Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'ya geldikten sonra yapilmasi gerekenler ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
emeke

Mesaj gönderen emeke » Pzt Eyl 23, 2013 12:08 pm

Duisburg essenden kabulum var ve vizem de 1 ekim itibariyle baslayacak ( D tipi Mult girisli 3 aylik olan) 1 kur icin kursa kayit yaptirdim. Yurt icin de kabul aldim,depozitoyu yatirdim simdi yurttan gelecek formu bekliyorum. Yurt olayi bittikten sonra Almanyaya gittigimde yapilmasi gerekenler sirasiyla sunlar mi ?

1- belediyeye, yurttan aldigim bu adreste ikamet ediyor belgesiyle, ikametgah almak.

2- ikametgah belgesiyle deutsche bank\'a gidip bloke hesabi actirmak. ((ekim ayiyla birlikte kart geldikten sonra parami hemen cekebiliyor muyum ?? ))

3- Saglik sigortasi yaptirmak. ((en mantiklisi ya da uygunu diyelim care consept diye okudum))

4- Saglik sigortasi,pasaport,fotograf, universiteye kabul almak icin yolladigimiz belgelerin orjinalleriyle gidip Duisburg essen universitesine kayit olmak. Somestertickket 2 gun icinde veriliyor sanirim ve fiyati da 235£ civari miydi ?

5- En son da Oturum almak icin yabancilar polisine basvurmak kaliyor sanirim dogru mudur ?

gdelikaya

Mesaj gönderen gdelikaya » Pzt Eyl 23, 2013 3:02 pm

Sorularin cevaplarini tam bilmiyorum ama siralama dogru diye dusunuyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 23, 2013 3:25 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mesutemre7

Mesaj gönderen mesutemre7 » Pzt Eyl 23, 2013 9:06 pm

Ben 15.02.2013 tarihinde Almanya’da dil kursu ve akabinde universite egitimine baslamak uzere basvurmus oldugum vizemi teslim aldim. Universiteye baslayacagima dair tum sartlari yerine getirdigim ancak dil eksigimin oldugu on kabulu ve a1 kursuna kayit olduguma dair kayit belgemi de vize islerimde sunmustum. Her sey yolundaydi vizem 3 ayda bir uzatiliyordu. Ancak son gidisimde (23.09.2013) benim bu Aralik ayinin 5inde (05.12.2013) ulkeden cikmam gerektigini soylediler. Gerekce olarak benim vizemde aciklama bolumunde "STUDIENBEWERBERVISUM" yaziyor olmasiymis oysa ben buraya universite arastirmak icin gelmedim benim zaten Dusseldorf Universitesine dil sartini yerine getirdigimde, kesin kayit yaptirabilecegime dair on kabulum vardi ve vize islemleri sirasinda Ankara’da teslim ettim ve bana ; elimde bulunan vizenin yanlis verildigini soylediler. Aciklama bolumunde "SPRACHKURS UND STUDIENVISUM" yazmasi gerektigini soyluyorlar. Eger bu sekilde vizem duzeltilirse 18 ay boyunca dil kursu icin oturumum uzatilacakmis bu uyariyi bana Bergish Gladbach sehri yabancilar subesi yapti. Su anda dil kursundayim ve egitimim yarida kesilmek durumunda kalacak. Ben vize basvurusunda da gerekli tum evraklari teslim etmistim. Simdi ne yapmaliyim? Hangi yolu izlemeliyim, simdiden ilginiz icin tesekkur ediyorum.

hyyilmaz

Mesaj gönderen hyyilmaz » Sal Eki 08, 2013 7:46 pm

Almanyaya vardiktan sonraki adimlardan biri olan deutsche bank hesabimi aktif ettirmek istiyorum; universitem bochumda ama ben duisburgda kaliyorum burdaki deutsche banktan islemlerime devam edebilir miyim? edersem senin suben bochumda kesinti yapicaz derler mi veya bildiiginiz herhangi bir bilgi? cevaplar icin tesekkurler,,

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 09, 2013 5:31 pm

herhangi bir sube olur farketmiyor, kesinti olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hyyilmaz

Mesaj gönderen hyyilmaz » Çrş Eki 09, 2013 6:33 pm

iyi haber tesekkurler :)