Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul Degistirme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cansuxx

Okul Degistirme

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Eyl 18, 2013 2:21 pm

Arkadaslar, yaz semesterinda uni`ye basliyorum. Fakat yaz semesteri icin gidebilecegim pek bir yer (benim bolumumde) olmadigi icin oylesine herhangi bir uniye gidiyorum. Ikinci semester (yani kis semesteri) o universiteyi degistirmek istiyorum. Bunu yaptigim zaman, kis semesterinda beni kabul eden okul benim bir onceki semester bir onceki unide aldigim dersleri kabul eder mi, yoksa kisin sifirdan mi baslayacagim?

GK

Okul Degistirme

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 18, 2013 3:27 pm

arkadaslar derslerin taninabilmesi icin iceriklerinin uymasi lazim bunu ogrenmen icinde gidicegin universiteyle gitmekte oldugun universitenin modulhandbuch unu acip ordan ders iceriklerine bakabilirsin.Ders tanitmak icin ilk Prufungsamt a gidiceksin bakicak onlar icerikte eksiklik varsa zaten Prof. a yonlendiriyorlar prof a yaptiklarini anlatiyorsun oda taniyip tanimadigini sana direk soyluyor taniyorsa sayet bir kagit imzaliyip veriyor sen onu prufungsamt a veriyorsun ondan sonra not cizelgene geciyor notlarin. daha genis nasil anlatabilirdim bilmiyorum :)

Cansuxx

Okul Degistirme

Mesaj gönderen Cansuxx » Çrş Eyl 18, 2013 3:29 pm

Super anlattin, cok tesekkur ederim :)

Florenzi

Okul Degistirme

Mesaj gönderen Florenzi » Pzt Eyl 19, 2016 1:32 pm

Peki master egitiminin 4. yani son semester\'inda okulu degistirmek istesek Ordnungsamt ne kadar zorluk cikarir? Bu gecisi asla kabul etmezler mi yoksa kabul ettirme sansim olabilir mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Okul Degistirme

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Eyl 19, 2016 1:46 pm

Sorun cikarmalari cok yuksek ihtimal, ne gibi bir neden sunacaksin o onemli mi onlar icin bilmiyorum tabi.