Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Yetisir mi ve Ne Yapmam Gerekir

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
aa-ri

Mesaj gönderen aa-ri » Çrş Eyl 18, 2013 11:23 pm

Merhabalar,

Yaklasik 3 hafta once basvuru yaptim, belgelerimi aldilar ama bloke hesap kagidim eksikti. Cuma gunu veya pazartesi belgeyi teslim edecegim. Okul ekimin 15i gibi aciliyor, vize yetisir mi? Hizlanmasi icin bir dilekce yazsam, okul konsoloslukla iletisime gecse hizlanir mi?

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 19, 2013 3:31 am

o belge olmadan basvurunu isleme koyduklarini dusunmuyorum. eksik belgeyi biran once teslim edersen 3-4 hafta icinde cevap gelir bence.

erde6

Mesaj gönderen erde6 » Prş Eyl 19, 2013 11:59 am

Ayni durumu gecen ahfta yasadim. nerden basvurdun vizeye?
gecen 11 eylulde bloke hesap kagidini goturdum o zaman islemlere basladilar, daha once baslamiyorlar bloke hesap eksikse eminim.
okulum 15 inde aciliyor benim de, ordaki kadin not dustu, 15 ekimde dersim oldugunu, ve eylul sonu gibi vizemin cikabilecegini soyledi.
umarim yani!
bol sans. ama bir an once goturmeye calis belgeni, islemlerini hizlandirma ihtimalin varsa hic durma.

Vaselin

Mesaj gönderen Vaselin » Prş Eyl 19, 2013 4:46 pm

Bu durum biraz karisik acikcasi.

Soyle ki,

30 Agustos\'ta basvuru yaptigimda, gisedeki bayan bloke hesap actirmami istedi. En az bir hafta surecegini de belirtti. Ben ozellikle sormadim islemleri bekletecekler mi diye ama gorusmenin sonunda bayan \'Evraklari hemen Almanya\'ya gondermeye calisacagiz\' dedi. Dedigim gibi daha ben boyle bir istekte bulunmadan.

10 Ekim\'de eksik evragi konsolosluga teslim ettim. Su an arbeitsagentur (is bulma kurumu- calisma vizesi basvurusuydu benimki) ile yaptigim yazismalarda goruyorum ki basvurum 10 Ekim\'den once ellerine gecmis, yani eksik evrak beklenmeden.

Yani bu durumda islemlere basliyorlar da diyebiliriz.

Ancak, sunu da ogrendim ki, Almanya\'ya sadece vize muracaatim gonderilmis. Yani calisma vizesi basvurusunun en onemli belgeleri olan isveren kontrakti, CVm, motivasyon mektubu ve mesleki deneyimlerimi gosteren hic bir belge gonderilmemis. Bu belgeler olmadan da zaten bir karar vermek mumkun degil. Is bulma kurumu da bu eksik belgeleri Alman Konsoloslugu\'ndan dolayisi ile muracaatci olan benden degil de, benim isverenimden talep etmis ayin 10nda. Yani basvurum ellerinde, ama basvurunun belkemigi olan dokumanlar Turkiye\'de? Sacma degil mi?

Belki eksik evrak tamamlaninca gondereceklerdi diger dokumanlari, kim bilir?