Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabancilar Polisi Onay Verdik Demis

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Cum Eki 18, 2013 12:36 am

Arkadaslar forumda ki mesajlarimi da okumussunuzdur iki aydir vize sonucu bekliyorum 3 hafta once aradigimda kagitlarimin hala almanya ya gitmedigini soylemislerdi. almanya da anlastigim dil okulu ayni zamanda islerimle ugrasiyor ve bugun yabancilar polisini aramislar onlar kagitlarin onaylanip ankara ya gonderildigini ama son kararin Ankra nin verecegini soylemisler. arkadaslar sizce yabancilar polisinin onay verdigi kagidi ret verirler mi? (birinci basvurumda ret almistim ama o zaman kagitlarimi almanya ya bile gondermemisler yabancilar polisi kagitlarin gelmedigini soylemisti)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 18, 2013 9:37 am

Kagitlar onaylandi Ankaraya yollandi tarzi bir bilgiyi burdaki yabancilar polisi telefonda soylemez, bir yanlis anlasilma olmus.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eki 18, 2013 10:32 am

munih yabancilar dairesi bize soylemisti. cevap coktan olumlu olarak gonderildi demislerdi. hatta konsolosluk gelmediginde israr ettiginde schweigefrist denen surenin gectigini ve aslinda konsoloslugun vizeyi vermesi gerektigi de soylediler. konsolosluk yine de diretince yabancilar subesinin ugrasarak konsoloslukla iletisime gecmesini sagladik

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Cum Eki 18, 2013 3:21 pm

benim gitmek istedigim sehir koln ve egitim danismanligimi yapan kurum ayni zamanda dil okulum. ilk basvurumda ret aldigimda da bizzat kendisi gidip yabancilar polisine kagitlarin almanya ya gelmedigini ogrenmisti ama dun gittiginde ybancilar polisi kagitlarin onaylandigini bundan sonrasinin ankara ya bagli oldugunu soylemis. egitim danismanim dedigim koln de schiller language dil okulu. pazartesi bizzat kendim arayacagim demis ankara yi. ( bunlari bana demedi cunku onunla konusacak kadar almancam yok :))

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Çrş Eki 23, 2013 8:30 pm

almanya da ki dil okulum konsolosluga ulasmis dun ama bilgi vermemisler kendisine bilgi verebiliriz sadece demisler ama ben ulasamadigim icin bilgi fln alamiyorum. ben niyeti bozdum artik arkadaslar yarin sabah ankara biletimi aldim 4 saatlik yol olmasina ragmen konslosluga kadar gidecegim. yarin zaten ogleden sonra eksik evrak kabul gunu bir sekilde iceri girmeyi umut ediyorum ne olursa olsun bilgi almaliyim artik sonucta yabancilar polisi onay veriyor ama bunlar hala sessiz.sizce yarin bilgi alabilir miyim

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eki 23, 2013 8:46 pm

iceriye girmeyi unut, israrlarin sonucu kapidaki gorevlilerin icerdeki memurdan bilgi almasini saglayabilirsen sanslisin.

ben oyle izmirde kapida kaldim.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Çrş Eki 23, 2013 8:48 pm

20 agustosta bloke hesap dekontumu goturdugumde sorgusuz almislardi eksik evrak diye simdi de denesem yemez mi yani

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eki 23, 2013 8:55 pm

ankarayi hic gormedim nasildir bilmiyorum ama bence iceri almazlar. eksik evraklar girer iceri genelde. bence bilgi almak icin iceri giremezsin. kapidan bilgi verirler belki.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Çrş Eki 23, 2013 9:17 pm

peki sizce ne yapmaliyim artik 2 ayi da gecti ve yabancilar polisi de bizden onay geldi demisken bu kadar beklemek sacma degil mi?

Resko

Mesaj gönderen Resko » Çrş Eki 23, 2013 11:06 pm

Hayirli olsun kardes...

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Çrş Eki 23, 2013 11:29 pm

hayirli olsun derken abi anlamadim

Mehmetemin123

Mesaj gönderen Mehmetemin123 » Prş Eki 24, 2013 1:08 am

kardes bende seninle ayni durumdayim 2 gun yabanci polis onaylandi dedi ama yarin gelicek pasaport sizce red alma durumum nedir ?

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Prş Eki 24, 2013 1:37 am

yarin sonucu yazar misin buraya birde hangi konsolosluk senin?

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Eki 24, 2013 10:01 am

[quote]psyhcopc tarafindan yazilan metin:

hayirli olsun derken abi anlamadim[/quote] Yabancilar Polisi onaylamis demissin bizde hayirli olsun dedik kardes

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Prş Eki 24, 2013 12:59 pm

Tamam ama baksana konsolosluktan hic ses yok yabancilar polisinin onayini hice sayarlar mi sizce

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Eki 28, 2013 10:51 am

Arkadaslar internetim yoktu yazamadim buraya da yazdigim gibi persembe gunu oglen tam 14:00 te konsoloslugun onundeydim birkac kisiyle sohbet ederken giremezsin dediler ama ben eksik evragim var dedim bakmadan aldilar iceri ve bekledim icerde baya.3 numarali kabine girdim ve turk bayan geldi sansima. Anlattim durumumu dil okulum yabancilar polisiyle gorusup kagitlarimin onaylanarak Turkiye ye gonderildigini ve bu yuzden konsolosluga geldigimi soyledim. Ama bayan bilgisayardaki bilgilere bakiyorum kagitlarinizda eksik var kagit getirmemissiniz dedi ve ben o an sok oldum biraz da sinirlendim tbi. Adamlar iki ay once kendi ellerimle goturdugum bloke hesap kagitlarini hala eksik diyorlar bana bu nasil olur iki ay once kendim verdim size ve iki aydir bos yere beklettiniz diye biraz soylendim. Inanin bayanin agzindan cikan tek kelime ozur dileriz gercekten ozur dileriz cok haklisiniz ozur dileriz sadece bunlari soyledi. Sizin yerinize ben olsam ben de guvenmezdim artik ama bana guvenin ben kendi ellerimle mudure goturcem ve size haber verecegim dedi benim tel numarami aldi birkac not yazdi 2 aydir bos yere bekletildigimi fln yazdi ama ne cikar bilmiyorum. Konsolosluktan ciktim dil okulumu aradim onlar inanmadi ben kendim gittim yabancilar polisine kendim ogrendim senin belgelerin buradan gonderilmis bence ihmal ettikleri icin zaman kaybi oldugu icin boyle bir yalan soylemisler dedi bakalim bir hafta daha bekleyecegim ben kesin arayacagim dedi bayan

Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzt Eki 28, 2013 3:40 pm

tamamen skandal olmus kardes Allah yardimcin olsun...

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Pzt Eki 28, 2013 9:28 pm

buradan sonrasi onemli iste bakalim arayacaklar mi dedikleri gibi. birde onceki msjda yazdigim gibi yabancilar polisinden gelen kabul icin boyle birsey yok der mi acaba konsolosluk bu da onemli biraz daha uzatmak icin.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Eki 28, 2013 9:32 pm

Seni elbet ararlar artik.yabancilar polisi onay verdiyse bence artik bitmistir o is ama sanirim buraninda red etme hakki var.

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Sal Eki 29, 2013 12:00 pm

bu konsolosluk Almanya nin verdigi onayi bile bozar bizi de ortada birakir