Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KYK Basvurusu - Ara Sinif Mi?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
1

Mesaj gönderen 1 » Cmt Kas 09, 2013 5:52 am

sonuclar aciklanmis, kredi almama ragmen soyle bir hata mesaji vermekte;

Kurumumuzdan burs veya ogrenim kredisi aldiginiz tespit edilmistir. Burs/Kredi Yonetmeligi hukumleri geregince basvurunuz isleme alinmayacaktir.

schlb

Mesaj gönderen schlb » Cum Kas 15, 2013 12:03 pm

Belge tesliminin bugun son gunuymus. Galiba belgeleri zamaninda teslim etmeyenlerin basvurusu isleme alinmiyor degil mi?

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cum Kas 15, 2013 2:58 pm

Ben bizzat telefonla gorustum belgeleri en gec 25 ine kadar yetisecek sekilde postalayin dedi gorustugum bayan, bu durumda olan arkadaslar varsa cekinmeden postalayin illaki isleme konulacaktir.

schlb

Mesaj gönderen schlb » Cum Kas 15, 2013 3:45 pm

Allah razi olsun senden, sagol.

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cum Kas 15, 2013 6:44 pm

Ne demek, yalniz benimde bir sikintim var bende ilk online basvuruda Dui-Essen Uni yazmistim bu istenilen formu ise Dui den vazgecmem sebebiyle TU Clausthal doldurttum, sorun cikarirlar mi merak icerisindeyim. Belgeleri de dun postaladim.

schlb

Mesaj gönderen schlb » Cum Kas 15, 2013 6:59 pm

Telefon edip derdini anlatsan olur belki. Ben de pazartesi postalayacagim ama yetisir mi ayin 25\'ine?

lordin

Mesaj gönderen lordin » Cum Kas 15, 2013 7:17 pm

KYK nin telefonunu verebilir misiniz arkadaslar, benim de ayni sorunum var.

schlb

Mesaj gönderen schlb » Cum Kas 15, 2013 7:42 pm

CAÐRI MERKEZI : 444 19 61

kyk.gov.tr

Bilmiyorum Sencer bu numaradan mi aramis ama web sitesinde yazan numara bu. Aramisken belgeleri ne zamana kadar yollayabilecegimizi de tekrar sorar misin? Onlarin genelde sagi solu belli olmuyor da.

1

Mesaj gönderen 1 » Cum Kas 15, 2013 10:32 pm

[quote]Sencer tarafindan yazilan metin:

Ne demek, yalniz benimde bir sikintim var bende ilk online basvuruda Dui-Essen Uni yazmistim bu istenilen formu ise Dui den vazgecmem sebebiyle TU Clausthal doldurttum, sorun cikarirlar mi merak icerisindeyim. Belgeleri de dun postaladim.[/quote]

DUI\'de ogrenci olduguna dagir doneme ait ogrenci belgesini gondermen lazim, sayet orada kayitli ogrenci degilken sadece kabule dayanarak orada ogrenciyim diye doldurduysan yanlis bilgi verildigi icin kyk\'da kara listeye aliniyorsun, tipki benim durumum gibi.

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cmt Kas 16, 2013 2:36 am

Benim en son ulastigim ve yurtdisindan sorumlu oldugunu tahmin ettigim bolumun telefonu 0312 551 61 66 burdan arayip sorabilirsiniz.

Dedigim gibi Dui sadece sartli kabul gonderdi o yuzden bende beni direk bolume kabul eden TU Clausthal oldugu icin onlara doldurttum. Bilmiyorum durumu izah etme sansim var ama ins dedigin talihsizligi yasamam.

1

Mesaj gönderen 1 » Cmt Kas 16, 2013 3:34 am

Yurtdisindan sorumlu olan kisinin ismi yusuf mu?

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cmt Kas 16, 2013 3:41 am

[quote]1 tarafindan yazilan metin:

Yurtdisindan sorumlu olan kisinin ismi yusuf mu?[/quote]

Iki kere aradim, birincisinde okul mevzugunu hizah etmek ve ikicisinde de soru sormak icin bir bayanla gorustum ismini bilmiyorum PPPP

1

Mesaj gönderen 1 » Cmt Kas 16, 2013 3:17 pm

Iki kere aradim, birincisinde okul mevzugunu hizah etmek ve ikicisinde de soru sormak icin bir bayanla gorustum ismini bilmiyorum PPPP[/quote]

okul mevzusunda ne dediler?

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cmt Kas 16, 2013 3:23 pm

Iki kere aradim, birincisinde okul mevzugunu hizah etmek ve ikicisinde de soru sormak icin bir bayanla gorustum ismini bilmiyorum PPPP[/quote]

okul mevzusunda ne dediler?[/quote]

Onun icin aramadim acikcasi, sorun cikarsa bakarim artik belgeleri coktan postaladim cunku geri donusu yok , bir yola girdik artik :D

1

Mesaj gönderen 1 » Cmt Kas 16, 2013 3:44 pm

Onun icin aramadim acikcasi, sorun cikarsa bakarim artik belgeleri coktan postaladim cunku geri donusu yok , bir yola girdik artik :D[/quote]

Bak ben de birebir aynen senin yaptigin gibi yaptim, basima is aldim bence en guzeli bir dilekce ile durumu izah et veya en iyisi ara bildir. Ceza yemekten iyidir cunku oyle veya boyle ortaya cikacak. En basitinden, basvuruda yazdigin uni ile senin ogrenci belgesi gonderdigin uninin uyusmadigini gorecekler...

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cmt Kas 16, 2013 7:49 pm

0312 551 60 87 yurtdisi ogrencilerle ilgilinen bolumun numarasi.

1

Mesaj gönderen 1 » Cmt Kas 16, 2013 8:16 pm

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

0312 551 60 87 yurtdisi ogrencilerle ilgilinen bolumun numarasi.[/quote]

Pazartesi arayacagim. Kim var acaba yetkili? Yusuf Arslan mi?

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Cmt Kas 16, 2013 11:50 pm

Onun icin aramadim acikcasi, sorun cikarsa bakarim artik belgeleri coktan postaladim cunku geri donusu yok , bir yola girdik artik :D[/quote]

Bak ben de birebir aynen senin yaptigin gibi yaptim, basima is aldim bence en guzeli bir dilekce ile durumu izah et veya en iyisi ara bildir. Ceza yemekten iyidir cunku oyle veya boyle ortaya cikacak. En basitinden, basvuruda yazdigin uni ile senin ogrenci belgesi gonderdigin uninin uyusmadigini gorecekler...[/quote]

Aynen dedigin mantikli ama KYK da okudugum bu son notlari herkesle paylasmak isterim;

ONEMLI NOT:
1. SIZDEN BELGE ISTENMESI HERHANGI BIR KREDI KAZANDINIZ ANLAMI TASIMAMAKTADIR.
2. BU ASAMA SADECE BELGE ISTEME ASAMASIDIR.
3. BELGENIZ VEYA BELGELERINIZI KURUMUMUZA GONDERDIKTEN SONRA MURACAATINIZDAKI BEYANLARINIZLA KARSILASTIRILACAK, VARSA EKSIK BILGI VEYA YANLIS BEYANINIZ GONDERDIÐINIZ BELGELER ILE YENIDEN DUZENLENECEKTIR.
4. BU ISLEMLER BITTIKTEN SONRA, ILERI ASAMADA NELER YAPACAÐINIZ ILE ILGILI ACIKLAMA ONCELIKLE KENDI ELEKTRONIK POSTA ADRESINIZE BILGI VERILECEK WEB SAYFAMIZDA YAYIMLANACAKTIR. LUTFEN SABIRLA BEKLEYINIZ.

bu o belgelerin istendigi sayfada yaziyor. Bir sorun cikarsa acik acik berlitirim artik 3 . maddeye dayanarak. :help

lordin

Mesaj gönderen lordin » Sal Kas 19, 2013 9:40 am

Arkadaslar ben de beyanda bulundugumdan baska bir universiteye kayit yaptiracagim. Verdiginiz telefon numarasini aradigimda belge gondermeyecegim icin basvurunun gecersiz sayilacagini, temmuzda yeniden basvuracagimi soylediler. Yani bu yil icin burs-kredi alma ihtimalim yokmus. Durumu ayni olan arkadaslarin bilgisine..

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Çrş Kas 20, 2013 12:15 am

bunlarin yapacagin is ancak bu kadar olur, ne kadar aptal bi sistemimiz var!
bana hic bir sonuc gelmedi ne posta ne de e-mail yolu ile.
aradigimda da sen bizim isimizi bizden iyi mi biliyosun diyor her kimse oraya otturduklari (!)