Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universitelerin Dil Kurslari

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
supplychain

Mesaj gönderen supplychain » Pzr Eki 20, 2013 6:55 pm

Selam arkadaslar.

Bu sene lisans egitimimi tamamliyorum Turkiye\'de. Almanyada master yapmak istiyorum tabi almancam o seviyede degil. Turkiyede Ankara Universitesinin kursunu bitirdim (c1 seviyesi yani) . Hem aradan zaman gecti hem de turkiyedeki c1 ile almanyadaki c1 ayni degil farkindayim . O yuzden almanyada universitelerin dil kurslarini dusunuyorum ( ogrenci kimligi ile ucuz ulasim ve okullara oncelik veren yurtlar icin)

Simdi bir universitenin dil kursuna kayit yapabilmek icin forumda okudugum kadariyla 200 saat , 400 saat , 600 saat almanca gormus olmayi kanitlama gibi durumlar var. Benim elimde sadece ankara universitesinin verdigi bir dil diplomasi var uzerinde c1 yaziyor muhurlu falan bir sey. Ama hic bir sekilde kac saat ders gordugum falan yazmiyor. Yarin arayacagim tomeri ( ankara universitesinin dil kursu) ve bu tarz bir yazi verip veremeyeceklerini soracagim.

Sizce su kisi kursumuzda 400 saat almanca gormustur yazili bir resmi kagit isimi gorur mu? Yoksa 2012 haziran tarihli bu tomer c1 dil diplomasi da isimi gorur mu?

( Onceden goetheye gitmistim ordan verilen sertifikalarda kurda kac saat ders oldugu falan yaziyordu)

Usenmeden okuyan ve cevap verecek arkadaslara simdiden tesekkuru bir borc bilirim.

radusee

Mesaj gönderen radusee » Sal Eki 22, 2013 4:13 pm

Merhaba Arkadaslar,

Bochum uni\'de Lisans tamamlama yapacagim fakat onun oncesinde Dil kursuna basliyacagim Dortmund ta ulasim icin tikketin okuldan almam gerektigi soylendi Bochum uni tikket veriyor mu dil kursuna gittigim halde? Birde ogrenci kimlik kartimi dil kursuna gidiyorken alabilir miyim?