Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mavi Kart Uygulamasi hakkinda fikri olan

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Cum Eyl 06, 2013 12:56 am

Arkadaslar almanyada kalifiye elemanlar icin cikarilan mavi kart uygulamasi hakkinda pek Bilgi bulamadim sitede bu konu hakkinda bilgisi olan paylasirsa sevinirim. Anerkennung isimli resmi site var orda nerde nasil yapilacagi yaziyor ama yinede tam anlamdim. Ben iktisatciyim o sitede iktisat mezunlarinin diplomasini tanitmasi gerekmiyor 42.000 Euroluk yillik is sozlesmesi yaparsaniz oturum alabilirsiniz diyor. Butun meslekler icin tek tek aciklama yapmis.

Sormak istedigim su suan zaten almanyada ogrenciyim ve abim almanyada Transporter firmasi sahibi yillik is sozlesmesini onunla yapip yaninda calismaya baslasam Normal oturumumu alabilirmiyim

Ben ve benim gibi merak edenler icin Bilgi verirseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 06, 2013 1:10 am

ilk sorunla ikinci sorun arasindaki baglantiyi anlayamadim. bi yerde mavi kart demissin, bi yerde isci oturumu demissin.

eger abinin yaninda 1 sene duzenli calisirsan, isci oturumuna basvurabilirsin. miktari onemli degil ama ilk 3 sene ayni firmada ve ayni konumda calismak zorundasin, sonra konumunu degistirebilirsin ama ayni is yeri olmak zorunda. 5 sene sonunda da suresiz oturum aliyosun ve istedigin yerde calisirsin. bu konuda erhanlale isimli kullanicinin daha iyi paylasimlari var. ilgili basligi bulup bu paylasimlara bakabilirsin. ben gerekli sureler konusunda yanlis soylemis de olabilirim.

bunun disinda ogrenci oturumuna sahipken isci oturumuna gecmen baya bi zor. zaten ogrenci oturumunu duzenleyen ikamet yasasinda ogrenim amacli oturum baska bi oturum turune degistirilmez diye ibare var yanlis hatirlamiyosam.