garantisi yok ki daha sinavi gecmen gerekiyor (11 ocakta Studienkolleg e girebilmek icin Aufnahmetest sinavi var.22 ocakta ders basliyor) Ya gecemezsen sinavi ? derlerse napcam ben kafam karisti benim.

Simdi Studienkolleg den gelicek olan sinava davet kabulunu aldiktan sonra mi gidiyim ? yoksa sorun cikarmazlar mi ?

YARDIM EDERSENIZ COK SEVINIRIM

serhat29

Mesaj gönderen serhat29 » Pzr Eki 27, 2013 1:21 pm

1) Ben de Studienkolleg yapacagim. vize gorusmesinde Zittau \'dan Studienkolleg icin kabul almistim gelen kabul kagida bakti ve Aufnahmetest sinavi girdin mi diye sordu sinav subatin 20 sinde. 4 gun once vizem geldi gorusmeye giderken Studienkolleg kabulunun yaninda olmasi gerek.Inandirici olacagini sanmiyorum gorusmeye girene kadar tehmin etmeye calis.

2) Demezler.

3)Bana ole bir sey sormadi sinava girdin mi hayir dedim sinav subatin 20 sinde dedim tamam dedi.

Studienkolleg ten kabul kagidin gelsin oyle gir vize gorusmesine.
Bochum Studienkolleg herhangi bir cevap geldimi ?
serhatkapucu

celticayvali

Mesaj gönderen celticayvali » Pzr Eki 27, 2013 4:35 pm

Vizenin gelmesi beni cok sevindirdi.Ozaman garanti olsun diye Studienkolleg den gelicek olan daveti beklicem.

Studienkollegin sana yolladigi davet kac gunde geldi tahmini olarak?

bide neden zittau yu sectin bende basvurucak 2. bir Studienkolleg ariyorum.Eger digerininin sinavini kazanamazsam zaman kaybi olmasin diye.Zittau nun onumuzdeki Aufnahmetest i 11 subattaymis.Belki oraya da basvurabilirim.Aufnahmetest i zor mu daha once girdin mi?

serhat29

Mesaj gönderen serhat29 » Pzt Eki 28, 2013 10:45 am

Ben siteden danismanlik aldim. Gurkan bey ilgilendi. Cevap gelmesi bir ayi buldu. Studienkolegler den kabul almak bir zor gibi 4 tane studienkollege basvurduk Kimisi kurs dolu kimisi sertifikayi sorun yapti en sonunda Zittau dan kabul aldik.

Tomerden aldigim A2 sertifikam vardi .Aufnahmetest hic girmedim Almanyaya gidince dil kursu yapip Almancami iyice gelistirdikten sonra girmeyi dusunuyorum.
serhatkapucu