Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada ucuza haberlesme?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
erde6

Mesaj gönderen erde6 » Çrş Eki 09, 2013 10:50 am

Arkadaslar siz almanyada haberlesmek icin hangi operatoru kullaniyorsunuz?
En uygunu nedir, gider gitmez almam gerekecek, onerilerinizi bekliyorum.
Internet paketi kullanmiyorum sadece msj ve arama ozellikle arama acisindan hangisi uygundur yazabilirseniz sevinirim.

mgmgmg

Mesaj gönderen mgmgmg » Çrş Eki 09, 2013 12:30 pm

en uygunu aldi talk. 7,99\'a 300 dk +300 mb+ sebeke ici bedava + sinirsiz sms

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Eki 09, 2013 3:23 pm

turkiye ile ise turkcell europe

Cansuxx

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Eki 09, 2013 3:24 pm

almanya icinde o2 uygun bir fiyat verir ama orada cekti orada cekmedi problemi cok yasamazsin.

halillaksu

Mesaj gönderen halillaksu » Prş Eki 10, 2013 10:52 am

Turkiye ile en uygun turkcell europe ile konusursun.
ayda 15 euro
300 dk turkiye turkcell ve sabit hatlar veya almanyadaki mobil operatorleri ariyabiliyorsun
500 mb internet
Su ana kadar herhangi bir cekme problemi yasamadim

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Prş Eki 10, 2013 11:31 pm

aslinda en uygunu turk telekom diye biliyorum 20 euro ya sinirsiz avea ve sabit hatlar o2 lar sinirsiz ve turkiyede her yone de 100 dakika bence ideal

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Eki 12, 2013 2:43 am

artik avea sinirsiz degil
RASTAFARI

TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Cmt Eki 12, 2013 2:57 am

o2 kullaniyordum cerez gibi konto gidiyordu arkadaslarin tavsiyesi uzerine birde medion

mu ismi dandik kendi kral olan bi kart aldim 5 euro attirdim 8 kisi aradim 4.75 kalmis

dusun bu kadar iyi denemelisiniz bi test edin sizde

hergun bircok kisiyle konusuyorum bunlar alman hatlarina sahipler

cok az yiyor

schlb

Mesaj gönderen schlb » Pzt Eki 14, 2013 6:08 pm

Turkcell Europe Smart Plus\'a illa her ay 15 euro mu yuklemek lazim? Daha az yukleme yapma olanagi var mi?

Bir de Medion\'la Turkiye\'yi arayinca ne kadar gider?

prometheus

Mesaj gönderen prometheus » Pzt Eki 14, 2013 8:30 pm

aldi den bir Medion hat alip 15 euroya 5 gb internet aliyorsunuz ve Voip hesabinizla iletisim prblemini cozuyorsunuz. Ben oyle yapiyorum.

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Çrş Eki 16, 2013 2:25 pm

[quote]prometheus tarafindan yazilan metin:

aldi den bir Medion hat alip 15 euroya 5 gb internet aliyorsunuz ve Voip hesabinizla iletisim prblemini cozuyorsunuz. Ben oyle yapiyorum.[/quote]

Bende oyle yapiyorum viber,tango,whatsapp yetiyor

anil

Mesaj gönderen anil » Pzr Eki 20, 2013 6:36 pm

Merhaba,

Ben Almanya ya bu ay basinda geldim ve henuz hat almadim fakat bu konuyu acil olarak cozmem gerekiyor. Hem Almanya ici hem de Turkiye ile gorusebilmek icin oneriniz var mi ? Uygunsa eger iki ayri hatta da olabilir. Birkac kisiye sordum ama herkes farkli seyler soyluyor : Lyca, Ayyildiz, turktelekommobile.de gibi ama karar veremedim. Bu konuda fikrinizi soylerseniz cok memnun olurum. Uzattim biraz ama telefon da alicam eger antlasmali falan oluyorsa oyle bir sey de olabilir.

sway

Mesaj gönderen sway » Prş Nis 24, 2014 7:14 pm

Turkcell euro kullanan arkdaslar intrneti bana berbat gibi geldi. Skype gorusmesi yapamadm. Lanet olsun diyecem ayip.olck. sizde bu sikinti varmi. Interntte.dolasirken sikinti.yok

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Cum Nis 25, 2014 6:13 pm

[quote]sway tarafindan yazilan metin:

Turkcell euro kullanan arkdaslar intrneti bana berbat gibi geldi. Skype gorusmesi yapamadm. Lanet olsun diyecem ayip.olck. sizde bu sikinti varmi. Interntte.dolasirken sikinti.yok[/quote]

Aynen bendede ole normalde canavar gibi ama skype calismiyor. Anlamis degilim herturlu denedim tablet, laptop, tel kombinasyonlarini olmuyor((

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Nis 25, 2014 8:37 pm

[quote]thecarvin tarafindan yazilan metin:

[quote]sway tarafindan yazilan metin:

Turkcell euro kullanan arkdaslar intrneti bana berbat gibi geldi. Skype gorusmesi yapamadm. Lanet olsun diyecem ayip.olck. sizde bu sikinti varmi. Interntte.dolasirken sikinti.yok[/quote]

Aynen bendede ole normalde canavar gibi ama skype calismiyor. Anlamis degilim herturlu denedim tablet, laptop, tel kombinasyonlarini olmuyor(([/quote]

Almanya\'da bazi telefon firmalarinin Skype uzerinden telefon kullanimini engelledigini/sinirladigini duymustum. Hani Skype kullanip normal telefon kullanmamazlik yapmasin diye insanlar.
http://www.pcwelt.de/news/Schon-fuer-3G ... 05280.html

Boyle bir sey olabilir. Tabii bahaneleri "Schutz der Netz-Performance" ama amac belli...

sway

Mesaj gönderen sway » Cum Nis 25, 2014 9:28 pm

Aynen bncede. Cunku internet uzerindn radyo dinleyrbiliyorum. Sknti cikmiyir. Heigh speed bitse bile skyp la konusanlyrdm daha once...

LYCA mobile kullanip.internetinde.sorun yasayan varmi

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Nis 25, 2014 10:02 pm

Reklam yapmak istemiyorum ama o2\'dan "memnunum" diyebilirim.

o2 + 2 tane Netz ile ucretsiz konusma, sinirsiz SMS ve 300 MB internet, ogrenci indirimiyle 15,-. Telefonla beraber aldim paketi, telefon da aylik 10,-.

Bazen internet cekim sorunu yasiyorum, ama hani yeralti tren istasyonu ya da uzun tren yolculuklarinda sehirler arasi yerlerde. O kadar da taktigim yok diyebilirim. Onun disinda bir sikayetim yok, musteri servisi de genelde cok kibar. Birkac tane "kanka" edindim orada da =P.

progressive

Mesaj gönderen progressive » Cum Nis 25, 2014 11:14 pm

almanya icinde o2 uygun bir fiyat verir ama orada cekti orada cekmedi problemi cok yasamazsin.

sway

Mesaj gönderen sway » Cum Nis 25, 2014 11:40 pm

Turkcell europ kullanlar icin sorunu cozdum. Yukarda arkadasin dedigi gibi operatorler skype gibi uygularama kisitlama koyabiliyorlarmis. Davalik bir konu. Cozumu Playstore dan HOTSPOT SHIELD programini yuklemek. Bn denedm. Skype ta sorunsuz.konustim

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cmt Nis 26, 2014 12:04 am

Sorun da o iste, davalik konu degil cunku yaptiklari "yasa disi" degil. Yasal mi, o tartisilir. Gri alanda yani. Eminim kontrat imzalarken o kucuk yazilarda bir yerde yaziyordur boyle bir seyin yapildigi/yapilabilecegi.

http://cybernetz.net/mobile-datenflatrates

"Bei Vodafone waere das aber sowieso kein Thema, denn der Anbieter verbietet ausdrucklich die Nutzung von Instant Messengern. Somit ist WhatsApp (ist ein einfacher Instant Messenger) aber auch Skype (Voice-over-IP) verboten."

O kadar guncel bir yazi degil ama genel olarak mantigi gostermek istedim. Vodafone\'da hala kilitli mi Whatsapp ve Skype telefon bilmiyorum.

Kisacasi, kontratlarinda istedigi kurali koyabiliyorlar. Kullanicinin pek de yapabilecegi bir sey yok. Bahsettigin gibi arka yollardan halledilebilir ama.